Spausdintuvai

Pasirinkti tinkamą spausdintuvą nėra lengva. Parduotuvėse spausdintuvų pasirinkimas yra didelis, kainos taip pat įvairios, taigi atrodo, kad nebus problemų išsirinkti. Tačiau po pirmojo apsilankymo parduotuvėje gali paaiškėti, kad tai nėra taip paprasta. Paradoksalu, bet matant tiek daug įrangos, sunku apsispręsti.

Spausdintuvai šiandien yra labai skirtingų modelių, skirtingų kainų bei techninių parametrų. Gamintojai vis bando juos tobulinti, kad neprarastų klientų, tuo pačiu palengvidami jiems darbo sąlygas bei efektyvumą. Kaip pasirinkti spausdintuvą, atitinkantį savo poreikius ir pajamas?

Kviečiame perskaityti šį pirkimo gidą ir tikimės, kad jis Jums padės apsispręsti.

Lazerinio spausdintuvo veikimo principas tik iš pradžių atrodo sudėtingas. Jis yra pagrįstas poliarizavimo lazerinio spindulio veikimu nustatytoje vietoje elektrizuoto šviesai jautraus būgno paviršiuje. Būgnas padengtas OPC (angl., organic photoconducting cartridge). Už šviesos skleidimą, t. y. informacijos perkėlimą, atsakingas lazeris, šviesos šaltinis yra lazerinis diodas. Vėliau pernešamas pigmentas, kuris tvirtinamas ant popieriaus.

Neseniai lazeriniai spausdintuvai buvo naudojami tik biuruose – dėl aukštų kainų ir pigaus eksploatavimo. Dabar situacija pasikeitė – spausdintuvų kainos sumažėjo, todėl jie naudojami ir namuose. Spausdinimas naudojant lazerį turi daug privalumų.

Lazerinių spausdintuvų privalumai:

 • Pigesnė eksploatacija – pasibaigė „kankynė“ su rašalo kasetėmis.
 • Tylus įrangos darbas.
 • Dirba greičiau negu rašaliniai spausdintuvai.
 • Labai gera spausdinimo kokybė, ypač teksto.
 • Vis žemesnės kainos.
 • Geresnis įrangos aprūpinimas.

Pirkdami lazerinį spausdintuvą atkreipkite dėmesį į:

Skiriamoji geba

Skiriamoji geba (spausdinimo raiška) yra pagrindinis parametras, kurį reikia turėti omenyje, renkantis spausdintuvą. Šis parametras turi įtakos spausdinimo kokybei. Aukštesnė skyriamoji geba susijusi su galimybe gauti įdomesnius vizualinius efektus. Pagrindinė spausdinimo raiška yra 600 dpi, tiek vertikaliai, tiek horizontaliai. Jeigu ketinate spausdinti piešinius, tai reikalingas didesnės skyros spausdintuvas – bent jau 1200×1200 arba daugiau. Jeigu reikės spausdinti tekstą, dokumentus, lenteles ir pan., nereikia pirkti labai brangios įrangos, kurios galimybėmis nepasinaudosite. Jeigu teks spausdinti grafikus ir nuotraukas, tai reikia pasirūpinti aukštesnio lygio įranga. Ji brangesnė, tačiau jeigu reikalingas vizualus vaizdas – verta sumokėti daugiau.

Spausdinimo greitis

Spausdintuvo darbo greitis turi ypatingą reikšmę skubantiems ir besinaudojantiems įranga labai dažnai. Skirtumai tarp modelių iš pirmo žvilgsnio atrodo menki, bet iš tikrųjų taip nėra. Greičiausi spausdintuvai gali atspausdinti apie 55 juodai baltus puslapius per minutę.

Spausdinimo krūvis (resursas)

Krūvis, kitaip sakant, spausdintuvo darbo našumas – tai siūlomas maksimalus spausdinimų lapų skaičius per mėnesį. Šis parametras svarbus, jeigu spausdintuvas perkamas biurui, kur reikia spausdinti labai daug. Tokiu atveju reikia atkreipti dėmesį į šį parametrą. Brangiausi spausdintuvai gali spausdinti nuo 120 iki 200 tūkstančių puslapių. Jeigu spausdintuvas bus naudojamas namuose, tai nėra itin svarbus parametras.

Maksimalus popieriaus formatas

Priklausomai nuo to, ką spausdinsite, priklauso ir popieriaus formatas. Jeigu domina spausdinimas A3 formatu, reikia atkreipti dėmesį, ar spausdintuvas turi tokią galimybę. Turėkite omenyje, kad tokio tipo spausdintuvas užims daug vietos ir yra ganėtinai brangus. Jeigu tokio formatas reikalingas retai, tai verta susimąstyti, ar verta investuoti pinigus į tokią įrangą. Tikriausiai geriausias pasirinkimas bus nupirkti pigesnį ir mažesnį spausdintuvą, kurio eksploatacija pigesnė.

Lapų padavimo talpa

Popieriaus tiekiklio talpa tiesiogiai susijusi su spausdintuvo dydžiu ir informuoja, kiek popieriaus gali tilpti vienu kartu spausdintuve. Standartas yra 100–200 puslapių. Kai kurie modeliai turi dvi talpas. Tai palengvina darbą, jeigu spausdinama daug dokumentų.

Sąsajos

Dažnai apie tai pamirštame rinkdamiesi spausdintuvus, tačiau tai svarbus parametras, nes sąsajos leidžia prijungti išorinę įrangą. Tai ypač svarbu dabar, kai spausdintuvai ne tik spausdina.

Visų pirma spausdintuvas privalo turėti USB jungtis. Atkreipkite dėmesį, kokia tai jungtis, kadangi, pvz., USB 1.1 yra lietesnė negu USB 2.0. Daugelis šiuolaikinių modelių turi antrą jungtį. Verta atkreipti dėmesį į tokias smulkmenas, kad vėliau nebūtų nemalonių staigmenų, bandant prijungti kitą įrangą. Nauji modeliai turi belaidžio prisijungimo galimybę „Bluetooth“. Taip pat galima nupirkti modelį su serveriu ir „Ethernet“ lizdu, taip pat ir „WiFi“ antena.

Spausdintuvo vidinė atmintis bei operacinės sistemos

Duomenis, kuriuos siunčia kompiuteris, spausdintuvas išsaugo savo vidinėje atmintyje. Pagal gautą informaciją lazeris piešia atitinkamą žemėlapį ant jautraus šviesai būgno ir taip vyksta visas spausdinimo procesas. Svarbus parametras yra atminties dydis, ypač jei spausdintuvas naudojamas biure. Pigesni modeliai turi nuo 8 iki 32 MB atmintį. Brangesnė įranga turi apie 512 MB atmintį, arba ją galim apraplėsti specialiais atminties lūstais (RAM). Labai svarbu, kad spausdintuvas veiktų su keletu operacinių sistemų (bent jau pagrindinėmis „Windows“ ir „Linux“). Atsiminkite, kad tai komunikacijos įranga ir ta komunikacija turi vykti, kai pakeisite programinę sistemą savo kompiuteryje.

Papildoma spausdintuvo įranga

Lazeriniai spausdintuvai geresni, palyginti su rašaliniais, nes numato geresnės įrangos pajungimą. Dažnai jie turi didesnes popieriaus talpas, dvipusį spausdinimą, didesnę atmintį ir pan. Jie patenkina kiekvieno kliento poreikius, net pačių išrankiausių.

Šiuolaikinis geras spausdintuvas turi „Fast Ethernet“ sąsają, didelę atmintį RAM, kartais „Postscript“, kai kada būna įmontuotas standusis diskas. Standartu tampa LCD panelis, dėl kurio galime kontroliuoti spausdinimą, daryti įvairias reikalingos įrangos modifikacijas. Kai kurie modeliai turi papildomų funkcijų, pvz., bandomųjų spausdinimų funkciją, PIN kodo įvedimo funkciją.

Atsiminkite, kad tai įranga, kuri turi atitikti Jūsų poreikius, ypač, jeigu krūvis bus didelis ir reikės atspausdinti didelį kiekį medžiagos. Jeigu planuojate pirkti greitai dirbantį spausdintuvą biurui, atkreipkite dėmesį į tai, kad jis turėtų įvairių sprendimų.

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Lazerinis ar rašalinis spausdintuvas?

Lazeriniai spausdintuvai idealiai tinka spausdinti tekstą. Būsite patenkinti jo kokybe ir jo darbo našumu, tačiau jeigu norite spausdinti nuotraukas, niekas nepakeis rašalinio spausdintuvo.

Geriau pirkti spalvotą ar juodai baltą?

Kainų skirtumas tarp spalvotų ir juodai baltų spausdintuvų yra gan didelis. Dėl to jau iš pradžių reikia nuspręsti, ar reikalingas spalvotas spausdinimas. Jis atliekamas kitokia technologija ir tai atitinkamai kainuoja. Jeigu spalvotos kopijos bus reikalingos retkarčiais, gal neverta tiek investuoti ir geriau nusipirkti geresnį juodai baltą spausdintuvą. Reikia turėti omenyje, kad spalvoti lazeriniai spausdintuvai nusileidžia rašaliniams, nes ne kiekvienas lazerinis spalvotas spausdintuvas skirtas spausdinti nuotraukas. Jeigu esate reiklus klientas, tai nuotraukų kokybė Jums tikrai nepatiks.
Galima teigti, kad juodai balti lazeriniai spausdintuvai – tai idealus sprendimas biurui – jie greiti ir yra geros kokybės.

Spalvoti lazeriniai spausdintuvai lėtai spausdina, jų kaina prieinama ne kiekvienam. Reikia tikėtis, kad greitu laiku jie taps geresnės kokybės ir pakeis juodai baltus spausdintuvus.

Kiek išleisti pinigų lazeriniam spausdintuvui?

Viskas priklauso nuo to, kiek pinigų galite jam skirti ir kam iš tikrųjų reikia įrangos. Paprastesnis juodai balto lazerinio spausdintuvo modelis kainuoja apie tris šimtus litų. Jeigu finansinės galimybės leidžia ir norite, kad spausdintuvas turėtų tam tikrus parametrus, galima paieškoti brangesnio. Brangiausi kainuoja iki kelių tūkstančių litų. Tai didžiuliai spausdintuvai, geros kokybės, idealiai tinka didelėms įstaigoms, kur spausdinama daug dokumentų.

Kokį gamintoją pasirinkti?

Daugelis įrangą pasirenka pagal modelį ir gamintoją, o tik vėliau atkreipia dėmesį į parametrus. Nesiūlome naudotis tokiu metodu – geriau susipažinkite su lazerinio spausdinimo technika. Vėliau nuspręskite, kiek galite tam skirti pinigų (nes tai pirmas žingsnis renkantis modelį ir gamintoją – žinomi gamintojai yra brangesni), jeigu nusprendėte, kokius parametrus privalo turėti spausdintuvas. Tik tada pradėkite rinktis gamintoją.

Yra keletas žinomų gamintojų, kurie pirmauja gamindami lazerinius spausdintuvus. Nesiūlome eksperimentuoti su gamintojais, kurie siūlo labai žemas kainas. Spausdintuvas – tai įranga, kuri privalo tarnauti keletą metų, todėl pirkinys privalo būti tinkamas.

Žodynėlis

Popieriaus storis – storis 1 g/m2.

Sąsajos – galimas išorinės įrangos prijungimas prie spausdintuvo, arba spausdintuva prie kompiuterio.

Kalba – kalbos aprašas, kuriuo naudojasi spausdintuvas, apdorodamas informaciją. Populiariausias – „Printer Control Language“, įvestas HP firmos.

Maksimalus popieriaus formatas – vieno spausdinamo lapo maksimalus dydis.

Operacinių sistemų aptarnavimas – operacinės sistemos sąveika su spausdintuvu.

Popieriaus padavimo talpa – maksimalus popieriaus lapų skaičius, kurį gali sutalpintilapų padavimo stalčius.

Skiriamoji geba (juodai ir spalvotai) –lašų, kuriuos spausdintuvas gali išdėstyti paviršiuje, tankumas.

Spausdinimo greitis – lapų kiekis, kurį spausdintuvas gali atspausdinti per minutę (mono ir spalvotas).

Našumas (resursas) – siūlomas spausdinimo kiekis per mėnesį.

Matmenys – spausdintuvo gabaritai.

Rašaliniai spausdintuvai

Nors lazeriniai spausdintuvai yra labai populiarūs, tačiau ir rašaliniai vis dar naudojami ne tik įstaigose, bet ir namuose. Taip yra todėl, kad rašalinių spausdintuvų kainos yra nuolat mažinamos. Jie yra nepakeičiami, jei norite dirbti kompiuterinės grafikos darbus ar spausdinti nuotraukas.

Spausdintuvas turi turėti daug funkcijų, būti nebrangus ir puikiai veikti kelerius metus. Dėl to prieš perkant spausdintuvą reikia rasti laiko gerai išanalizuoti pagrindinius įrangos parametrus ir palyginti su kitokiais modeliais.

Rašaliniai spausdintuvai naudoja tušą (pigmentinį arba tirpų). Visas mechanizmas susijęs su galvutės (arba galvučių) darbu, tai yra variklėlių, kurie perkelia varytuvus, sistema. Galvutės juda tiesia linija per popierių, o ją judina spausdintuvas. Yra dvi galvučių rūšys, kurios skiriasi tuo, kaip išpurškiami lašai. Pirmosios rūšies – terminės – yra populiaresnės. Jos paskirsto rašalą, kai pasikeičia temperatūra. Antrosios – piezoelektrinės – naudoja kristalų virpesius, atsirandančius tiekiant elektros energiją.

Spausdinimo technologija nuolat vystoma ir gamintojai pateikia vis kažką naujo. Pirmieji spausdintuvų modeliai buvo tik trijų spalvų, o šiandien standartas yra daugiau kaip keturių spalvų, o kartais net ir aštuonių. Dėl to spalvos yra gražesnės, tikroviškesnės.

Visų pirma atsakykite sau į keletą pagrindinių klausimų, susijusių su nauja įranga. Nėra modelių, kurie atitiktų visų ir visus reikalavimus. Namuose ir biure reikės kitokio rašalinio spausdintuvo. Namuose greitis nėra svarbiausias, svarbi spalvoto spausdinimo kokybė. Spausdintuvas biure turi būti greitas, turėti bent jau vidutinišką spalvos kokybę. Spalvotas spausdinimas biure nėra svarbiausias, nebent spausdintuvas bus naudojamas reklamos agentūroje ar kitoje panašaus pobūdžio įmonėje. Tada spausdintuvas turi būti pats geriausias. Iš pradžių pamąstykite, kiek pinigų galite tam skirti. Iš karto galima bus atmesti brangiausius modelius, kurių visomis galimybėmis vis tiek nepasinaudosite.

Rašalinių spausdintuvų rūšys:

 • įprasti spausdintuvai;
 • spausdintuvai, skirti spausdinti nuotraukas (minifotolaboratorijos).

Įprasti spausdintuvai

Privalumai:

 • maža kaina;
 • nesudėtinga naudoti;
 • nedideli gabaritai.

Trūkumai:

 • mažesnės galimybės (nėra tam tikrų funkcijų);
 • blogesnė spausdinimo kokybė (ypač spalvoto).

Spausdintuvai skirti spausdinti nuotraukas (minifotolaboratorijos)

Jau keleri metai kai pastebima nauja spausdintuvų, skirtų spausdinti nuotraukas, technologijų vystymo tendencija.

Privalumai:

 • tinka įvairiam spausdinimui;
 • daug papildomų funkcijų;
 • labai gera spausdinimo kokybė.

Trūkumai:

 • didesnė kaina.

Pirkdami rašalinį spausdintuvą atkreipkite dėmesį į:

Skiriamoji geba

Skiriamoji geba nusako taškų, kuriuos spausdintuvas gali sudėti per popieriaus ilgį ir plotį, tankumą. Taisyklė yra paprasta – kuo didesnė skiriamoji geba, tuo išspausdins tiksliau ir ryškiau. Žinoma, nuo to priklauso ir įrenginio kaina. Pigesni modeliai gali išspausdinti tekstą neryškiai ar ištepti. Jeigu svarbi kokybė, būtinai atkreipkite dėmesį į skiriamąją gebą, kad ji nebūtų mažesnė negu standartas. Tai ypač svarbu, jei spausdintuvą perkate spausdinti nuotraukas.

Popieriaus dydis

Kas Jums iš geriausio spausdintuvo, jeigu tušas įsisunks į popierių ir dėl to raidės bus neįskaitomos? Nors popierius nėra spausdintuvo elementas, svarbu prieš perkant spausdintuvą, pagalvoti, kokį popierių naudosite. Spausdintuvų gamintojai pateikia popieriaus rūšies, kuri geriausiai tinka tam tikram modeliui, parametrus.

Paprastas biuro popierius gali būti naudojamas lazeriniuose spausdintuvuose. Jei spausdintuvas geresnis, o popierius prastas, yra pavojus, kad tušas išteps popierių. Galima naudoti geresnį ir brangesnį popierių, pavyzdžiui, blizgantį. Geriausias yra nuotraukų popierius (turi daugiasluoksnę struktūrą). Tai reiškia, kad pasirinkdami pagal savo poreikius spausdintuvą, turite atsižvelgti į popieriaus kainas, nes nuotraukų popierius yra brangus.

Spausdinimo greitis (mono ir spalva)

Spausdinimo greitis nuolat trumpinamas. Dažniausias greitis – kai spausdintuvas spausdina po keliasdešimt lapių per minutę. Verta atsiminti, kad gamintojų nurodomi skaičiai gali būti netikslūs. Gamintojai dažnai nurodo skaičius, kuriuos gauna naudodami ekonominį režimą. Kai jis išjungiamas, spausdinimo greitis prastėja.

Jeigu spausdinsite didesnius kiekius ir laikas Jums svarbus, atkreipkite dėmesį į greičio parametrus. Tai labai svarbu, jeigu kalbame apie nuotraukų spausdinimą, kadangi spausdinimo greitis yra mažesnis. Jeigu norite, kad spausdinimas nevyktų lyg sulėtintame filme, tai verta investuoti į brangesnę ir greitesnę techniką.

Popieriaus tiekiklio talpa

Dažniausiai spausdintuvuose telpa po apie 100–150 popieriaus lapų. Tai yra labai svarbu, pvz., biure, kai spausdinama daug dokumentų ir nėra laiko vis pridėti popieriaus į tiekiklį. Jeigu spausdinsite retai, šis parametras nėra svarbus.

Maksimalus popieriaus formatas

Privalote atsakyti į klausimą, ką dažniausiai spausdinsite. Jeigu tai bus biuro A4 formato dokumentai ir neplanuojate spausdinti kitokio formato popieriaus, nėra būtinybės investuoti į brangią įrangą. Jeigu manote, kad ateityje spausdinsite plakatus, verta pridėti šiek tiek pinigų ir nupirkti spausdintuvą, skirtą dirbti tokius darbus.

Popieriaus parametrai susiję su įrangos dydžiu. Mažesnis spausdintuvas bus parankesnis, jei ant stalo yra mažai vietos.

Sąsajos

Sąsajos – tai galimos spausdintuvo jungtys prie kitų įrenginių. Dalis spausdintuvų, skirtų spausdinti nuotraukas, turi USB jungtis. Atkreipkite dėmesį, kokia tai versija, nes USB 1.1 yra žymiai lėtesnis negu USB 2.0, o daugelis šiuolaikinių modelių turi kaip tik šią USB jungtį. Verta atkreipti dėmesį, kad vėliau nebūtų nemalonios staigmenos, kai bandysi spausdintuvą prijungti prie nešiojamojo kompiuterio.

Kai kurie modeliai turi belaidžio spausdinimo funkciją, sąsają „Bluetooth“. Galima nupirkti tipinį laidinį spausdintuvą su lizdu „Ethernet“ ir antena „WiFi“.

Dydis ir svoris

Šie parametrai yra svarbus tiems, kurie nori sutaupyti vietos ant stalo. Paprastesni modeliai yra mažesni ir patogesni. Spausdintuvai, skirti spausdinti A2, A3 formatu, užima daug daugiau vietos.

Rašalas

Nuo rašalo priklauso kokybė. Reikia pasidomėti, kokius tušus gali tekti naudoti ir kaip jie spausdina. Gamintojai slepia, iš ko susideda jų rašalai, tačiau bent jau žinoma, kokios firmos ir kokių tušų siūlo.

Rašalus galima suskirstyti į pigmentinius ir dažomuosius. Išspausdintas pigmentiniu rašalu tekstas bus labai ryškus. Popierius gali būti prastesnės kokybės arba netipiškos struktūros. Galima spausdinti vizitines korteles, diplomus ir kitus panašius dalykus.

Dažomiesiems tušams reikia geresnio popieriaus, tačiau šių tušų privalumas yra tas, kad galima maišyti įvairias spalvas, todėl verta pirkti spausdintuvą su tokiu tušu. Daugelis modelių turi antrą tušo rūšį. Jeigu svarbiausia ryškumas, pvz., aiškiai įskaitomas dokumentas, tai geriau paieškoti spausdintuvų su pigmentiniais tušais (pvz., kai kurie „Epsono“ modeliai).

Gamintojai lenktyniauja, kad pagamintų geresnių ir tobulesnių tušų, todėl jau yra mišrių tušų, kurie yra ir pigmentiniai, ir dažomieji. Deja, kol kas jie labai brangūs.

Papildoma spausdintuvų įranga

Gamintojai lenktyniauja siekdami naujovių ir patogumų. Jau yra: praplėsta spalvų gama, tiesioginis spausdinimas iš skaitmeninių fotoaparatų, belaidis spausdinimas naudojant sąsają „Bluetooth“, įmontuotas akumuliatorius (patogu keliauti) ir panašiai. Gerai pamąstykite, kuri iš papildomų funkcijų yra reikalinga. Taip pat pamąstykite apie tai, kad kuo daugiau papildomų funkcijų, tuo brangiau kainuos įranga.

Atsiminkite apie tinkamą spausdintuvo eksploatavimą. Turite žinoti, kad retai naudojamų modelių tušas gali sudžiūti. Tai reiškia, kad reikės papildomai išleisti pinigų. Kartais net apsimoka išspausdinti bent kelis lapus tik tam, kad nesudžiūtų tušas.

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Kokią spausdintuvo rūšį geriau pasirinkti?

Rašaliniai yra pigesni negu lazeriniai, tačiau juos žymiai brangiau naudoti. Jeigu planuojate spausdinti daug medžiagos, tai verta nusipirkti lazerinį spausdintuvą. Būna ir taip, kad rašalinio spausdintuvo rinkinys kainuoja tiek pat, kiek lazerinis.

Kokių man reikės tušų ir ar dažnai teks juos keisti?

Spausdintuvo naudojimo kaina yra labai svarbi, ypač todėl, kad tam tikri modeliai skiriasi. Rašalinių spausdintuvų kainos skiriasi pagal tipus. Reikia turėti omenyje, kam skirtas spausdintuvas, pagal tai pasirinkti tušą ir tada galėsite apskaičiuoti eksploatavimo išlaidas. Tušai, skirti tik nuotraukoms spausdinti, yra žymiai brangesni negu tie, kurie skirti paprastam spausdinimui. Skirtingi modeliai naudoja skirtingus tušus, ir ne visi jie yra ekonomiški.

Pirkti spausdintuvą ar daugiafunkcinį įrenginį?

Daugiafunkcinis įrenginys – tai keli įrenginiai, skirti biurui: spausdintuvas, skaitytuvas, faksas ir kiti. Į tokius įrenginius skeptiškai žiūrintieji sako, kad norint nupirkti tikrai geros kokybės daiktą reikia išleisti daug pinigų. Privalote atsakyti sau į klausimą, ar reikia tiek ir tokių įrenginių, kuriuos siūlo daugiafunkcinis įrenginys? Taip pat ar galite tiek skirti pinigų ir ar turite tiek vietos?

Už kiek pirkti?

Kainų skirtumas yra didelis. Pigiausio modelio kaina prasideda nuo poros šimtų litų, o brangiausi – kelis tūkstančius. Reikia atsiminti, kad kai kurių modelių eksploatavimo išlaidos labai didelės. Jeigu planuojate daug ir dažnai spausdinti, tai verta nusipirkti brangesnį modelį, nes jo eksploatacinės išlaidos bus mažesnės.

Kuris gamintojas geriausias?

Yra keletas pagrindinių gamintojų: „Helwett-Packard“, „Lexmark“, „Canon“, „Epson“. Sunku kalbėti apie kažkurio gamintojo dominavimą. Kiekvienas gamina kitokius tušus ir siūlo platų produktų pasirinkimą, nuo paprasčiausių iki daugiafunkcinių įrenginių. Iš pradžių reikia pasirinkti techninius parametrus, galimybes ir tik tada atkreipti dėmesį į gamintoją.

Žodynėlis

Popieriaus parametrai – storis 1 g/m².

Sąsajos – galimybė prijungti spausdintuvą prie išorinių įrenginių.

Maksimalus popieriaus formatas – maksimalus vieno popieriaus lapo, ant kurio galima spausdinti, dydis.

Naudojamos operacinės sistemos – operacinės sistemos, skirtos dirbti su spausdintuvu.

Popieriaus tpadavimo talpa – maksimalus popieriaus lapų skaičius, kurį gali sutalpintilapų padavimo stalčius.

Skiriamoji geba (mono ir spalva) – vertė, rodanti taškų tankumą (ilgio ir pločio).

Spausdinimo greitis – kiek lapių gali atspausdinti spausdintuvas per minutę.

Pavienio lašo dydis – matuojamas pikolitrais. Kuo mažesnis, tuo tekstas yra ryškesnis.

Dydis — spausdintuvo gabaritai.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *