Prestigio MultiPad 10.1 Ultimate 3G – pigus ir patogus tabletas

Kipre įkurta kompanija vis rimčiau bando įsitvirtinti mobiliųjų įrenginių rinkoje. Pradėjusi nuo skaityklių ir nedidelių planšetinių kompiuterių, Prestigio pristatė naują didelį planšetinį kompiuterį ir žengė į mobiliųjų telefonų rinką.

Prestigio Multipad 3G planšetinis kompiuteris turi 10,1 colio 1 280 x 800 raiškos ekraną, 1,6 GHz dviejų branduolių procesorių, 1 GB RAM atminties ir galingą keturių branduolių vaizdo procesorių. Kameros yra minimalios: 2 megapikselių priekyje ir 0,3 MP nugarėlėje. Žinant, kad fotografuoti planšetiniu kompiuteriu nėra patogu, vaizdo pokalbiams to užtenka. Kompiuteris yra pajėgus rodyti 1080p raiškos vaizdo klipus, jo užtenka ir didžiajai daugumai žaidimų. Atlikus specialiai Android įrenginiams skirtą pajėgumo testą, Prestigio įvertis beveik prilygo keturių branduolių procesorius turintiems konkurentams, išsiskyrė dvimatės grafikos apdorojimo greitis.

Nors iš priekio kompiuteris atrodo identiškas beveik visiems kitiems Android modeliams, jį išskiria pora dalykų. Pirma – minkštesnės tarsi guminės dangos nugarėlė, kuri laikant kompiuterį yra patogesnė nei daugelio modelių slidi metalo imitacijos danga. Antra, maloniai nustebina kartu su kompiuteriu teikiamas dėkliukas, kurio, gaila, negali­­ma panaudoti kaip stovo. Ne veltui prie Prestigio produktų dizaino prisideda kompanija, kuri prisidėjo ir prie garsiojo Porsche dizaino padalinio darbų.

Kompiuteryje veikia Android 4.1 operacinė sistema, iš anksto į kompiuterį įdiegta įvairių aplikacijų, pavyzdžiui, Angry Birds, kaskart įjungus kompiuterį reklamuojama knygų skaityklė. Patogu tai, kad tarp šių programų yra ir 5 GB vietos internete suteikianti saugykla SugarSync, kuri pravers užpildžius 16 GB vidinę atmintį. Aišku, bet kada galima pasinaudoti ir microSD kortele, bet tai – papildomos išlaidos. Kompiuteryje taip pat yra įprasta miniHDMI jungtis ir jau rečiau sutinkama miniUSB. Bet pakuotėje yra ir tokio tipo laidas, tad papildomai ieškoti nereikės.

Šiek tiek nuvylė kompiuterio baterija. Nors skelbiama, kad 6 400 mAh ličio polimerų baterijos turėtų užtekti iki 6,5 val. vaizdo peržiūros režimu, realiai, net ir išjungus WiFi ir uždarius visas įmanomas programėles, žiūrint vaizdą kompiuteris išsikrovė per 3 valandas.

Bet, kad ir kokias ypatybes vardytume, svarbiausias Multipad privalumas yra kaina – už tokią sumą 10 colių planšetiniam kompiuteriui, suderinamam ne tik su WiFi, bet ir su mobiliuoju 3G ryšiu, alternatyvų beveik nėra. Be to, modeliui suteikiama dvejų metų garantija.