Radijo stotelės

Nusprendėte įsigyti CB radijo stotelę savo transporto priemonei? Puiku! Tačiau visiškai neišmanant šios srities, gerą ir būtent jums tinkantį produktą pasirinkti yra tikrai sunku – juk pasirinkimo tiek daug! Tiek daug įvairių funkcijų, galimybių, o kainų diapazonas nėra mažas. Šis straipsnis yra skirtas supažindinti jus su CB radijo stotelėmis, jų funkcionalumu – kai žinosite, ko jums reikia, išsirinkti būtent jums tinkamą CB stotelę bus žymiai paprasčiau.

Įprastas CB radijo stotelių funkcionalumas

CB stotelių kainos paprastai svyruoja nuo ~100 iki ~500 Lt. Pigiausios stotelės, savaime aišku, turės tik minimalų, pagrindinį funkcionalumą, tuo tarpu brangesnės leis jums išspausti iš radijo stotelės viską. Pagrindiniai dalykai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti perkant CB radijo stotelę:

  • Ekranas su apšvietimu – jeigu savo CB naudositės tiek dieną, tiek naktį, turėtumėte susimąstyti apie ekraną su apšvietimu turinčią stotelę, kadangi kitu atveju savo įrenginiu, esant prastam apšvietimui, naudotis bus sunku.
  • Realaus laiko orų prognozės – tai viena iš populiariausių brangesnių CB radijo stotelių funkcijų. Kai kurios CB radijo stotelės apie itin atšiaurius orus praneša net ir tada, kai jos yra išjungtos.
  • Kanalų skenavimas – jeigų jūsų radijo stotelė dažniausiai bus naudojama pramogoms, kanalų skenavimas yra bene būtinas dalykas – ši funkcija padės atrasti visus jums prieinamus kanalus.
  • Automatinis triukšmo slenksčio reguliatorius – šis daviklis nustato triukšmo lygį, esantį jūsų automobilyje ir pagal jį reguliuoja jūsų CB stotelės garsumą, todėl viską girdėsite be trukdžių ir visada.
  • Mikrofonas – geras mikrofonas yra būtinas CB stotelei – juk jūsų kolegos privalo girdėti jus kokybiškai, kadangi dažnai viena neteisingai išgirsta raidė ar skaičius gali pakeisti labai daug.

Be to, jūsų pasirinkimas turėtų priklausyti ir nuo to, kur jūs dirbate – pavyzdžiui, mažmeninių sunkvežimių vairuotojai turėtų susimąstyti apie kuo funkcionalesnę ir brangesnę CB radijo stotelę, kadangi tai – vienas iš šių profesijos atstovų darbo įrankių.

Nedidelio verslo atstovai

Tuo tarpu nedidelį verslą turintiems asmenims, kuriems tereikia bendrauti su savo komanda, geriausia pirkti SSB radijo stotelę. Didesnė ryšio zona, aiškumas – tai leis jums lengviau ir patogiau komunikuoti.

Visureigių vairuotojai

CB radijo stotelės visureigių vairuotojams pravers avarinių atvejų metu arba tiesiog bendraujant su kolegomis, kurie yra kitose transporto priemonėse. Dėl vietos trūkumo, rekomenduojame visureigių vairuotojams pirkti kuo mažesnę radijo stotelę.

Nepaisant labai didelio CB radijo stotelių pasirinkimo, pasirinkti būtent jums tinkančią nėra sunku – tiesiog reikia žinoti savo poreikius. Kadangi ryšio kokybė paprastai priklauso nuo išorinės antenos, kuri yra perkama atskirai, išsirinkti būtent jums tinkamą prietaisą yra dar paprasčiau. Tačiau vėliau, savaime aišku, jums teks skirti dėmesio ir antenos pasirinkimui, kadangi be geros antenos CB radijo stotelė yra tiesiog bevertė.