„Samsung Galaxy S24 Ultra“ – kone geriausias „Android“ išmanusis telefonas 2024? Apžvalga [VIDEO]

Galaxy S24 Ultra apžvalga

„Samsung Galaxy S24 Ultra“ – ryškiausias naujos serijos modelis, tikras flagmanas, kuris dirbtinio intelekto funkcijų dėka gali iš naujo apibrėžti išmanumo sąvoką telefonuose.

Norite parašyti pastabą atitinkamu tonu? Klaviatūroje yra pokalbių asistentas. Norite su kuo nors pasikalbėti kita kalba? Leiskite „Live Translator“ perimti programėlės telefone valdymą. Arba tiesiog apveskite ką tik „TikTok“ pamatytus batelius ir iškart ieškokite jų naudodami „Circle to Search“. Pridėjus daugybę generatyvinių dirbtinio intelekto nuotraukų funkcijų, įskaitant objektų perkėlimą ir fono užpildymą, lengva pasimesti. Tačiau „Samsung“ nusipelno pagyrimo už tai, kad „Galaxy S23 Ultra“ dirbtinio intelekto funkcijos yra gana intuityvios ir lengvai atrandamos. Tiesiog ieškokite mažo mygtuko su trimis stebuklingas dulkes primenančiomis animacijomis. Jei jį matote, tikėtina, kad galite padaryti kažką šaunaus.

Ar „Galaxy S24 Ultra“ pretenduoja tapti geriausiu išmaniuoju telefonu šiais metais? Varlė.lt specialistai siūlo į šią naujieną pažvelgti detaliau.

„Samsung Galaxy S24 Ultra“ ekranas ir korpusas

„Samsung Galaxy S24 Ultra“ turi titano rėmelį ir plokščią 6,8 colio AMOLED ekraną, kurio skiriamoji geba yra 3120 × 1440 taškų, o atnaujinimo dažnis – 1-120 Hz. Matricą saugo „Corning Gorilla Glass Armor“, o galinę korpuso dalį – „Gorilla Glass Victus 2“ stiklas. Gamintojo teigimu, „Armor“ ne tik apsaugo, bet ir neatspindi saulės spindulių taip stipriai kaip įprastas stiklas, todėl būnant lauke vaizdas ekrane matomas kur kas geriau.

„Samsung Galaxy S24 Ultra“ procesorius ir atmintis

Skirtingai nei „S24“ ir „S24+“, „S24 Ultra“ yra aprūpintas „Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy“ procesoriumi. Mikroschema veikia kartu su 12 GB RAM, kitų modifikacijų, susijusių su operatyviąja atmintimi, nėra. Tačiau yra kelios vidinės atminties parinktys: 256 GB, 512 GB ir 1 TB.

Galingas „Snapdragon 8 Gen. 3“ mikroschemų rinkinys turi aštuonis branduolius ir yra ypatingai pritaikytas dirbtinio intelekto užduotims. Išmaniųjų funkcijų gausu, jos padeda gauti geresnės kokybės nuotraukas ir vaizdo įrašus, pagerinti žaidimų našumą ir turi daugybę kitų panaudojimo galimybių. Beje, jų galima rasti kiekviename iš naujausių modelių. Geriausiame „Samsung“ modelyje įdiegta „ray tracing“ spindulių sekimo funkcija, užtikrinanti kad šešėliai ir atspindžiai būtų hiperrealistiški. Taigi, gali būti, kad šiuo metu turime reikalų su geriausia mobiliąja žaidimų įranga.

„Samsung Galaxy S24 Ultra“ kameros

Galinėje dalyje esantį kameros bloką sudaro keturi moduliai. Pagrindinė kamera turi 200 MP raišką, f/1,7 diafragmos dydį ir 100 kartų priartinimo funkciją „Space Zoom“. „Samsung“ taip pat pabrėžė, kad 50 MP periskopinio teleobjektyvo (f/3,4) optinis priartinimas yra 5 kartus didesnis, o kitas teleobjektyvas turi 3 kartus didesnį priartinimą ir 10 MP skiriamąją gebą (f/2,4). Jis reikalingas fotografuojant portretus. Ultra plačiakampės kameros skiriamoji geba yra 12 MP, kaip ir priekinės kameros (f/2,2).

Svarbu akcentuoti, kad be techninės įrangos, kamerose atnaujinta ir programinė įranga. Pavyzdžiui, dabar tai, ką naudotojas mato ekrane prieš fotografuodamas, bus tiksliai atvaizduota padarytoje nuotraukoje. „Samsung“ tai vadina „Super HDR“. Taip pat yra dirbtinio intelekto nuotraukų apdorojimas priartinimo metu ir „ProVisual“ variklis. Jis detaliai koreguoja nuotrauką nedalyvaujant naudotojui: pagerina spalvų tonus, sumažina triukšmą ir patobulina detales.

Naujas procesorius ir pažengę dirbtinio intelekto įrankiai užtikrina tikroviškesnes nuotraukų ir vaizdo įrašų spalvas ir didesnį detalumą.

 

Autonominio veikimo laikas

„S24 Ultra“ turi 5000 mAh akumuliatorių su 45 W greitojo įkrovimo funkcija. Per 30 minučių ji papildo 65 % energijos. Tačiau svarbu pabrėžti, kad maitinimo adapterio komplektacijoje nėra. Be to, numatytas belaidis įkrovimas: 15W (Qi/PMA) ir 4,5 W atvirkštinis (angl.reverse) belaidis ryšys.

Dirbtinio intelekto funkcijos „Galaxy AI“

„Galaxy AI“ platforma – tai visi dirbtinio intelekto sprendimai, kuriuos „Samsung“ integravo į naująją išmaniųjų telefonų seriją. Pavyzdžiui, standartiniame nuotraukų redaktoriuje dabar siūlomas dirbtinio intelekto pagalba atliekamas nuotraukų tobulinimas, sklandus nufotografuotų objektų koregavimas, ištrynimas ar pridėjimas. Išmanusis telefonas taip pat išmoko automatiškai pasižymėti ir paryškinti pagrindinius punktus iš diktofono įrašų.

Naujos darbo su tekstu ir užrašais funkcijos apima greitą užrašų apibendrinimą. „Pastabų pagalba“ padeda sutrumpinti užrašus, kurie vėliau suformuojami į aiškią, lengvai peržiūrimą santrauką. Itin patraukli dirbtinio intelekto galimybėmis paremta funkcija – tiesioginis vertimas realiuoju laiku. Naudojantis šia funkcija skambinant, pašnekovas ir naudotojas girdės ne tikrus, o sugeneruotus balsus. Be to, kiekvienam telefonų knygoje esančiam kontaktui užsienio kalba galima priskirti savo balsą ir kalbą, o kalbėdamas su jais naudotojas girdės išverstą kalbą ir pasirinktą balsą. Pašnekovas taip pat girdės dirbtinio intelekto balsą, kalbantį jo gimtąja kalba (tam nereikia „Galaxy“ išmaniojo telefono). Samsung teigia, kad funkcija veikia neprisijungus prie interneto, todėl išversti pokalbiai nėra siunčiami į nuotolinius serverius.

Dirbtinis intelektas taip pat patenka į paieškos sistemą. Viskas, ką turime padaryti, tai rašikliu arba pirštu ekrane pažymėti nuotraukos dalį, ir sistema parodys mums tos nuotraukos rezultatus „Google“ paieškos sistemoje. Taip galime bandyti rasti beveik viską: drabužius, kuriuos kas nors dėvi, automobilio modelį ar sudominusią pasaulio vietą.

Internete gausu dirbtinio intelekto sugeneruotų vaizdų, todėl jų negalėjo trūkti ir „Galaxy S24 Ultra“. Išmanusis telefonas siūlo galimybę generuoti pasirinktinius ekrano užsklandas pagal paprastas užklausas, tiksliau, raktinius žodžius.

Apibendrinimas

Pasak Varlė.lt ekspertų, tiems, kurie nori žengti koja kojon su naujausiomis technologijomis ir turėti šiai dienai ko gero geriausią naujausią „Android“ išmanųjį – verta su „Galaxy S24 Ultra“ modeliu susipažinti artimiau. Ką manote jūs? Ar tokios dirbtinio intelekto funkcijos, kuriomis aprūpinti naujieji „Samsung“ flagmanai su laiku taps standartinėmis? Pasidalinkite savo nuomone komentaruose.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *