Santechnika

Norite sukurti nepakartojamą vonios kambarį, bet nežinote nuo ko pradėti? Šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų, kurie užves jus ant teisingo kelio, kurio pabaigoje turėsite vonios kambarį, kuriuo galėsite didžiuotis.

 

Pirmiausiai norėtume supažindinti, kas yra ta santechnika. Tai ne tik vamzdžiai ir alkūnės, kuriuos meistras santechnikas jungia vesdamas vandenį arba kanalizaciją. Į šią sąvoką įeina kur kas daugiau įvairių prekių grupių, kurias galima įsigyti internetu pas mus interneto parduotuvėje.

 

Santechnika daugiausiai susijusi su vandens valdymu. Kaip jis atbėga, kaip panaudojamas ir kaip palieka namus. Dėl to santechnika naudojama ne tik vonios kambaryje, bet ir virtuvėje, garaže, komercinės paskirties patalpose.

 

Santechnika – tai įvairios kriauklės, plautuvės, vonios, klozetai, dušo kabinos, baseinai ir t.t. Visa kita – tik apdaila ir papildomos detalės vandeniui valdyti – vamzdžiai, nuleidimo mechanizmai, maišytuvai, termoizoliacinės medžiagos ir t.t.

 

Ką reiktų žinoti prieš perkant santechniką?

Atminkite kelis svarbiausius dalykus – vanduo yra ne žaislas, o viena iš gamtos stichijų, kuri gali nesunkiai pražudyti ne tik patį žmogų, bet ir visus namus. Jei nerodysite tinkamos pagarbos, galite laukti nemalonių netikėtumų.

 

Santechnika – ne nešiojamas kompiuteris ar telefonas, kuriam sugedus, tereikia ištraukti iš rozetės ir nunešti į taisyklą ar atgal pardavėjui. Montuojama ji ilgam. Kur kas ilgesniems terminams, nei garantiniai laikotarpiai – 10,15,20 metų, todėl ši investicija turi būti labai gerai apgalvota, pasverta. Montavimo darbai turi būti atliekami itin kokybiškai, tik kvalifikuotų meistrų. Bet kokia saviveikla reiškia, kad esate arti nelaimės – užliejimo ar kitų daiktų sugadinimo. Šalia vandens esant nekokybiškai elektros instaliacijai, sukuriama labai nesaugi ir gyvybei pavojinga situacija. Niekas nenori būti nutrenktas elektros srove nekokybiškai prijungto elektrinio vandens šildytuvo (boilerio) ar kokio kito prietaiso.

 

Rinkdamiesi santechniką, aiškiai numatykite, kas ir kaip ja naudosis. Esminis klausimas: vonia ar dušo kabina greitai bus išspręstas, jei nuspręsite, kad per artimiausius 10 metų šiuose namuose bus nuolatos gyvenančių mažamečių vaikų, kuriems taškymasis vonioje ir žaidimas su putomis yra vienas smagiausių užsiėmimų. Tada liks tik pasidomėti apsauginėmis vonios sienelėmis, kad kuo mažiau vandens patektų ant grindų ir šalia esančių baldų. Taip pat turite žinoti, ar mėgstate maudytis dviese, mėgautis sukūrinės vonios teikiamais malonumais. Atrodo toks menkniekis, bet ar dantis valote kartu?.. Jei dažnai dantis valote dviese, ar su vaikais, reikalinga ilga kriauklė, o ne mažytė, prie kurios gali prieiti tik po vieną žmogų vienu metu.

 

Kitas svarbus faktorius – vonios kambario plotas. Jei vonios kambarys erdvus, reiškia galite sau leisti dideles ir plačias vonias, šalia unitazo galite montuoti ir pisuarą, o jei turite naminių augintinių, dar ir bide. Jei vonios kambarys nuo tualeto yra atskirai, reiškia reikės papildomos kriauklytės tualete, nes rankų plauti iš vieno kambario į kitą bėgioti yra nepatogu.

 

Jei butas yra retro stiliaus arba antikvarinis, tai ir vonios įranga turi būti tokia. Tad teks paieškoti klasikinių formų vonios, taip pat atitinkamų aksesuarų – maišytuvų, klozeto vandens nuleidimo mechanizmų ir t.t. Su šiuolaikiniu dizainu nėra jokių problemų, nes dauguma santechnikos yra neutralios baltos arba metalinės spalvos. Kai kuriais atvejais gali prireikti kitų spalvų santechnikos, tad tai gali sukelti tam tikrų nepatogumų – reikės kruopščiai derinti visas matomas detales.

 

Santechnikos kaina tiesiogiai susijusi su jos kokybe. Kuo brangesnė, tuo kokybiškesnė. Taip pat kaina priklauso nuo gamintojo prekės ženklo stiprumo ir žinomumo, bei dizaino. Jei tam tikrą santechnikos liniją kūrė garsūs dizaineriai, akivaizdu, kad kaina bus didesnė, nei „no name“ kūrėjų.

 

Atminkite, kad pirkdami internetu nematote realių dydžių, todėl labai atidžiai įsiskaitykite į techninę informaciją, pasitikslinkite prekės išmatavimus. Net vienas centimetras gali būti lemtingas. Tiesa, net kokybiškas prekes galima grąžinti, tačiau geriau iš karto pirkti atidžiai išstudijavus techninius duomenis.