Skėčių pirkimo gidas

Dauguma mūsų mėgsta ilgus pasivaikščiojimus šviečiant saulei. Tačiau orai, ypač mūsų šalyje, tokie nenuspėjami. Ką daryti jei mus užpuolė pavasario lietutis? O jei vasaros lijūndra? Lietingos rudenio dienos ar šlapdriba žiemos vidury? Žinoma, pasislėpti po skėčiu! Tačiau kokiu? Štai ir probleminis klausimas.

Į ką atkreipti dėmesį perkant skėtį?  

Visų pirma turėtume pagalvoti, kokiose situacijose naudosimės skėčiu. Sulankstomi skėčiai be abejonės yra žymiai atsparesni vėjui nei tie ilgi vienos dalies skėčiai.

Kupolas

Padarę sprendimą dėl sulankstomo ar vienos dalies skėčio, turėtume sutelkti dėmesį ties jo kupolu.  Dauguma skėčių pagaminta iš poliesterio. Kaip žinia, poliesteris nėra lygus. Patvariausi skėčiai yra tie, ant kurių etikečių yra magiškas „pongee“ žodelis, reiškiantis aukštos kokybės ir patvarumo medžiagą. Turėtume žinoti, kad patvariausi kupolai būna pagaminti iš teflono (tokio, kokiu dengiamos keptuvės).

Rėmas 

Pigiausi skėčiai turi aliuminį rėmą. Labiausiai gamintojų rekomenduojami yra rėmai, pagaminti iš stiklo pluošto (fiberglass) arba anglies pluošto (brangiausi modeliai). Rėmas yra sudarytas iš įvairaus skaičiaus stipinų. Populiariausi rėmai pasižymi 8 stipinais, tačiau vis daugiau gamintojų taiko net 16 stipinų montavimo techniką. Tokie skėčiai yra patvariausi. Renkantis formą reikėtų vadovautis buvimo po skėčiu patogumu. Patogiausi tie, kurių kupolas yra maksimaliai pusapkričios formos – tada net, kai lietus yra lydimas stipraus vėjo, nesušlapsime.

Skėčio rankena 

Rankena – vienas svarbiausių skėčio elementų. Būtent skėčio rankena lemia, ar vėjas išplėš mums skėtį iš rankų ar vis dėlto jis bus nebaisus. Populiariausios ir patogiausios skėčio rankenos turi „U“ raidės formą, tačiau nemažai gamintojų naudoja taip vadinamasias golfo rankenas, tai yra išlenktas pagal „L“ raidės formą. Skėčio rankena turėtų būti padengta putų arba gumine danga, kuri apsaugotų nuo slydimo. Kai kurie skėčių modeliai turi ant rankenos virvelę, kuri dar labiau padidina naudojimosi patogumą.

Dėklas

Jis nėra būtinas, tačiau jei skėtis turi dėklą, jis turėtų būti prie jo gerai pritvirtintas – taip jo tikrai nepamesime.

3093873610_f76bdf3b4f_z

Lietus, karšta saulė ar vestuvinė fotosesija – visais atvejais pravers skėtis.

skeciu rusys

Nuo ko apsaugo skėtis? Klausimas atrodo banalus ir dauguma ko gero nedvejojant atsakytų: nuo lietaus.  Tuo tarpu lotyniškas „para sole“ reiškia „apsauga nuo saulės“ (todėl skėčiai, saugantis nuo saulės vadinami parasoliais).  Ir iš tikrųjų, senovėje skėčiu buvo naudojamasi tik saulėtomis dienomis. Šiandien apsauga nuo saulės yra antraeilė skėčio funkcija, mat pirmoje vietoje yra apsauga nuo lietaus. Skiriamos trys skėčių rūšys:

 • Skėtis nuo lietaus. Šiandien tai populiariausia skėčių rūšis.
 • Skėtis nuo saulės. Tai šiuolaikinio skėčio pirmtakas. Jo funkcija yra apsauga nuo saulės, todėl šis skėtis neprivalo būti atsparus vandeniui. Tokia savybė atveria gamintojams plačias kūrybiškumo raiškos galimybes. Todėl pasiūloje yra popieriniai, šilkiniai ar skėčiai su nėriniais. Pagrinde tai puošnūs ir elegantiški modeliai, skirti moterims. Skėčių nuo saulės kategorijai taip pat priskiriami paplūdimio skėčiai, kurie įstatomi į smėlį ar montuojami prie gultų. Dalis jų turi specialų sulaikantį UV spindulius filtrą.
 • Vestuvinis skėtis. Toks skėtis turi specialią užduotį – turi būti elegantiškas ir derėti prie nuotakos suknelės.

 Skersmuo ir forma

Skėčių kupolai būna nuo 60 iki 150 cm skersmens. Išskleidimo diapazonas nemenkas, todėl renkantis skėtį reikėtų atsiminti, jog:

 • Vaikui iki 10 metų skirtas skėtis turi turėti apie 60 – 65 cm skersmes kupolą;
 • Paaugliui/suagusiam skirtas skėtis turėtų turėti nuo 70 iki 10 cm skersmes kupolą;
 • Dvigubas skėtis – tai maždaug 110 – 130 cm kupolo skersmens modelis;
 • Paplūdimio skėtis turėtų pasižymėti nuo 130 iki 190 cm skermens kupolu.

Pagal išskleidimo/suskleidimo būdą, skėčiai skirstomi į:

 • Rankinius;
 • Pusiau automatinius;
 • Automatinius.

Pagal išskleidimo mechanizmą skėčiai skirstomi į:

 • 1-sekcijos
 • 2- sekcijų
 • 3-sekcijų
 • 4-sekcijų

Su tinkamu skėčiu joks, net ir lydimas stipraus vėjo gūsių, lietus nebus Jums baisus, o gerai parinktas skėtis nuo saulės suteiks žavesio ir apsaugos odą nuo nudegimų.

Nepamirškite atkreipti dėmesį į medžiagos patvarumą ir rėmo kokybę, rakenos patogumą ir kupolo dydžio pritaikymą savo poreikiams. Vertėtų pasitikėti žinomais prekės ženklais, kurie specializuojasi skėčių gamyboje (Knirps, Chanos, Doppler, Pasotti Ombrelli) ir prisiminti, kad padoraus skėčio kaina yra didesnė nei 10 eurų.

Svajonių Jums oro, o nuo jo staigmenų tegul saugo Jus naujas skėtis!