Patarimai, kaip išrinkti vaikui tinkamiausią „LaQ“ konstruktorių

Artėjant Kalėdoms, tėvų galvose pradeda kirbėti mintis, ką po eglute padėti savo vaikams. Vis dažniau tėvai vaikams ieško originalių, lavinančių ir vaiko saviraišką skatinančių žaislų. Japoniški edukaciniai konstruktoriai „LaQ“ – viena iš tokių dovanų. Galite rinktis iš skirtingo sudėtingumo ir įvairių temų „LaQ“ konstruktorių, tad nenuostabu, kad kartais sunku apsispręsti, kuris rinkinys vaikui labiausiai tiktų ir jį labiausiai pradžiugintų.

Atsižvelgdami į dažniausiai tėvelių užduodamus klausimus, surinkome ir dalinamės patarimais, kaip išrinkti vaikui konstruktorių „LaQ“, kurį jis su didžiausiu pasimėgavimu konstruos ilgą laiką.

Dovanos paiešką pradėkite apsisprendimu, ar norite, kad vaikas konstruotų savarankiškai, ar ketinate jam padėti. Nuo to priklausys rinkinio sudėtingumas. Jeigu norite, kad vaikas konstruotų vienas pats, venkite sudėtingų konstruktorių, neatitinkančių jo konstravimo su „LaQ“ patirties. Jeigu konstruosite kartu su vaiku ar jam padėsite, galite rinktis ir sudėtingesnius, daugiau įgūdžių reikalaujančius konstruktorius.

Kad dovana vaiką įtrauktų ir nenusibostų ilgą laiką, dovanokite jam įveikiamą užduotį. Ne visada amžius nusako, kurį konstruktorių geriau rinktis. To paties amžiaus, tačiau skirtingą konstravimo patirtį turintys vaikai gebės įveikti labai skirtingas užduotis. Jeigu vaikui užduotis bus per sunki, jis praras motyvaciją stengtis ir siekti rezultato. Pagal vaiko gebėjimus parinktas konstruktorius džiugins ilgai, nenusibos ir ves vaiką kūrybinių atradimų keliu.

Visi vaikai turi pomėgių. Gal jūsų berniukas domisi lėktuvais arba norėtų būti policininkas? Mergaitė mėgsta ruošti arbatėlę su keksiukais lėlėms ar žavisi drugeliais? Yra daugybė teminių „LaQ“ konstruktorių, tad, rinkdamiesi būtinai atsžvelkite į tai, ką jis mėgsta. Tada konstravimas jam bus dar įdomesnis, o motyvacija sukonstruoti modelį didesnė.

Dairotės pirmojo „LaQ“ konstruktoriaus savo vaikui? Tada rekomenduojame rinktis plokščių modelių rinkinį. Nesuklyskite – pradedančiam konstruotojui, net ir vyresniam, bus ką veikti. Plokščių detalių konstravimas padės vaikui perprasti konstravimo su „LaQ“ techniką ir detalių jungimo principus. Mažesniems „LaQ“ kūrėjams užduotį palegvins realaus dydžio schemos. Perpratęs plokščių modelių konstravimo techniką, vaikas su didesniu užsidegimu imsis erdvinių modelių.

Jau turite „LaQ“ konstruktorių? Tuomet vaiką pradžiugintumėte, išplėsdami jo kūrybinę erdvę rinkiniu su skaidriomis detalėmis arba specialiomis „Hamacron“ detalėmis (ratais ir jų ašimis). Skaidrios detalės suteiks naujų kūrybinių atspalvių tiek pagal schemas konstruojamiems modeliams, tiek vaiko fantazijos kūriniams. O su ratais vaikas galės kurti judančius modelius, su kuriais paskui labai smagu žaisti.

Paįvairinti vaiko kūrybinius eksperimentus galite padovanoję dideles „Pax“ detales. Jos derinamos su įprastomis „LaQ“ detalėmis ir leidžia greičiau sukonstruoti norimą modelį, taip pat sukurti kur kas didesnius modelius. Vaikas turės dar daugiau erdvės skleistis kūrybiškumui.

Vis dar sunku apsispręsti? Pasinaudokte mūsų „LaQ“ konstruktorių gidu pagal vaikų amžių. Tai yra mūsų parengtos rekomendacijos, atsižvelgiant į patirtį bendraujant su tėveliais ir konstruojančiais vaikais:

  • 4-6 m. – rekomenduojame rinktis plokščių modelių rinkinius, ypač, jeigu tai pirmasis vaiko „LaQ“ konstruktorius: „Basic001”, „Basic101”, „SkyBlue” (“Dangaus mėlis“), „Japanese Charms“, „Free Style „Pax 8” ar „Free Style „Pax 264”.
  • Nuo 5 m. – jeigu vaikas pramoko konstruoti su plokščius modelius, jis jau bus pakankamai gabus konstruoti nesudėtingus erdvinius, pvz.: „Animal World „Alligator“, „Power Shovel“ („Galingasis ekskavatorius“), „Dinosaur World „Mini Triceratops“, „Sweet Collection „Bunny“.
  • Nuo 7 m. – patirties konstruojant su „LaQ“ turintys vaikai gali imtis ir sudėtingesnių erdvinių modelių: „Dinosaur World „T-Rex“, „Basic211”, „Black Racer“, „Sweets party“.
  • Visai šeimai – „LaQ“ konstruktoriai tuo ir unikalūs, kad konstruoti bus įdomu ne tik vaikams, bet ir tėvams ar seneliams. Tai gali būti puiki Kalėdų dovana draugų ar artimųjų šeimai. Rekomenduojame rinktis didesnius rinkinius, kurie vienu metu užims visus šeimos narius: naujasis „Bonus Set“, „Basic401”, „Basic801”, “Dino Kingdom”.