Prahos „Apple“ muziejuje surinkti reti kompanijos įrenginiai

Praeitą savaitę Pragoje atidarytas „Apple“ muziejus, kuriame surinkta didžiulė kompanijos produktų kolekcija iš 1976 – 2012 m. periodo ir kiti reikšmingi kompanijai eksponatai, leidžiantys iš arčiau pažvelgti į kompaniją ir Styvo Džobso asmenybę. Muziejus yra įsikūręs renovuotame istoriniame pastate. Jo langus ir sienas puošia teminės dekoracijos ir Styvo Džobso citatos. Ant pagrindinių muziejaus durų puikuojasi nežinomo autoriaus žodžiai:

Trys obuoliai pakeitė pasaulį. Pirmasis sugundė Ievą, antrasis įkvėpė Niutoną, trečiąjį pasauliui padovanojo Styvas Džobsas.

Obuoliai pakeite pasauli

Tarp reikšmingiausių muziejaus eksponatų lankytojai ras „Apple Lisa“, pasirodžiusį 100 000 egzempliorių tiražu, „Apple II“ ir kitus senus „Mac“ ir „NeXT Computer“ kompiuterius. Vienoje muziejaus sekcijoje yra kompanijos pagaminti spausdintuvai, kitoje – „PowerMac“ ir „iMac“, o trečioje demonstruojami „iBook“, „PowerBook“ ir „MacBook“ modeliai.

Apple muziejus

Muziejuje taip pat saugomi mažai žinomi „Apple“ gaminiai. Atskira sekcija skirta visiems kada nors pasirodžiusioms „iPod“ versijoms. Produktai išdėlioti chronologine tvarka, t.y. pagal jų pasirodymo metus. Tokiu pat būdu demonstruojami ir visi „iPhone“ bei „iPad“ įrenginiai, pirmą kartą pasaulį išvydę atitinkamai 2007 ir 2010 metais.

iPhone-iPod

Muziejuje taip pat saugoma didelė Styvo Džobso dokumentų, sutarčių ir asmeninių užrašų kolekcija. Bilietą (kaina siekia 11€) į „Apple“ muziejų galima įsigyti oficialiame muziejaus puslapyje. Ten pat galima susipažinti su muziejaus įkūrimo istorija, „Apple“ kompanijos istorija bei bus pasiūlyta „sudalyvauti“ 3D ekskursijoje.

Apple istorija

Šaltinis: macrumors.com