Patarimai, kaip išsirinkti pientraukį

atarimai kaip issirinkti pientrauki

Žindymo pradžia nėra lengva. Šiuo periodu dažnai moterys susiduria su pieno gausa, jo trūkumu, mastitu ar pažeistų spenelių problema. Tokiais atvejais labai praverčia pientraukis. Pientraukis tiesiog būtinas, kai mama grįžta į darbą arba karts nuo karto nori išeiti į kiną, tačiau trokšta, kad vaikas būtų pamaitintas jos pienu. Pientraukių pasirinkimas rinkoje yra didžiulis. Kokį pientraukį išsirinkti: rankinį ar elektrinį? Kada vertėtų juo pasirūpinti? Į ką atkreipti dėmesį renkantis pientraukį? Patarimais dalinasi Varlė.lt vaiko ir mamos prekių grupės specialistai.

Kas yra pientraukis?

Paprasčiausias pientraukio apibūdinimas galėtų būti toks: tai siurbliukas, kuris padeda iš krūtų surinkti pieną į buteliuką. Rinkoje yra įvairių pientraukių, kurie skiriasi savo veikimo principais, pasižymi įvairiais korpusais ir dizainais, tačiau pagrindinis jų veikimo principas yra tas pats.

  • Pientraukis pasiteisins tada, kai krūtyse gaminasi daug pieno, taigi tam, kad nesusidarytų pieno sąstovos, reikėtų pieną ištraukti ir čia praverčia toks daiktas kaip pientraukis.
  • Pientraukis pravers tada, kai mama dėl įvairių priežasčių negali būti su vaiku, bet nori, kad vaikas būtų pamaitintas natūraliu maistu.

Renkamės pientraukio tipą

Rankinis pientraukis

Pientraukį rekomenduojama rinktis tada, kai:

  1. Pieną traukti ketinate retais atvejais (pvz., prieš einant į kiną).
  2. Neplanuojate artimiausiu metu grįžti į darbą.
  3. Ketinate traukti pieną tose vietose, kur negalima triukšmauti.

Pientraukiai

Rankinių pientraukių rūšys

Stūmokliniai pientraukiai

Stūmoklinių pientraukių veikimo principas yra toks pats, kaip švirkšto. Jais naudotis nelabai patogu, nes naudojimasis reikalauja dviejų rankų.

Kriaušės formos pientraukiai

Spaudžiant pompą atsiranda traukimo efektas. Naudojimuisi taip pat reikia abiejų rankų.

Pientraukiai su pompa

Leidžia traukti pieną viena ranka. Pienas pompuojamas naudojant rankeną.

Į kokius elementus atkreipti dėmesį renkantis rankinį pientraukį?

Dviejų fazių pieno traukimasDviejų fazių pieno traukimas

Rinkoje yra prieinami rankiniai pientraukiai, kurie pasižymi dviem pieno traukimo režimais, imituojančiais natūralų kūdikio žindymą: stimuliacija (skatina laktacijas bei stimuliuoja pieno iš krūtų judėjimą) bei gilus traukimas (imituoja lėtesnį ir gilesnį kūdikio žindymą).

Pieno traukimo jėgos reguliavimasPieno traukimo jėgos reguliavimas

Tokia funkcija pasižymi tik kai kurie pientrakių modeliai. Pieno traukimo jėgos reguliavimo funkcija yra labai naudinga, nes leidžia pritaikyti traukimo jėgą prie individualių poreikių: leidžia švelniai traukti pieną, kai skauda krūtis ir stipriau traukti tada, kai krūtys jau yra užgrūdintos dėl žindymo.

 Silikoninė masažinė pagalvelėSilikoninė masažinė pagalvėlė

Pieno traukimo metu švelniai masažuoja krūtis. Tai palengvina pieno tekėjimą ir lemia, kad pieno traukimas tampa patogesniu procesu.

Adapteris Adapteris

Adapteris leidžia traukti pieną į siaurą, platų butelį ar kitą pienui skirtą talpyklą.

Keičiamos dalys

Kai kurių pientraukių komplektacijoje yra papildomos keičiamos dalys. Jei prie jūsų išrinkto pientraukio nepridedama jokių dalių, pasidomėkite, ar galima lengvai jas įsigyti atskirai.

Elektrinis pientraukis

Pasak Varlė.lt specialistų, elektrinį pientraukį rekomenduojama rinktis tada, kai:

  1. Planuojate grįžti į darbą ir norite toliau maitinti kūdikį savo pienu.
  2. Planuojate dažniau ar ilgiau būti atskirai nuo kūdikio (pvz. vyksite į komandiruotę, gulėsite ligoninėje).
  3. Dažnai susiduriate su laktacinėmis problemomis, kurių sprendimui reikia profesionalaus įrenginio.

Elektrinių pientraukių rūšys

Maitinimas tik iš elektros lizdo

Tokie įrenginiai reikalauja būti prijungti prie elektros lizdo. Tam, kad galima būtų traukti pieną patogioje padėtyje reikia, kad elektros lizdas būtų arti.

Maitinimas iš elektros lizdo ir baterijomis

Tokie pientraukiai leidžia patogiai traukti pieną net tada, kai šalia nėra elektros lizdo (pvz., kelionės metu).

Į kokius elementus atkreipti dėmesį renkantis elektrinį pientraukį?

  Dvifazio vaiko žindymo ritmo imitavimasDvifazio vaiko žindymo ritmo imitavimas

Pientraukis imituoja kūdikio žindymą: pirmiausia greitais čiulpimo judesiais stimuliuoja pieno judėjimą (1 fazė), o vėliau lėtėsniais ir stipresniais judesiais sutraukia pieną ir tuo pačiu skatina jo gamybą (2 fazė).

 Pieno traukimo jėgos reguliavimasPieno traukimo jėgos reguliavimas

Pritaiko pieno traukimo jėgą prie mamos poreikių ir leidžia be skausmo traukti pieną.

Silikoninė masažinė pagalvelė Silikoninė masažinė pagalvėlė

Pieno traukimo metu švelniai masažuoja krūtis. Tai palengvina pieno tekėjimą ir lemia, kad pieno traukimas tampa patogesniu procesu.

Tinklo maitinimas/baterijosTinklo maitinimas/baterijos

Varlė.lt specialistai siūlo atkreipti dėmesį į tai, ar elektrinis pientraukis pasižymi ir maitinimo baterijomis galimybe. Tokie modeliai yra patogesni, nes leidžia traukti pieną bet kurioje vietoje.

Adapteris ir keičiamos dalysAdapteris ir keičiamos dalys

Lygiai taip pat kaip ir rankinio pientraukio atveju, vertėtų atkreipti dėmesį į keičiamas ir papildomas dalis bei rinktis pientraukį, kuris yra pritaikytas prie siaurų ir plačių buteliukų.

Tylus veikimas

Itin naudinga savybė , į kurią vertėtų atkreipti dėmesį, jei ketinate traukti pieną naktimis arba tada, kai kūdikis miega.

Naudingi priedai

Varlė.lt vaiko ir mamos prekių grupės specialistų teigimu, mamos, kenčiančioms nuo skilinėjančių spenelių , rekomenduojama įsigyti specialių spenelių apsaugų. Taip pat žindančioms moterims vertėtų pagalvoti apie įvairius krūtų įklotus, kurie užtikrina patogumą ir apsaugo nuo pieno pratekėjimo.