Serveriai

Jūs žinote, kad jums reikia serverio, tačiau nežinote, koks serveris yra reikalingas būtent jums? Visų pirma, jūs turite žinoti, kiek žmonių naudosis serveriu ir kam jis bus naudojamas. Pavyzdžiui, jeigu jūs tik norite savo ofise, namuose ar kur kitur dalintis „Word“, „Excel“ ar kitais ofiso tipo failais – jums pakaks ir vos kelis šimtus kainuojančio serverio. Tuo tarpu jeigu norite talpinti didžiules duomenų bazes, vaizdų bibliotekas, serveriui gali tekti pakloti ir kelis tūkstančius, kadangi jums reikės rinktis galingą serverį su didelės talpos ir greitu kietuoju disku, daug operatyviosios atminties ir greitu procesoriumi. Tačiau pradėti reikia ne nuo to – su serverių charakteristikomis labai sunku nėra – peržiūrėkite apžvalgas, pasiklauskite pažįstamų, kurie išmano apie kompiuterius (kadangi serverių charakteristikų pagrindas nuo įprastų kompiuterių skiriasi nedaug) ir viskas. Tačiau žymiai sunkiau paprastam žmogui yra išsirinkti serverio tipą. Būtent šis straipsnis jums ir išaiškins, kokio serverio tipo reikia jums.

„Tower“ tipo serveriai

Tai vienas iš labiausiai įprastų tipų serverių rinkoje. Tokie serveriai užima daugmaž tiek pat vietos, kaip ir įprasti stacionarūs kompiuteriai. „Tower“ tipo serveriai puikiai tinka mažiems verslams:

  • Kuriems nereikia itin didelės talpos kietojo disko
  • Kuriems reikia nesudėtingos priežiūros tinklo ištekliams
  • Kurie nori sumažinti įsilaužimo iš išorės šansus.

Taigi, jeigu tai bus pirmas jūsų serveris – „Tower“ tipą rekomenduojame labiausiai. Į „Tower“ tipo serverį galėsite įdėti kelis kietuosius diskus ir net procesorius. Ofisui, kuriame dirba mažiau 25 žmonių, pilnai pakaks ir vieno procesoriaus su 2-4 kietaisiais diskais. Jeigu darbuotojų jūsų ofise daugiau arba ruošiatės naudotis itin daug resursų reikalaujančiomis programomis, jums reikės bent jau dviejų procesorių ir 4-6 kietųjų diskų.

„Rack“ tipo serveriai

„Rack“ tipo serveriai yra puikus pasirinkimas, jeigu jūsų ofise mažai vietos bei:

  • Norite turėti kuo daugiau vietos failams
  • Norite lankstumo, maišant ir derinant serverius ir programas bei jų darbo krūvius

„Rack“ tipą rekomenduojame jau rinkoje įsitvirtinusiems mažoms kompanijoms bei kiek didesnėms – t.y. vidutinėms kompanijoms.

„Blade“ serveriai

Šio tipo serveriai yra patys kompaktiškiausi – jie itin ploni, juos nesunku įtalpinti beveik bet kur. Be to, kai kuriuos komponentus, pvz maitinimo bloką, gali dalintis keli „Blade“ serveriai. Dėka jų nedidelio dydžio ir itin kompaktiško dydžio, šių serverių į vieną vietą galite sutalpinti tikrai daug. Ką tai reiškia?

  • Serveriuose bus daugiau duomenų apdorojimo procesų
  • Jie bus mažiau galingi
  • Bet jie užims mažiau vietos
  • Išleisite mažiau pinigų ir laiko serverių tvarkymui

Taigi, jeigu su savo serveriais norite tvarkytis kuo mažiau, jeigu norite sutaupyti kuo daugiau vietos – „Blade“ tipo serveriai yra puikus pasirinkimas.

Kurio tipo serverių reikia jums? Priklausomai nuo to, kokio verslo atstovas esate – mažesnės kompanijos turėtų investuoti į serverius ir atitinkamai mažiau pinigų.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *