„Samsung Galaxy J5 (2017)“ apžvalga [VIDEO]

Samsung Galaxy J5

„Samsung“ flagmanai jau seniai laikomi vienais geriausių rinkoje. Naujausias „Samsung Galaxy S“ serijos atstovas išsiskiria ne tik sėkmingu dizainu ir pažangiomis techninėmis charakteristikomis, bet ir unikaliomis programinės įrangos ypatybėmis. Tačiau be flagmanų, „Samsung“ siūlo ir prieinamesnės klasės įrenginius – „Galaxy A“ ir „Galaxy J“ serijas. Šioje apžvalgoje Varle.lt mobiliųjų telefonų specialistai aptaria „Galaxy J5 (2017)“ modelį.

Dizainas

Pagaminti gražų išmanųjį telefoną – jau pusė darbo, nemanote? Varle.lt telefonų specialistų teigimu, panašu, kad „Samsung“ dizaineriai mąsto panašiai, nes jeigu praeitų metų modelis skyrėsi tiesiog metalinio rėmelio buvimu, 2017 metų „Galaxy J5“ dizaine įvyko daugiau ryškesnių pokyčių.

Elegantiškas iš prigimties

Savo priekine dalimi „Galaxy J5 (2017)“ panašus į dabartinę „Galaxy A“ seriją ir praeitų metų „Samsung Galaxy S7“ modelį. Korpusas čia yra metalinis.

Egonomikos ir taktilinių pojūčių prasme išmanusis gavosi tikrai labai patogus. Naudotis juo malonu. Reikėtų pažymėti tai, kad 2017 m. „Galaxy J“ serijoje atsirado naujos – sidabro mėlynos spalvos variantas.

Elementų išdėstymas primena praeitų metų „J5 Prime“ modelį – pokalbių garsiakalbis čia yra ant dešinės kraštinės po įjungimo mygtuku. Toks išdėstymas vis dar atrodo neįprastas, tačiau nelemia nepatogumų, o atvirkščiai. Kitais dalykais išmanusis telefonas yra tipinis „Samsung“ telefonas.

Kaip ir visada, „J“ serija išsiskiria kai kuriomis dizaino ypatybėmis. Šonuose nuo centrinio mechaninio mygtuko esantys jutikliniai klavišai neturi apšvietimo. Dvigubas „Home“ mygtuko paspaudimas leidžia greitai įjungti kamerą. Beje, dabar šiame mygtuke integruotas pirštų atspaudų skaitytuvas, kurio neturėjo praeitų metų „Galaxy J“ modeliai. Įrenginio atmintyje galima išsaugoti tik tris atspaudus.

Ekranas

Super AMOLED ekranai sutinkami daugelyje „Samsung“ išmaniųjų. Turint omenyje tai, kad praeitų metų „Galaxy J5“ telefonai turėjo tokį ekraną, 2017 metų modelyje niekas ir nesitikėjo pamatyti ką nors blogesnio. Taigi čia turime Super AMOLED 5.2 col. įstrižainės ekraną su 1280 x 720 pikselių raiška.

Ryškumo lygis keičiasi nuo 6 iki 350 cd / m². Reikėtų paminėti tai, kad telefone yra numatytas padidinto ryškumo režimas, skirtas geresniam įskaitomumui saulėje. Nustatymuose galima pasirinkti vieną iš keturių įprastų spalvų perteikimo režimų ir savarankiškai nustatyti baltos spalvos balansą. Be to, yra mėlynos spalvos filtras.

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad ekranas turi vieną riebų trūkumą – tai yra ne aukščiausią raišką, tačiau iš tikrųjų naudojantis išmaniuoju tas trūkumas praktiškai nepastebimas. Žinoma, jei specialiai atidžiai žiūrėsime į ekraną, atskirus pikselius galima pamatyti, tačiau ryškus ir sodrus spalvų perteikimas, kontrastas ir puikus įskaitomumas saulėje gali atitraukti dėmesį nuo pikselių ekrane ieškojimo. Todėl bendrai ekraną galima pavadinti geru, jis tikrai neatrodo blogesnis nei konkurentų su Full HD matricomis. Nepaisant to, kad čia panaudota AMOLED ekrano technologija, išmaniajame nėra visada įjungto ekrano „Always on Display“ režimo.

Našumas

Jeigu 2016 metų „Galaxy J5“ turėjo „Qualcomm Snapdragon 410“ procesorių, 2017 metų modelyje jau turime „Samsung“ gamybos „Exynos Octa 7870“. Operatyviosios atminties ir vidinės saugyklos talpa nepasikeitė – turime čia 2 GB RAM ir 16 GB vidinės atminties. Pagal dabartinius parametrus tai yra pakankamai minimalios reikšmės, tačiau tikrai puiku yra tai, kad išmaniajame telefone yra numatyti atskiri lizdai dviem Nano SIM kortelėms ir atminties kortelei.

Sintetiniuose testuose 2017 metų „Galaxy J5“ demonstruoja vidutinius rezultatus, realybėje jis irgi neatrodo itin spartus. Paprastam naudojimui našumo atsargų tikrai pakanka. Su žaidimais telefonas susitvarko, bet žinoma, tikrai netobulai.

Maksimalios greičio galimybės

Papildomų funkcijų prasme „Galaxy J5 (2017)“ siūlo tikrai nemažai: dvijuostį Wi-Fi modulį, ne tik pirštų atspaudų skaitytuvą, bet ir NFC modulį ir MST. Galima teigti, kad tokiu būdu kompanija tarsi nori parodyti, kad galimybių prasme, naujoji „Galaxy J“ serija mažai kuo skiriasi nuo brangesnių „Galaxy A“ serijos modelių.

Išmanusis telefonas veikia „Android 7.0“ operacinės sistemos pagrindu su „Samsung Experience 8.1“ sąsaja. Ji labai primena gamintojo flagmaną, tačiau integruotų funkcijų čia tikrai mažiau, pvz., nėra „skydelių“ lenkto ekrano išnaudojimui ir „Bixby“ asistento.

Kameros

Tiek priekinės, tiek galinės „Samsung Galaxy J5 (2017)“ kameros pasižymi vienoda 13 megapikselių raiška. Abi kameros turi blykstę, o automatinį fokusavimą turi tik galinė kamera. Taip pat skiriasi kamerų diafragmos reikšmės. Pagrindinė kamera čia turi f/1.7 diafragmą, o priekinė – f/1.9. Skirtingai nuo praeitų metų modelių, 2017 metų „Galaxy J5“ telefonuose atsirado HDR režimas.

Dalinkitės įspūdžiais, kuriuos Jūs patiriate

Abi kameros džiugina veikimo greičiu. Išmanusis telefonas fotografuoja ir filmuoja greitai ir tai tiesiog puiku. Nuotraukos išsiskiria tikroviškomis spalvomis ir teisingai nustatytu baltos spalvos balansu. Išmaniajame telefone arba nedidinant nuotraukų kompiuterio ekrane jos atrodo pakankamai kokybiškos.

Žinoma, Varle.lt mobiliųjų telefonų specialistų teigimu, galima pasakyti, kad pagrindinė kamera čia tapo tobulesnė, tačiau nepaisant to, ji vis tiek liko nebrangaus telefono kamera ir jos nuotraukos tikrai nusileidžia tiems kadrams, kokius gali užfiksuoti „Galaxy A“ serijos atstovai. O štai priekinės kameros modulis tikrai džiugina, nes jis reikšmingai patobulėjo, mat asmenukių kokybė nenusileidžia brangesniems įrenginiams.

Baterijos veikimo laikas

2017 metų „Samsung Galaxy J5“ turi 3000 mAh bateriją, t.y. 100 mAh mažesnę, nei turėjo 2016 metų modelis. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad „Exynos“ platforma yra pagaminta 14 nanometrų technologijos pagrindu, todėl sunaudoja mažiau energijos, o šių metų įrenginio baterija veikia ilgiau nei jo pirmtako.

Pakankamai intensyviai naudojantis išmaniuoju – bendraujant socialiniuose tinkluose, klausantis muzikos, atkuriant vaizdo įrašus, aktyviai naudojantis 3G internetu, kameromis ir t.t. jo baterija veikia iki pusantros paros. 3G pokalbiams baterijos pakanka daugiau nei 21 valandai, naršymui internete beveik 11 valandų, vaizdo įrašų atkūrimui daugiau nei 18 val. Baterijos veikimo prasme tai yra tikrai patikimas telefonas.

Žinoma, norėtųsi dar matyti čia greito įkrovimo funkciją, tačiau mes juk kalbame apie „Galaxy J“ seriją ir dėl suprantamų priežasčių čia nesitikime tokių galimybių.

Apibendrinimas

2017 metais „Galaxy J5“ serijoje įvyko kardinalūs pokyčiai. Daugelio dalykų prasme išmanusis liko biudžetiniu įrenginiu, tačiau jis visai nesuvokiamas kaip pigus telefonas, todėl tie, kurie jį įsigys, be abejonės liks patenkinti. Pasak Varle.lt mobiliųjų telefonų specialistų, pagrindiniai telefono privalumai yra metalinis dizainas, ekranas, puiki priekinė kamera, ilgas baterijos veikimo laikas, NFC, pirštų atspaudų skaitytuvas ir atskiri lizdai SIM ir atminties kortelėms. Kalbant apie trūkumus, vertėtų paminėti gana vidutinio lygio našumą ir žinoma tai, kad kaip tokios kainos atstovas, 2017 m. „Galaxy J5“ turi nemažai konkurentų savo segmente. Apibendrinant galima padaryti tokią išvadą: „Galaxy J5 (2017)“ turi visas galimybes sudominti naudotoją, kuris mažiausiai domisi pažangiomis telefono funkcijomis, o rinkdamasis naują išmanųjį daugiausia dėmesio atkreipia į prekės ženklą, bateriją, dizainą ir korpuso medžiagas.

 

 

Daugiau informacijos apie technines telefono savybes oficialiame gamintojo puslapyje čia: