Streso lygį kontroliuojanti pelė „NAOS QG“

Kompanija „Mionix Labs“ sukūrė pelę, aprūpintą biometriniais jutikliais, kurie leidžia stebėti tai, kas vyksta su mūsų kūnu naudojimosi kompiuteriu metu.

Iš pirmo žvilgsnio „NAOS QG“ niekuo nesiskiria nuo įprastų kompiuterio pelių; jos išskirtinumas slypi detalėse. Įrenginys aprūpintas ne tik standartinėmis šiam prietaisų tipui būdingomis funkcijomis, bet taip pat jutikliais, kurie gali padėti pagerinti naudotojo gebėjimus ir tiekti informaciją apie tai, kaip kūnas reaguoja darbo ar žaidimų metu.

Pirmasis jutiklis – akselerometras, matuojantis atstumą, kurį įveikiame su pele ir kokį pasiekiame greitį. Antrasis tikrina, kaip greitai spaudinėjame pele. Duomenis, kuriuos teikia abu jutikliai, taip pat galime gauti naudodamiesi įprasta kompiuterio pele – tam reikia specialios programinės įrangos.

naos2

Žymiai įdomesni yra kiti jutikliai, kurie tikrina žaidėjo pulsą bei jo delnų prakaitavimą. Naudotojas gauna šiais parametrais paremtą informaciją apie kūno reakcijas tam tikrose momentuose ir stebi savo realųjį streso lygį. Tai lemia, kad ši pelė gali tapti puikiu sprendimu asmenims, kurie susiduria su nervinės sistemos ligomis. Jei streso rodiklis ilgesnį laiką išsilaiko aukšesniame lygyje, naudotojas gauna pranešimą su siūlymu sustabdyti darbą ar žaidimą. Taip pat gamintojas pažymi, jog grupinių pramogų metu galima bus stebėti kitų žaidėjų reakcijas.

„Mionix Labs“ pristatė savo projektą „Kickstarter“ platformoje. Šio gamintojo tikslas buvo surinkti 100 tūkst. dolerių. Tikslas pasiektas (rezultas: 107 tūkst. dolerių), tačiau vis dar galima atlikti išankstinius užsakymus. „NAOS QG“ kainuoja 129,99 $. Siuntimas JAV ir Europos teritorijoje nemokamas. Tiekimas prasidės šių metų rugsėjo 15 dieną.

naos

Šaltinis: PCLab, nuotr: Mionix Labs