Plaukų džiovintuvai

Plaukų džiovintuvas – būtinas atributas kiekvienos moters garderobe. Šiuolaikinės technologinės naujovės neaplenkė ir šios srities. Kai yra tobulėjama kiekvienoje mechanikos srityje, taip ir čia gausu naujovių. Plaukų džiovintuvus gamina tikriausia visur sutinkamos ir didžiąją dalį buitinių prietaisų gaminančios Acme, Braun, Bosch, Panasonic, Philips, Rowenta ir kt. Svarbu šioje gausybėje nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausią prietaisą.

Paprastai šie prietaisai parduodami su vienu – plaukų džiovinimo – tikslu. Tačiau galima rasti ir kombinuotų: plaukų džiovinimas ir šukos, plaukų džiovintuvas ir garbanojimo žnyplės, plaukų džiovinimas ir plaukų tiesinimas. Ši kombinacija yra brangesnė, tačiau atskirai perkant prietaisus, bus žymiai brangiau. Šioje kategorijoje dar galime rasti ir plaukų džiovinimo gaubtą bei šukas – džiovintuvą su elektriniu maitinimu.

Plaukų džiovintuvus galima rinktis pagal kainą. Iki 100 litų kainuojantys plaukų džiovintuvai atlieka pagrindinę funkciją – plaukų džiovinimą, jie turi apsaugą nuo perkaitimo, nuimamą filtrą, paprastai 2 temperatūros nustatymo padėtis ir 2 arba 3 greičio nustatymo padėtis. Visi plaukų džiovintuvai naudoja 220-240V įtampą bei 50/60 Hz dažnį, jie paprasta sveria iki  500 gr. Elektros energijos suvartojimas yra toks, kaip visų šios kategorijos prietaisų: nuo  1400 W galios, skirtų kasdieniniam švelniam plaukų džiovinimui su dviem greičio nustatymais iki 2200 W- su šešiais ar net 12 greičių, skirtų profesionalams. Kai kurie šios kategorijos plaukų džiovintuvai turi difuzinį oro srovę išsklaidantį antgalį, skirtą plaukų kedenimui, plaukų džiovinimui iki pat šaknų. Difuzoriai gali būti ištraukiamieji ir paduodamieji. Jie, priklausomai nuo džiovintuvo kategorijos, gali būti sukūriniai, plyšiniai, bei suspaustos oro srovės. Taip pat daugiau nei 100 litų kainuojantys plaukų džiovintuvai  turi vibracinį antgalį, kuris ne tik kedena ir džiovina galvą, bet ją ir masažuoja.

Pigesniųjų džiovintuvų kategorijoje vyrauja kelioniniai džiovintuvai (Philips, Bosh, Boman ir kt.) , turintys sulenkiamą rankeną, kad užimtų mažiau vietos ir dėklą. Brangesnieji nei 100  litų plaukų džiovintuvai turi jonizatorių, apsaugantį plaukus nuo elektrinimosi,  po džiovinimo plaukai išlieka žvilgantys, taip pat juose yra keičiamas filtras  ir koncentratorius (koncentruojamasis oro srauto antgalis).

  • Visų minėtųjų džiovintuvų garantinis laikas yra 24 mėnesiai.
  • Korpuso spalvos, nepriklausomai nuo kainos, vyrauja nuo sidabrinės, iki juodos. Išrankesnėms pirkėjoms siūlomos raudonos, dramblio kaulo, žalios, violetinės spalvos.
  • Aukštesnės kategorijos plaukų džiovintuvai, dažniausiai yra skirti profesionalams, turi įdiegtą Nutri Hair system, leidžiančią plaukus maitinti įvairiomis kosmetinėmis kaukėmis bei šilko proteinais.
  • Taip pat galima rasti ir džiovintuvų su turmalinu. Turmalinas  – brangakmenis, kuris įkaitęs išskiria neigiamus jonus. Turmalino kristalai įlieti ant džiovintuvo grotelių ir jis neleidžia plaukams įsielektrinti džiovinimo metu.
  • Naujesniuose Bosh, ETI, Maxwell ir kt. Modeliuose galima rasti ir elektroninį temperatūros bei oro srauto valdymą.
  • Taip pat gaminami plaukų džiovintuvai su drėgmės davikliais. Jie turi indikatorių, parodantį, ar dar plaukuose yra drėgmės, kas yra labai patogu, siekiant neperdžiovinti plaukų.
  • Taip pat beveik visuose šiandieniniuose plaukų džiovintuvuose yra įmontuotas keraminis elementas, taip pat saugantis plaukus nuo išsausėjimo ir skleidžiantis tolygią infraraudonųjų spindulių šilumą.