Radijo imtuvai

Lietuvoje radijo stočių yra daug ir visos jos transliuoja šiuolaikišką muziką, aktualią informaciją bei pasaulio naujienas. Kai poreikiai nereikalauja jokios įmantrios technikos, tam pakanka vieno paprasto radijo imtuvo, kurį įsigyti yra itin paprasta, tačiau ne visuomet. Tik tinkama technika tarnaus ilgai ir suteiks tai, ko iš jos tikimasi.

Kaina. Radijo imtuvų kainos yra labai įvairios. Kodėl? Nes šiandien imtuvai gali būti pačių įvairiausių dydžių, funkcijų ir net savybių. Vieni jų gali būti mažyčiai, telpantys net ir į delną, kiti – stacionarūs ir prabangūs, užimantys nemažą erdvės dalį.  Šie imtuvai gali būti pačių įvairiausių kainų. Jos gali prasidėti net ir nuo 50 litų. Tai reiškia, jog, priklausomai nuo žmogaus poreikių, imtuvai gali ne tik transliuoti radijo stotis, bet ir atlikti daugiau funkcijų, įtakojančių prekės kainą.

Funkcionalumas. Gaila, tačiau šiuo metu vien radijo imtuvai pirkėjams nėra populiarūs. Didžioji dalis vartotojų yra linkę į modernią techniką, kuri pasižymi unikaliomis funkcijomis ir gali pasiūlyti daug daugiau. Būtent todėl pirkėjai ieško radijo imtuvų, kurie gali ne tik atkurti FM/AM radijo bangas, bet ir skaityti kompaktinius diskus, atkurti informaciją iš laikmenų bei turėti kelias kitas papildomas funkcijas ar privalumus. Tai suteikia daugiau universalumo ir naudos vartotojui.

Pigu, bet ar kokybiška? Ne paslaptis, jog prekės kokybę apibrėžia kaina. Tokia pati tendencija galioja ir radijo imtuvams. Kuo brangesnis šis gaminys, tuo didesnės naudos galima iš jo tikėtis. Rinkoje gausu net ir pačių mažiausių imtuvų, tačiau nereikia tikėtis, jog jie gali atkurti visas radijo stotis ar skleisti kokybišką garsą. Bene labiausiai toks jų funkcionalumas priklauso nuo kainos, tad tikėtis, kad kokybiška prekė yra pigi, nederėtų. Imtuvų kainos nėra didelės, tad galima išleisti ir šiek tiek daugiau, kad gautume geresnį, kokybiškesnį gaminį.

Dydis, dizainas ir mobilumas. Radijo imtuvai gali būti įvairaus dydžio. Jie gali būti tiek maži, telpantys į delną, tiek pakankamai dideli, kad užimtų nemažą erdvės dalį. Skiriasi jų dizainas, matmenys bei rūšis – mobilūs arba kambariniai. Mobilūs imtuvai nereikalauja kintamos srovės elektros šaltinio, kadangi jie gali veikti ir su baterijomis, tuo tarpu didžioji dalis kambarinių radijo imtuvų turi būti prijungti prie šio šaltinio. Kiekvienas imtuvas turi savo panaudoją, tad rinktis reikia atidžiai.

Paprastumas ar modernumas? Modernėjanti technika atvėrė tobulėjimą ir radijo technikai, todėl radijo imtuvai modernėjo ir šiandien jie gali būti įvairaus dydžio, formos ir dizaino. Šiandieniniame pasaulyje dalis jaunųjų pirkėjų ieško ne tik radijo imtuvų, bet magnetolų, kurios geba transliuoti FM radijo stotis bei atlikti begalę kitų funkcijų. Visgi, nederėtų atmesti ir paprasčiausių radijo imtuvų, kurie atlieka standartinę savo paskirtį. Juos naudoti yra itin patogu ir nesudėtinga, o funkcijų trūkumas ne problema, jei to ir nereikia. Negana to, šių imtuvų kaina bus daug mažesnė.

Atėjus į technikos parduotuvę, joje sunku nepastebėti pačių įvairiausių technikos naujovių. Čia prekiaujama garsių pasaulinių firmų – Sony, Panasonic, Philips, Pioneer ir kitų – kokybiška produkcija. Radijo imtuvų pasiūla yra labai didelė, tad viskas priklauso nuo pačio pirkėjo, jo skonio bei piniginės storio. Nors šiandien vien radijo imtuvai nėra itin populiarūs, neretais atvejais būtent ši technika teikia privalumą, aktualų daugeliui.