TV plokštės

Atsiradus „DVB-T“, daugelis naudotojų mėgaujasi skaitmeninių vaizdo įrašo įrenginių teikiamais privalumais. Dėl naujų asmeninių kompiuterių išorinių įrenginių, vadinamų  PVR plokštėmis, o taip pat ir DVR plokštėmis, naudotojai turintys asmeninius kompiuterius gali naudodami savo asmeninius kompiuterius drauge pasinaudoti ir „DVB-T“ teikiamais privalumais už daug mažesnę kainą. Toliau pateikiami žingsniai, kurie padės jums įsigyti tinkamą PVR plokštę.

Žingsniai

Nuspręskite, ko jums reikia: PVR plokštės ar tiesiog TV priedėlio. Jeigu jūs norite paprasčiausiai žiūrėti televiziją savo asmeninio kompiuterio vaizduoklyje arba LCD ekrane, greičiausiai jums nereikės pirkti plokštės su specializuota techninės įrangos greitiklio mikroschema, kuri naudojama PVR plokštėse. Jeigu norite, kad jums būtų prieinama gyvai rodomos televizijos sustabdymo (pauzės) funkcija, arba jeigu norite įrašyti laidas savo standžiajame diske, kad vėliau galėtumėte jas peržiūrėti arba įrašyti į kompaktinį diską, tada reikėtų skirti papildomą 50-75 litų sumą ir įsigyti plokštę su MPEG-4 techninės įrangos greitikliu.

Nuspręskite, ko jums reikia: PCI arba USB. Jeigu esate pasiryžę atidaryti savo asmeninio kompiuterio korpusą ir įdiegti naują, PCI pagrindo plokštę, jums pavyks sutaupyti 30-50 litų, kuriuos išleistumėte pirkdami gaminio PCI versiją. Jeigu turite nešiojamąjį kompiuterį arba jeigu nenorite atidarinėti asmeninio kompiuterio korpuso (nes kartais tai panaikina suteiktą garantiją), jums vertėtų įsigyti USB prietaisą. Naudojimo savybės nesiskiria (Pastaba: tai negalioja „USB 1.x“ prietaisams, kurių dažnių juostos greitis siekia vos 1,5 mb/s. Tai tikrai per mažas greitis, kuris negali užtikrinti geros plačiaekranio vaizdo kokybės. Jeigu tinka jūsų kompiuteriui, įsigykite „USB 2.0“ prietaisą).

Nuspręskite, kokią programinės įrangos sąsają norite naudoti. Kai nusprendėte, ką norite įsigyti: PVR plokštę ar TV priedėlį, pastebėsite, kad šių gaminių techninė įranga yra labai panaši. Didžiausias skirtumas – programinės įrangos sąsaja, kurią pasirinksite gaminio prieigai. Pagrindinės naudojamos ir siūlomos programos: „SnapStream Media Beyond TV“, „CyberLink PowerDVD“ ir kitos mažesnės bendros programos. „Cyberlink“ yra tinkama, universali PVR programa.  Paprasčiausios 3-iųjų šalių siūlomų programų veikimas ir funkcijos yra ribotos, be jo, jos vizualiai mažiau patrauklios.

Ieškokite geriausio pasiūlymo. PVR gaminių, kuriems naudojama ta pati technologija, kainos gali skirtis net iki 50 %. „PCI TV“ priedėlis be techninės įrangos greitiklio kaina neturėtų viršyti 50 litų. Visų šių gaminių USB atitikmenys kainuos 30-40 litų daugiau. Vien dėl to, kad vienas gaminys kainuoja daugiau už kitą, tai nebūtinai reiškia, kad brangesnis gaminys turi daugiau funkcijų ar pasižymi geresnėmis naudojimo savybėmis, todėl atidžiai išnagrinėkite etiketes.

Patarimai

  • Jeigu vaizdą norite ne tik matyti, bet ir jį įrašyti (užfiksuoti), tada atsižvelkite į 2 aspektus: 1: ar prietaisas įrašo pakankamai geros kokybės vaizdą? Šias specifikacijas – tiek prietaiso, tiek televizijos šaltinio – galima susirasti internete. 2: kokį užkodavimo metodą naudoja prietaisas. Dauguma prastos kokybės modeliai, norėdami atlikti užkodavimo funkciją, naudojasi jūsų sistemos ištekliais, o tuo tarpu brangesni modeliai dažnai naudoja tiesioginį užkodavimą savo išteklių pagalba. Tai yra pagrindinis pigesnių modelių trūkumas. Net jeigu šie modeliai įrašo pakankamai geros skiriamosios gebos vaizdą, kurio iš pageidaujate, dėl to, kad jie naudoja sistemos išteklius, kompiuteryje funkcijos gali susiskaidyti ir tai lems ilgų užkodavimų vaizdo / garso neatitikimus (kai garsas atsilieka / nesutampa su vaizdu).
  • Patarimas: pirkite vaizdo fiksavimo plokštę su integruotu užkodavimo prietaisu. Naudokite savo CPU (centrinio procesoriaus) veikimą tik toms užduotims, kurias gali atlikti tik CPU.