Patarimai, kaip išsirinkti kuprinę moksleiviui perkant internetu

Kaip issirinkti kuprine

Tinkama mokyklinė kuprinė ne tik sutalpins visas knygas, sąsiuvinius ir kitas priemones, bet taip pat nekenks vaiko stuburui. Kuprinės moksleiviui pasirinkimas yra labai svarbus klausimas, į kurį vertėtų žiūrėti atsakingai. Kaip išsirinkti tinkamą kuprinę moksleiviui? Į ką atkreipti dėmesį renkantis mokyklines kuprines internete, pataria Varlė.lt kuprinių specialistai.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis kuprinę moksleiviui?

Svarstote, kokia kuprinė moksleiviui bus geriausia? Varlė.lt specialistų teigimu, visų pirma, ją reikėtų rinktis atsižvelgiant į vaiko amžių ir poreikius. Tiesa, kokybiška mokyklinė kuprinė nebūtinai bus ta gražiausia, kurią puošia animacinių filmukų herojai. Renkantis kuprinę mokyklai nevertėtų jos dizaino ir žemos kainos vertinti kaip svarbiausio aspekto.

Dydis, talpa ir skyrių skaičius

Renkantis kuprinę svarbu pasidomėti ne tik jos dydžiu ir talpa, bet taip pat įvairių skyrių, šoninių kišenių skaičiumi bei jų užsegimo patogumais.

Medžiaga

Varlė.lt specialistai rekomenduoja atkreipti dėmesį į tai, iš kokios medžiagos pagaminta kuprinė: ar ji atspari apliejimui ir lietui bei neigiamai temperatūrai.

Patogumą lemiantys elementai

Labai svarbu atkreipti dėmesį į patogumą lemiančius dalykus: rankenas, dirželius, patogius putų elementus nugaros dalyje, reguliavimo galimybes.

Atšvaitai

Renkantis mokyklinę kuprinę, svarbu atkreipti dėmesį į atšvaitų elementus, kurie pagerintų vaiko matomumą kelyje tamsiuoju rudens ir žiemos metu. Žinoma, atšvaitus galima pritvirtinti kaip aksesuarus, tačiau kuprinė, kurios dizainas jau pasižymi integruotais atšvaitų elementais, yra žymiai saugesnis variantas.

Dizainas

Žinoma, kuprinės dizainas bei ją puošiantys motyvai – vaikui yra svarbiausi dalykai. Vertėtų atsižvelgti į jų poreikius ir rinktis tokį modelį, kuris vaikui tikrai patiktų. Mažiausiems kuprinių nešiotojams puikus variantas yra modeliai su animacinių filmukų herojais. Vyresnių klasių moksleiviams paprastai labiau patinka minimalistinio stiliaus, dažnai labiau sportinės kuprinės, kurios pasižymi pakankamai didelės gabaritais, leidžiančiais sutalpinti nešiojamą kompiuterį.

Kuprinės svoris

Kuo lengvesnę kuprinę pasirinksite, tuo mažesnis bus galutinis svoris, kurį vaikas kasdien nešios. Rekomenduojama, kad supakuota kuprinė svertų ne daugiau nei 10% vaiko svorio.

Sertifikatai

Renkantis mokyklinę kuprinę vertėtų atkreipti dėmesį į tai, ar ji turi sertifikatus. Kam to reikia? Sertifikatai ir įvairių standartų atitikimas patvirtina kuprinių patvarumą ir kokybę, nes jie išduodami atlaikus tam tikrus testus.

Kokybiškos mokyklinės kuprinės kriterijai

Pakietinta kuprinės nugarėlė

Nugaros pakietinimas – esminis kuprinės, ypač skirtos ikimokyklinukams ir pradinių klasių moksleiviams, parametras. Būtent pakietinimai ir tinkamą formą išlaikanti kuprinės nugarėlė lemia kuprinės patogumą ir tai, kad tenkantis stuburui svoris tolygiai pasiskirsto.

Plačios, minkštos ir reguliuojamos petnešos

Pernelyg siauros ir kietos petnešos gali lemti tikrai nemažą nepatogumą. Petnešų reguliavimo galimybė leidžia pritaikyti kuprinę konkrečiam vaiko ūgiui.

Pertvaros ir kišenės

Pertvaros ir kišenės padeda palaikyti tvarką kuprinėje – atskirti knygas ir sąsiuvinius nuo užkandžių ar kitų reikmenų bei taip pat leidžia tolygiai paskirstyti svorį po visą kuprinės vidų nesugrūdant jo į vieną skyrių.

Sustiprintas kuprinės dugnas

Sustiprintas kuprinės dugnas lemia, kad kuprinės turinio svoris jos nedeformuoja. Jeigu kuprinės dugnas bus pagamintas iš nekokybiškos medžiagos ir nebus sustiprintas, kuprinė tikrai netarnaus ilgai.

Diržai ir sagtys

Pasak Varlė.lt kuprinių specialistų, krūtinės ir juosmens srityje kuprinė turėtų būti aprūpinta diržais ir sagtimis. Tokie sprendimai leidžia geriau paskirstytii svorį bei lemia, kad kuprinė nėra tokia sunki ir nepersveria vaiko atgal.