Sony NEX-6 – sisteminis fotoaparatas su nedideliu artinančiu objektyvu

Naujasis Alpha NEX-6 yra populiarios Sony ne veidrodinių fotoaparatų su keičiamais objektyvais (vadinamųjų sisteminių) šeimos modelis. Serijoje pagal galimybes ir kainą jis atsilieka tik nuo ankstesnio flagmano NEX-7. Šio modelio pranašumas prieš daugelį kitų panašaus dydžio fotoaparatų – didesnis, DSLR kokybę atitinkantis 16,1 megapikselio APS-C jutiklis, atkuriantis tikslesnes spalvas ir leidžiantis labiau sulieti fonus. Fotoaparatas leidžia fotografuoti iki 10 kadrų per sekundę greičiu ir filmuoti 1080p 60 fps raiška. Modelyje naudojama dvigubo fokusavimo technologija, įvertinant ir judančius objektus, ir statinį foną.

Fotografuoti ir peržiūrėti nuotraukas bei parinkti nustatymus galima 3,0 colių ekrane. Taip pat yra patogus pagrindiniams režimams skirtas ratukas. Galima fotografuoti ir žiūrint pro vaizdo ieškiklį, kuris automatiškai įsijungia prie jo prilietus akį. Modelyje naudojamas pažangus OLED XGA raiškos jutiklis, kuriame galima matyti realų vaizdo nustatymų poveikį fotografijai.

NEX-6 turi integruotą belaidį ryšį, tad nuotraukas, pasinaudojus PlayMemories Mobile aplikacija, galima siųsti tiesiai į mobiliuosius įrenginius. Įdomu tai, kad aplikacijas galima įdiegti ir į pačią kamerą, bet ši sąsaja ir jų veikimas kol kas nėra itin patogūs.

Kartu su fotoaparatu teikiamas ir naujas, mažai vietos užimantis artinantis objektyvas. 16–50 mm f3.5–5.6 objektyvas patogus daugelyje situacijų – tiek fotografuojant iš arti, tiek vaizdą šiek tiek priartinant.