Patarimai, kaip išsirinkti projektorių [VIDEO]

Patarimai, kaip issirinkti projektoriai

Projektoriai gali sėkmingai pakeisti televizorių ir lemti, kad būdami namuose, pasijusime tarsi kino salėje. Varle.lt specialistai parengė patarimų gidą ir apžvelgė pagrindines savybes ir parametrus, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį renkantis projektorių. Pagrindiniai parametrai yra: raiška, ryškumas, lempos tarnavimo laikas, kontrastas  ir jungtys. Taip pat svarbus yra veikimo triukšmo lygis. Šiandien rinkoje yra tikrai nemažas projektorių, siūlančių tiek pagrindines, tiek labiau išplėstas funkcijas, pasirinkimas. Dėl šitos priežasties vertėtų žinoti, kuo vadovautis renkantis.

Projektoriaus raiška

Šiandien projektoriai siūlo labai platų raiškos diapazoną. Galima rinktis nuo WVGA iki 4K raiškos modelius. Kuo didesnė raiška, tuo geriau.

Varle.lt projektorių specialistų teigimu, labai puikus variantas yra 1920 x 1200 pikselių (WUXGA) raiškos projektorius, kuris leis prisitaikyti ne tik prie aukštos raiškos turinio, bet taip pat ir prie kito, 16:10 proporcijų, tačiau populiariausias ir optimaliausias variantas renkantis namų projektorių yra Full HD (1920 x 1080, 16:9 proporcijų) raiškos modeliai. Pasak Varle.lt projektorių specialistų, vertėtų turėti omenyje tai, kad ne visada pavyksta projektorių patalpinti tiksliai (stačiu kampu) priešais ekraną ar sieną. Tokiais atvejais praverčia trapecinių iškraipymų korekcijos funkcija (angl. „keystone“). Ji leidžia pastatyti projektorių iš šono, pakreiptą į viršų ar apačią ir nepaisant to, gauti idealiai stačiakampį vaizdą.

Projektoriaus kontrastas ir spalvos

Kalbant apie spalvas, viskas yra labai paprasta. Tiesa, LCD projektoriai aprūpina sodresnėmis spalvomis, tačiau nauji DLP modeliai puikiai susitvarko ne tik ne tik su nuostabiu juodos spalvos perteikimu, bet ir vaizdo spalvingumu. Iš tikrųjų, tikriems kinomanams, svarbesnės nei vaizdo perteikimo technologijos yra tos technologijos, kurios palaiko suderinamumą su įvairiomis spalvų erdvėmis. Pavyzdžiui, suderinamumas su REC.709 reiškia puikias spalvas nepriklausomai nuo įvesties turinio.

Varle.lt projektorių specialistų teigimu, kontrastas yra tikrai labai svarbus aspektas tada, kai renkamės projektorių namų kinui ir norime juo naudotis tamsoje. Jeigu patalpoje bus bent kažkiek šviesos, šis parametras nėra toks svarbus. Spalvų diapazoną išplečianti HDR technologija projektoriuose praktikoje kol kas nesiūlo realių galimybių.

Projektoriaus lempos tarnavimo laikas ir ryškumas

Norint, kad projektorius tarnautų ilgai, siūloma atkreipti dėmesį į lempos eksploatavimo laiką. Dauguma projektorių turi lempas, kurios pasižymi tarnavimo laiku nuo 3000 iki 7000 val., tačiau pažymima, kad LED lempos gali tarnauti net iki 30 000 val.

ANSI liumenais išreiškiamas lempos ryškumas sako apie tai, kaip gerai projektoriui seksis veikti priklausomai nuo patalpos apšvietimo sąlygų. Jeigu norima projektoriumi naudotis dienos metu arba lauke, vertėtų rinktis modelį, kuris pasižymėtų mažiausiai 3000 ANSI liumenų reikšme.

Projektoriaus ryškumas

Projektoriaus jungtys ir ryšiai

HDMI šiandien jau yra standartas ir tokią jungtį privalo turėti kiekvienas projektorius. Siekiant universalumo ir tikrumo dėl to, kad kiekvienas naudotojas galėtų atkurti savo turinį net iš seno kompiuterio arba vaizdo kameros, projektoriuje turėtų atsirasti bent viena VGA (D-Sub) jungtis.

Multimedijų turinys neatsiejamas nuo garso, o tai reiškia, kad projektorius turėtų susitvarkyti su jo atkūrimu. Paprastai projektoriuose garsu rūpinasi mono garsiakalbis, tačiau taip pat galima rasti įrenginių su stereo sprendimais. Alternatyviu variantu yra minijack (3,5mm) garso išvestis, prie kurios galima prijungti garsiakalbius. Pažangesni projektorių modelių gali turėti skaitimeninę SPDIF standarto išvestį.

Praktiškiausias ir patogiausias sprendimas yra integruotas Bluetooth modulis, kuris leistų prijungti belaidžius garsiakalbius ar mobilią kolonėlę. Pažymima, kad Bluetooth turėtų lydėti garso ir vaizdo sinchronizavimo funkcija (projektoriaus meniu).

Dar kita naudinga jungtis būtų garso išvestis, kuri leidžia prijungti mikrofoną. Pasak Varle.lt projektorių specialistų, tokia funkcija praverstų tais atvejais, jei projektorius bus naudojamas didesnėse patalpose ir projektuojamą turinį lydės pristatančiojo komentarai.

Labai patogi funkcija yra bevielio Wi-Fi jungiamumo galimybė. Ji leidžia belaidžiu būdu transliuoti turinį iš kompiuterio ar telefono į didelį ekraną ir matyti jį savo ekrane. Kai kurie projektoriai turi specialias programėles, kurios suteikia daugiau valdymo galimybių.

Prie kai kurių projektorių prijungti įrenginius be laidų galima „Miracast“ technologijos dėka, kuri leidžia persiųsti vaizdą naudojantis Wi-Fi tiesiogiai iš mobiliųjų įrenginių su „Android“ sistema. Tai labai puikus sprendimas, kuris praverčia tada, kai draugai mums staiga nori parodyti kelionės nuotraukas.

Kartais dideliame ekrane labai paprasta pamatyti vaizdo netobulumus/iškraipymus ir triukšmus. Tokiais atvejais į pagalbą ateina automatinė vaizdo kokybės pagerinimo kadrų interpoliaciajos ir detalumo optimizavimo dėka funkcija. Kadrų interpoliacijos technologija lemia, kad galima matyti mažesnį judančių objektų išsiliejimą ir visą laiką mėgautis sklandžiu, aiškiu ir atitinkamai ryškiu vaizdu.

Renkantis projektorių taip pat vertėtų atkreipti dėmesį į veikimo triukšmo lygį. Puiku, jei įrenginys skleidžia apie 30 dB lygio triukšmą, kuris prilygsta šnabždesiui.

Nusprendus įsigyti projektorių, vertėtų pasidomėti, kokį jis siūlo optinį vaizdo padidinimą, nes kuo didesnės galimybės, tuo didesnį vaizdą be kokybės ir proporcijų praradimų galima bus atvaizduoti statant projektorių arčiau ekrano. Taip pat trumpesnių laidų naudojimas sumažina signalo kokybės pabloginimo riziką. Stiprus, dvigubas optinis priartinimas leis gauti didesnį projekcijos plotą net ir ankštoje patalpoje. Itin mažo projektavimo nuotolio projektoriai geba rodyti 100“ vaizdą iš 50 cm atstumo nuo sienos ar ekrano.

Renkantis projektorių būtinai reikėtų išanalizuoti savo poreikius. Varle.lt specialistų nuomone, norintiems karts nuo karto pasimėgauti didelio ekrano privalumais neverta investuoti į brangiausius aukščiausios klasės modelius. Planuojantiems dažnai naudotis pastovioje vietoje įrengtu projektoriumi svarbiausios bus jungiamumo galimybės. O asmenims, kurie ieško aukščiausios kokybės vaizdo, vertėtų atkreipti dėmesį į raišką ir papildomas kokybę optimizuojančias funkcijas.