Stacionarūs kompiuteriai

Ieškote naujo stacionaraus kompiuterio? Šiame pirkimo vadove aprašomi pagrindiniai punktai, į kuriuos reikia atsižvelgti lyginant skirtingus stacionarių kompiuterių variantus. Tokiu būdu galėsite priimti pagrįstą pirkimo sprendimą. Kadangi kompiuterių techninės įrangos pramonė nuolatos kinta, šį vadovą periodiškai atnaujinsime. Detalesnį temos aprašymą rasite prisijungę prie nuorodos, pateikta po kiekviena tema.

 

 

 

Procesoriai (CPUs)

 

Šiandien procesorių išsirinkti šiek tiek sudėtingiau, nei buvo anksčiau. Tačiau vis tiek dažniausiai reikia rinktis AMD arba „Intel“ procesorių. „Intel“ procesoriai pasižymi geresniais veikimo parametrais, o AMD procesoriai pagerina produktyvumą ir padeda sutaupyti išlaidas. Vienintelis skirtumas yra procesoriaus branduolių skaičius ir jo santykinis greitis. Dabar kiekviena bendrovė turi efektyvumo vertinimo sistemas, kurias palyginti nėra taip jau lengva. Dėl šių sistemų sudėtingumo, geriau remkitės žemiau pateiktomis nuorodomis. Prisijungus prie šių nuorodų įsijungsite detalesnį paaiškinimą apie CPU (procesorius) skirtingo biudžeto ir naudojimo atvejais.

 

 

 

Atmintis (RAM)

 

Stacionarūs kompiuteriai turi standartizuotą DDR3 atmintį, taigi jums belieka atkreipti dėmesį į talpą ir greitį. Kalbant apie talpą, geriausiai turėti mažiausiai 4 GB atminties, kuri užtikrins sklandų kompiuterio darbą. Tačiau  geresnį ilgalaikį kompiuterio veikimą užtikrins 8GB talpos atmintis. Kompiuterio veikimą taip pat įtakos ir atminties greičiai. Kuo greitesnė atmintis, tuo efektyviau veiks kompiuteris. Įsigydami atmintį, pirkite atmintį su kuo mažesniu DIMM modulio skaičiumi, kad ateityje prireikus galėtumėte atnaujinti atmintį.

 

 

 

Standieji diskai

 

Daugumos kompiuterių duomenys vis dar laikomi tradiciniuose standžiuosiuose diskuose, tačiau kai kuriuose stacionariuose kompiuteriuose jau naudojami ir standžios būsenos diskai (SSD). Pagrindiniai standžiųjų diskų parametrai – dydis ir greitis. Kuo didesnės talpos ir kuo greitesnis yra standusis diskas, tuo geresnį veikimą ir efektyvumą jis užtikrina. Stacionarių kompiuterių atveju šiandien geriausia rinktis mažiausiai 1TB arba daugiau laikymo talpos. Kalbant apie greitį, dauguma kompiuterių veikia 7200 RPM (sūkių per minutę) greičiu, tačiau yra aplinką tausojančių ir reguliuojamo greičio diskų, kurie suvartoja mažiau energijos. Taip pat prekyboje galima rasti ir kelis ypač galingus standžiuosius diskus , kurių greitis siekia 10 000 RPM.

 

 

 

Optiniai diskų įrenginiai (CD/DVD/„Blu-ray“)

 

Beveik visi stacionarūs kompiuteriai turi DVD diskų įrenginį, tačiau yra ir mažesnių optinių diskų įrenginių sistemų. Šių sistemų greičiai nežymiai skiriasi, tačiau įrašymo greitis turi siekti mažiausiai 16x. Taip pat galite rinktis variantus su „LightScribe“ arba „Labelflash“ funkcijos, kurių pagalba galima išraižyti etiketes tiesiogiai ant bet kokių laikmenų. Tiems, kurie nori naudoti savo kompiuterius didelės skiriamosios gebos vaizdo formatui, vertėtų rinktis „Blu-ray“ optinį disko įrenginį.

 

 

 

Vaizdo plokštės

 

Atrodo, kad vaizdo plokščių technologijos keičiasi kas tris-šešis mėnesius. Jeigu retai susiduriate su 3D vaizdu, tada pakaks ir integruotos vaizdo plokštės. Vaizdo plokštes atidžiai reikėtų rinktis tiems, kurie naudoja kompiuterį žaidimams arba norint pagreitinti užduotis, kurios atliekamos ne 3D vaizdo užduotis. Rinkdamiesi vaizdo plokštę atsižvelkite į efektyvumo, plokštes atminties kiekį, išvesties jungtis ir palaikomos „Direct X“ versiją. Tiems naudotojams, kurie naudoja kompiuterį žaidimams, turėtų rinktis „Direct X 11“ plokštę su mažiausiai 1 GB talpos integruota atmintimi.

 

 

 

Išorinės jungtys

 

Dabar įvairūs atnaujinimo ir išoriniai prietaisai prijungiami prie kompiuterių ne per vidines plokštes, o naudojant išorines sąsajas. Patikrinkite, kiek ir kokio tipo išorinės jungtys yra jūsų kompiuteryje, kad ateityje galėtumėte prijungti išorinius prietaisus. Dabar rinkoje siūloma daug įvairių naujų, didelio greičio išorinių jungčių. Geriausia įsigyti kompiuterį, kuriame yra mažiausiai šeši USB lizdai, iš kurių vienas arba du yra naujojo „USB 3.0“ tipo. Kitos didesnio greičio jungtys turi „eSATA“ ir „Thunderbolt“ sąsają, kuri gali būti naudinga, ypač išorinėms talpykloms. Dažnai taip pat yra integruoti laikmenų kortelių skaitytuvai, kurie skirti įvairioms išorinių prietaisų atminties kortelėms.

 

 

 

Monitoriai

 

Koks geras stacionarus kompiuteris be gero monitoriaus? Visi šiandien rinkoje siūlomi monitoriai yra pagrįsti LCD (skystųjų kristalų) technologija. Taigi daugiau klausimų kyla dėl LCD monitorių dydžio ir kainos. Tiems naudotojams, kurie kompiuterį planuoja naudoti grafikos darbams, taip pat gali būti svarbūs ir kiti aspektai, pavyzdžiui, spalvų spektras. Paprastai už prieinamą kainą galima įsigyti 22 colių įstrižainės ekraną, o 24 colių įstrižainės ekranai siūlo tik nežymiai didesnį žiūrėjimo plotą. Didesni monitoriai vis dar siūlomi už aukštesnę kainą, tačiau jie skirti profesionaliam naudojimui. Greičiausiai laikui bėgant ir šie ekranai atpigs.