Pėdkelnės

Pėdkelnės nuo savo atsiradimo yra pelnytai pripažintas moteriškas atributas. Ar žinote, kad jos atsirado tuomet, kai atsirado ir mini sijonėliai? Kažkuo reikėjo uždengti apnuogintas merginų kojas. Šiuolaikinė mada pėdkelnėms diktuoja pačias įvairiausias taisykles. Kiekvienai dienai moterys renkasi vienokias, išeigai – kitokias pėdkelnės. Šis nedidelis drabužis iš tiesų yra svarbus ir, renkantis pėdkelnes, reikia neapsigauti.

 

Slaptieji žymėjimai

Tai, ko vyrai tikrai nesupranta, tačiau moterims savaime aišku – pėdkelnių žymėjimas. Ant pakuočių rašomi skaičiai 10, 15, 20, 40, 50, 60 ir kt. su prierašu Den žymi pėdkelnių storį. Ploniausios iš jų – vos 5 ar 15 denų pėdkelnės skirtos karštiems orams. Dažniausiai tai vasaros ir pavasario pėdkelnės, leidžiančios odai kvėpuoti bei daugiau naudojamos dėl etiketo nei dėl stiliaus. 20-40 denų pėdkelnes patariama vilktis šaltesniu oru. Jos nėra visiškai permatomos, tačiau puikiai išryškina kojų formas. Pačios storiausios pėdkelnės, kurios gali siekti net iki 100 ar daugiau denų, yra skirtos šaltiesiems metų laikams. Ne retai jos naudojamos kaip temprės po tunikomis ar itin trumpomis suknelėmis.

 

Dydžių taiklumas

Pėdkelnės tinkamai atrodo tik tuomet, jei vilkite savo dydį. Per mažų pėdkelnių paprasčiausiai neįmanoma užsimauti, o jei jos per didelės – nuolat smunka ir būna susiraukšlėjusios. Rinkitės tik savo dydžio pėdkelnes. Jei nežinote, kokios Jums tinka, naudokitės ant pakuotės pateikta dydžių lentele. Ne retai skirtingi gamintojai naudoja savo dydžius, todėl nepasikliaukite patirtimi ir nemanykite, kad vieną kartą tikęs 2 dydis tiks visuomet. Dažniausiai pėdkelnės yra penkių dydžių: 1, 2, 3, 4, ir 5, kurie atitinka standartinius XS, S, M, L, ir XL dydžius.

 

Sudėties labirintai

Kad pėdkelnių nereikėtų išmesti po pirmo karto, rinkitės kokybiškus gaminius. Gerų pėdkelnių paslaptis – kuo jose daugiau elastano, tuo jos kokybiškesnės. Pėdkelnėse gali būti iki 25 proc. elastano. Jie radote tokias, galite būti rami, kad tai kokybiškas pirkinys. Kartais moterys pasimeta, mat skirtingi gamintojai šią medžiagą vadina skirtingais vardais. Elastanas gali būti įvardytas ir kaip spandeksas, dorlastanas ar likra.

 

Raštų įvairovė

Kiekvienos pėdkelnės gaminamos su atitinkamu raštu. Raštą rinktis reikia labai atsargiai, nes skirtingi marginimai skirtingai atrodo ant kojų. Pvz., rombai, stačiakampiai ir kitokie stambūs marginimai stambina kojas, tuo tarpu itin storos pėdkelnės, geriausiai juodos, optiškai kojas padaro lieknesnėmis. Išskirtinių marginimų pėdkelnes dera rinktis prie atitinkamų drabužių. Linksmiems vakarėliams netgi tinka tinklinės pėdkelnės. Norinčios pasipuošti damos neretai renkasi ir priklijuojamas ar prisegamas kojines, kurios elegantiškai aptempia kojas ir dažnai yra pagražintos įvairiais raštais.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *