Samsung Galaxy S4 – galingas ir novatoriškas Android flagmanas

Ketvirtosios kartos populiariausias Android modelis buvo pristatomas akcentuojant įvairias valdymo naujoves, bet ir techniniai telefono parametrai bei galimybės yra išties įspūdingi.

Ekranas

Naujasis Samsung modelis atitinka pažangiausių telefonų ekrano standartą – jo raiška yra 1920×1080 taškų. Ekrano įstrižainė yra 5 coliai, tad vaizdo taškų tankumas siekia 441 ppi (palyginti, spaudoje naudojamas 300 ppi tankumas), naudojamas Samsung būdingas Super AMOLED standartas. Optimalus ekrano ryškumas parenkamas specialiu RGB jutikliu nustačius apšvietimo intensyvumą. 

Korpusas

Galaxy S4 yra išties solidus telefonas. Korpusas sugrįžo iš „gamtos įkvėptos“ formos į kiek labiau kvadratinę, o tvirtumo ir solidumo jam suteikia metalinis jį juosiantis rėmelis. Nepaisant dielio ekrano, dėl savo dizaino S4 neatrodo didelis – netgi mažesnis nei S III.

Kameros

Galaxy S4 turi 13 megapikselių galinę fotokamerą, įdiegtą Dual Camera funkciją, kuri leidžia tuo pat metu fotografuoti ir filmuoti naudojant ir galinę, ir priekinę 2 MP kamerą, taip pat perduodančią 1080p vaizdą. Galima rinktis iš gausaus kadro efektų rinkinio, automatiškai išsaugoti vaizdus naudojant naują Story Album funkciją. Funkcija Dual Video Call skirta priimti ir atlikti skambučius perduodant draugų ir šeimos narių vaizdą.

Valdymas

Daugiausia S4 naujovių susiję su telefono valdymu. Šį modelį galima valdyti ne tik liečiant ekraną, bet judesiais ir net žvilgsniu. Judesiais rankomis virš ekrano galima slinkti nuotraukas, perkelti piktogramas meniu languose, atsiliepti į skambutį ar įsijungti garsiakalbio režimą. Pastarosios funkcijos ypač pravers vairuojant ir telefoną laikant dėkle arba šaltuoju metų laikotarpiu. Valdymo žvilgsniu galimybės dar labiau neįprastos: nukreipus žvilgsnį nuo ekrano sustabdomas tuo metu rodomas vaizdas, o paverčiant telefoną galima slinkti svetainės puslapį ar kitą turinį tiesiog akimis.

Bendravimas

Samsung praplėtė ir Galaxy S III įvertintas įvairesnio bendravimo panaudojant telefoną ir apsikeitimo informacija galimybes. Funkcija Group Play leidžia klausytis muzikos įrašų, peržiūrėti nuotraukas ir žaisti žaidimus kartu su aplinkiniais net neprisijungus prie Wi-Fi ryšio. Share Music suteikia galimybę vartotojams sinchroniškai vienu metu keliuose telefonuose atkurti tą patį muzikos kūrinį. S Translator verčia tekstus į reikiamą kalbą, įskaitant elektroninius laiškus, tekstinius pranešimus ir ChatON susirašinėjimus. Taip pat įmanoma sparčiai versti iš šnekamosios kalbos į tekstinę ir atvirkščiai.

Galia

Net ir atmetus visas didesnes ar mažesnes naujoves, Samsung Galaxy S4 gali nustebinti tiesiog savo pajėgumu. Jame veikia galingiausias iki šiol keturių branduolių 1,9 GHz procesorius, 2 GB RAM, iki 64 GB vidinės atminties (galima praplėsti microSD kortele). Pagal įvairius testus Galaxy S4 yra maždaug trečdaliu greitesnis už kitus galingiausius Android modelius. Net eksperimentiniai Kinijos telefonai nesugeba jo aplenkti naujajame ką tik Android platformai pritaikytame 3D Mark teste, kurį galima parsisiųsti iš Google Play tarnybos.