UPS

Kam Jums reikia nepertraukiamo maitinimo šaltinio? Universalus arba nepertraukiamas maitinimo šaltinis apsaugo jūsų įrangą nuo šių, tarpusavyje susijusių nutrūkusio maitinimo problemų:

– Maitinimo tiekimo šuoliai – tai laikini įtampos padidėjimai;

– Maitinimo tiekimo sumažėjimai – tai laikini įtampos sumažėjimai;

– Maitinimo tiekimo nutrūkimas – elektros energijos tiekimo nutrūkimas.

Susidarius bet kuriai iš išvardintų situacijų, jūsų įranga gali sugesti arba išsijungti. Galimi nuostoliai jūsų verslui arba įmonei gali būti labai žalingi. Dėl šios priežasties UPS sistemos gali būti tinkama apsauga.

Šiuo metu prekyboje siūlomi trys nepertraukiamų maitinimo šaltinių tipai.

Pirmasis UPS tipas yra autonominis (neprisijungęs) UPS arba parengties režime veikiantis UPS. Tai pats paprasčiausias prieinamas UPS sistemos tipas. Dėl parengties režime veikiančios sistemos, kompiuteris dirba naudodamas maitinimo tinklo tiekiamą energiją tol, kol susidaro viena iš trijų aukščiau aprašytų situacijų. Kai sistema aptinka problemą, ji sureaguoja ir perjungia į baterijos maitinimą, kol bus pašalinamas maitinimo sutrikimas.

Antrasis tipas vadinasi yra tiesiškai interaktyvios („Line-Interactive“) technologijos UPS. Tai prieinamas būdas, skirtas apsaugoti nuo 5 pagrindinių energijos problemų rūšių: elektros tiekimo nutraukimo, maitinimo svyravimų, viršįtampio, silpnesnės srovės ir signalų iškraipymo. Perjungimas į baterijos maitinimą vyksta mili-sekundžių tikslumu, todėl šis sprendimas idealiai tinka naudotojams, kurie supranta, kad į tai verta investuoti. Tinkami naudojimo būdai IT srityje: kompiuteriams ir darbiniams kompiuteriams, kuriuose įdiegta „Office“ programinė įranga, mažiems serveriams, „Rackmount“ programai ir tinklo prietaisams. Kaip ir parengties režime veikiančios sistemos atveju, nagrinėjama sistema užtikrina panašią pagrindinę maitinimo tiekimo apsaugą.

Šis sprendimas užtikrina prastos kokybės įtampos reguliavimą, kai pagrindinė maitinimo įtampa šokinėja aukštyn ir žemyn (paprastai šis efektas vadinamas „padidinimu ir paskatinimu“). Dėl šios savybės pagerinamas kintamosios srovės elektros tiekimas į palaikomą krūvį, sumažinamas perdavimų į ir iš baterijos režimo skaičių, sumažina trumpų maitinimo krūvio trikdžių skaičių, kai persijungiama į arba iš baterijos veikimo režimo, tokiu prailginant baterijos eksploatavimo trukmę.

Trečiasis UPS sistemos tipas yra tiesioginis nepertraukiamo tiekimo UPS. Tai patikimiausia priemonė, skirta jūsų energijos tiekimui apsaugoti. Tiesioginis UPS padeda išvengti 9 dažniausiai pasitaikančių maitinimo tiekimo problemų: elektros tiekimo nutraukimo, maitinimo svyravimų, viršįtampio, silpnesnės srovės, signalų iškraipymo, dažnių skirtumų, perjungimo sutrikimų ir harmonikos iškraipymų.

Tinkami naudojimo būdai IT srityje: pagrindiniams serveriams, mažiems tinklams, maršrutizatoriams, serverinėms, tinklams, duomenų centrams, serverių ūkiams, komunikacijai ir transliavimui, o taip pat naudojimui  nuo kranto nutolusiose sistemose, laivynų, medicinos ir pramonės srityse. Tai geriausia technologija naudojimui su generatoriais. Šis variantas užtikrina aukščiausio lygio apsaugą ir patikimumą. Inverteris visada veikia ir tiekia palaikomą krūvį tinkamai sureguliuota maitinimo srove. Visa gaunama energija elektros lygintuvo pagalba yra paverčiama į nuolatinę srovę, o tada  inverteris vėl paverčia ją kintamąja srove. Įjungiant ir išjungiant baterijos režimą išvengiama bet kokių krūvio trikdžių. Gaunam maitinimo energija visada visapusiškai palaikoma. Pastovus įtampos ir dažnio reguliavimas lemia retesnį baterijos įjungimą ir išjungimą, o tai atitinkamai prailgina baterijos eksploatavimo trukmę ir padidina UPS patikimumą.

Parengties režime veikiantis (atsarginis) UPS  dažniausiai būna naudojamas namuose ir nedidelėse įmonėse. Didesnės organizacijos arba įmonės, kurioms reikia labai stabilaus ir pastovaus papildomos energijos šaltinio (jei įvyktų kuri nors iš aukščiau paminėtų energijos tiekimo problemų0, naudoja nuolatines UPS sistemas. Atsarginės sistemos paprastai yra pigesnės nei nuolatinės UPS sistemos, tačiau nuolatinės sistemos yra patikimesnis UPS tipas. Jeigu turite daug serverių apimančią serverinę, tada reikėtų pasirūpinti pastoviu elektros energijos tiekimu, nes net mažiausias maitinimo tiekimo trikdis gali pakenkti verslui ar įrangai, naudojančiai elektros srovę. Tokio tipo naudotojui reikalingas nuolatinis UPS.

Jūsų pasirinktas UPS sistemos tipas priklauso nuo to, kokių savybių UPS sistemos ieškote. Atsarginė UPS sistema gali būti patraukli kainos atžvilgiu, tačiau trumpas maitinimo tiekimo uždelsimas, kai sistema persijungia iš maitinimo tinklo į baterijos veikimo režimą, gali sutrikdyti jūsų kompiuterio ar telekomunikacijų sistemų darbą. Taip pat yra (nedidelė) tikimybė, kad dėl to trumpo laiko uždelsimo perjungimo metu galite prarasti duomenis, o tai bus kenksminga verslui, gali susilpninti apsaugos sistemos atliekamą funkciją ar sukelti pavojų jūsų darbuotojams.

Tačiau net pačių geriausių nuolatinių UPS sistemų baterijos neveiks amžinai. Svarbu įsigyti tokį UPS, kuris paprasčiausiai neišsijungs, kai baterija visiškai išsikraus. Jei kompiuteryje esantys duomenys yra labai svarbūs jūsų verslui, tada verta investuoti į tokį UPS tipą, kuris taip pat patikimai saugos visus jūsų svarbius duomenis ir išjungs tinkle veikiančią sistemą prieš išsikraunant baterijai. Tokiu būdu bus apsaugomas tiek jūsų tinklas, tiek įrenginiuose esantys gyvybiškai svarbūs duomenys.

2 comments

  • Vygintai, parašykite mums info@varle.lt

  • Laba diena,

    Ieškau automominio maitinimo šaltinio namui, kuris galėtų valandai užtikrinti elektros srovę su 100 W apkrova. Uždelsimo laikas nėra aktualus, svarbiausia yra atitinkantis autonominio šaltinio galimgumas.

Comments are closed.