Plakikliai

Šiandien plakikliai yra vieni populiariausių smulkių buitinių prietaisų, naudojamų namuose. Ir taip yra ne veltui. Plakikliai yra nepaprastai universalūs ir gali padėti virtuvėje atlikti įvairias užduotis.

Šis plakiklių pirkimo gidas padės jums išsiaiškinti, kaip įsigyti jūsų virtuvei labiausiai tinkantį plakiklį.

 

Plakiklių rūšys

 

  1. Ant stalviršio statomi modeliai: ant stalviršio statomi modeliai yra populiariausias ir dažniausias virtuvinio plakiklio tipas. Įsigydami plakiklį, galite rinktis iš įvairiausių savybių ir stilių. Jeigu jums reikia universalaus plakiklio, rinkitės norimo stiliaus prietaisą su keliais skirtingais nustatymais. Jeigu namų barui norite įsigyti strypinį maišytuvą (trintuvą), ieškokite maišytuvo su stilingais gėrimų mygtukais arba pulsavimo funkcijos įjungimo mygtuku. Taip pat naudinga turėti maišytuvą su didele ledo smulkinimo galia ir pakankamai didelio tūrio indu, kad galėtumėte suplakti gėrimus visiems vakarėlio svečiams. Dar kelios funkcijos, kurios jums gali būti įdomios dėl maksimalaus užtikrinamo patogumo, yra lengvai matomi matavimo žymėjimai ant ąsočio, lengvai plaunama, atjungiama mentė ir lengvai pasiekiamas indas su plačia anga.
  2. Rankiniai modeliai: rankiniai maišytuvai yra ploni ir ilgi. Šiuos prietaisus reikia panardinti į gėrimą ir sumaišyti pieno kokteilius ar vaisinius kokteilius. Panardinamus maišytuvus taip pat galima naudoti ir prikaistuvyje, kai norite sutrinti į tyrelę sriuboms ar padažams skirtas daržoves. Panardinami maišytuvai yra patogūs greitoms ir nesudėtingoms užduotims. Šie maišikliai dažnai turi skirtingiems maišymams skirtus antgalius (priedus), tačiau neturėtumėte tikėtis, kad rankinis maišytuvas pakeis ant stalviršio statomą plakiklį.

Visi plakikliai taip pat skirstomi į smulkesnius tipus:

  • Mikseriai. Būna rankiniai ir stacjonarūs. Rankiniai pasižymi tuo, kad turi keičiamų antgalių galimybę, todėl gali pasitarnauti tiek maišymui, tiek trynimui. Stacjonarūs mikseriai – tai pagrindas su dubeniu, prie kuriuo pritvirtintas nenuimamas korpusas su antgaliais. Stacjonariems mikseriams yra būdinga didesnė galia (iki 1000 W), didesnis greičių lygių skaičius (> 10) ir didesnė dubens talpa (> 4 l).
   
    Priklausomai nuo gamintojo ir modelio mikseris gali turėti tokius antgalius:
 Plakimo  
 Trynimo  
 Maišymo  
 „Taurė“  
  • Trintuvai. Taip pat skirstomi į rankinius (galia nuo 170 iki 800 W) ir pastatomus ant stalviršio (galia nuo 100 iki 1500 W) (taurės formos). Kaip jau nurodo pats šių įrenginių pavadinimas, jie skirti sutrinti, susmulkinti ir sumaišyti maisto produktus.
 
  • Kokteilinės. Kokteilinės taip pat skisrtomos į rankines ir stacionarias. Atsižvelgiant į tai, kad šviežius kokteilius mėgsta visi, renkantis šio tipo plakiklį vertėtų ypatingą dėmesį atkreipti į dubens talpą, greitį, galingumą, režimų skaičių, hermetiškai užsidarantį indą. Labai svarbu, kad kokteilinės pagaminimo medžiaga būtų patvari ir ekologiška.

 

Plakiklio savybės:

 

  1. Valdymo įtaisai: dauguma brangesnių plakiklių turi programuojamus klaviatūros mygtukus. Viršutinę klaviatūros dalį valyti ne taip ir paprasta, nes joje yra mažyčių plyšių, į kuriuos gali įstrigti maistas. Tai trūkumas, ypač tuo atveju, jeigu jums reikalingas paprastas strypinis maišytuvas, kuriuo norite ruošti Margaritos kokteilius. Įsigiję modernų prietaisą daugiau laiko praleisite bandydami išsiaiškinti, kaip veikia sudėtingi valdymo įtaisai, nei iš tiesų smulkindami ledą. Jeigu plakiklis reikalingas įvairiems, specializuotiems darbams, tada visai naudinga išsiaiškinti, kaip veikia skirtingi valdymo įtaisai. Dauguma mažos arba vidutinės kainos prietaisų turi spaudžiamus mygtukus arba vieną įjungimo / išjungimo jungiklį arba pulsavimo funkcijos mygtuką. Spaudžiamuosius mygtukus lengva naudoti, be to, jie leidžia naudotis tomis pačiomis funkcijomis, kaip ir pažangūs plakikliai su klaviatūromis, tačiau pastaruosius gali būti sunkiau išvalyti. Įjungimo / išjungimo jungikliai ir pulsavimo funkcijos mygtukai yra patys paprasčiausi, tačiau jie negali pasiūlyti įvairių funkcijų.
  2. Galingumas: norėdami įsigyti tinkamą plakiklį, atkreipkite dėmesį į tai, koks jo galingumas, ypač pirkdami rankinius maišytuvus. Jeigu planuojate įsigyti rankinį maišytuvą, ieškokite ne mažiau nei 100 vatų galingumo prietaisų. 100 vatų panardinamas maišytuvas bus pigus, tačiau su tokiu galėsite tik maišyti sultis. Daugumos ant stalviršių statomų plakiklių galingumas siekia apie 500 vatų – šio galingumo visiškai pakanka įprastai plakiklio apkrovai. Neverta mokėti daugiau už didesnį vatų kiekį. Galiausiai galite įsigyti tiesiog garsiau veikiantį prietaisą. Dauguma 300-500 vatų galingumo plakikliai puikiai smulkina ledą, ruošia tirštas tyres kaip ir brangūs, 1000 vatų galingumo plakikliai.
  3. Dizainas: nors išvaizda ir nėra svarbiausias kriterijus, tačiau kalbant apie prietaisą, kuris stovės ant stalviršio, pavyzdžiui, plakiklį, dizainas gali būti viena iš savybių, į kurią norėsite atsižvelgti. Jeigu visų kitų prietaisų paviršius yra iš poliruoto nerūdijančio plieno, greičiausiai rinksitės poliruoto nerūdijančio plieno išorės plakiklį, o ne spindinį chromuotą ar plastikinį prietaisą. Be spalvos taip pat galite rinktis plastikinį, stiklinį ar nerūdijančio plieno indą. Plastikas yra pigiausia medžiaga, tačiau jis linkęs sugerti skirtingų maisto produktų kvapus, o taip pat gali susibraižyti ir susidėvėti. Nerūdijantis plienas yra tvirtas ir atrodo dailiai bei šiuolaikiškai, tačiau negalite matyti, kas vyksta viduje, kai maišote gėrimą. Vienintelis realus stiklinio indo trūkumas yra tai, kad stiklas yra dūžtanti medžiaga. Tačiau stikliniai plakiklių indai paprastai yra tokie stori, kad juos sudaužyti sunku. Kiti stiklinio indo privalumai – stiklinis indas nesugeria maisto produktų kvapų, indas yra skaidrus, todėl galite stebėti, kaip plakikliui sekasi maišyti indo viduje esantį turinį. Taip pat plakiklio stabilumą užtikrina ir stiklinio indo svoris. Jo dėka plakiklis išlieka stabilus motoriuko veikimo metu.