Orkaitės

Kokios yra svarbiausios savybės, į kurias reikia atsižvelgti prieš įsigyjant orkaitę? Ar pakanka tiesiog išsirinkti dujinę ar elektrinį orkaitę, o gal yra daugiau aspektų, kuriuos verta apsvarstyti? Ar reikėtų rinktis tokią virtuvę, kuri puikiai tiks prie jūsų virtuvės interjero, ar į tai apskritai neverta kreipti dėmesio? Šiandien galite rinktis iš nepaprastos savybių, funkcijų ir variantų gausos. Dvi ar kelios orkaitės gali kainuoti taip pat ir stilingai atrodyti panašiai, tačiau pasižymėti įvairiomis skirtingomis savybėmis. Šiame orkaitės pirkimo vadove aprašomos svarbios orkaitės savybės ir kelios pasirinktinos funkcijos, kurios gali patenkinti individualius maisto ruošimo prioritetus.

Dujinių ir elektrinių orkaičių palyginimas

Anksčiau pagrindinis argumentas, dėl kurio verta rinktis dujines orkaites, buvo karščio kontrolė. Šiuolaikinės elektrinės orkaitės pakankamai greitai įkaista ir atvėsta, taigi funkcinio skirtumo tarp šių dviejų orkaičių tipų praktiškai nebėra. Iš esmės, daugelis žmonių vietoje dujinių orkaičių renkasi elektrines, nes jos laikomos lankstesnės už dujines. Jeigu pasirinksite daugiafunkcinę orkaitę, galite naudotis apatinių, viršutinių ir net galinių kaitinimo elementų deriniu. Šiuos elementus galite naudoti atskirai arba derinant tarpusavyje – viskas priklauso nuo jūsų poreikius.

Kita vertus, dujinės orkaitės vis dar yra ekonomiškesnės nei elektrinės orkaitės, be to, jos mažiau kenkia aplinkai. Vis labiau aplinkosaugos klausimais besirūpinančiame pasaulyje tai tampa svarbiu aspektu. Be to, elektrinės orkaitės vis dar yra linkusios labiau išsausinti ruošiamą maistą nei dujinės orkaitės. Tai viena iš svarbių priežasčių, kodėl virėjai vis dar renkasi dujines orkaites.

Svarbios savybės, į kurias reikia atsižvelgti įsigyjant orkaitę

Prieš apstulbstant nuo orkaitės išvaizdos, pažvelkite giliau ir atsižvelkite į toliau aprašytas saugumo savybes:

 • Ar orkaitės durelės lieka atidarytoje padėtyje, kai dalinai jas atidarote bet kokiu kampu? Jeigu ne, rinkitės kitą orkaitę. Jeigu galėsite tik pilnai atidaryti arba uždaryti orkaitės dureles, tai ne tik gali pradėti erzinti, bet ir gali būti pavojinga.
 • Ar ant orkaitės lentynų yra apsauginiai stabdikliai, kurie neleistų pilnai atsitiktinai išslysti grotelėms ar skardoms.
 • Ištraukiant groteles arba skardas, jos neturi nusvirti. Jeigu galuose yra pakeltos briaunos arba stabdikliai, jie gali būti ir trūkumu – dėl jų sunkiai įstumsite į orkaitę sunkius patiekalus.
 • Ištraukiant grotelių padėklas neturėtų nusvirti. Be to, jis privalo pakankamai išsitraukti, kad galėtumėte pasiekti grotelių gale esantį maistą.
 • Orkaičių kaitinimo elementai privalo būti integruoti taip, kad nekiltų pavojus atsitiktinai prisiliesti prie karščio šaltinio ir nusideginti rankų.

Kitos svarbios savybės, į kurias reikia atsižvelgti, yra savybės, lemiančios orkaitės lankstumą ir paprastą naudojimą. Toliau aprašomos kelios šio tipo savybės:

 • Daug orkaitės skardų: nuo daugiau, tuo geriau. Tas skardas, kurios nėra reikalingos kiekvieną dieną, galite laikyti atskirai, tačiau galimybė rinktis – visada patogu.
 • Įvairios skardų / grotelių lentynų padėtys: turėtų būti mažiausiai 3.
 • Taip pat verta atkreipti dėmesį į nerūkstantį kepimo padėklą, siūlomą vietoje įprasto padėklo.
 • Dviejų ar kelių padėčių kepimo padėklas leis tiksliai pasirinkti norimą kepimą.

Papildomos savybės, kurių reikėtų ieškoti įsigyjant orkaitę

Apsvarsčius visas svarbiąsias orkaičių savybes, kurios turi padėti išsirinkti orkaitę, galite pradėti ieškoti papildomų savybių, dėl kurių orkaitės tampa dar funkcionalesnės, efektyvesnės ir lankstesnės:

 • Orkaitės su ventiliatoriais paprastai kainuoja šiek tiek daugiau, tačiau net ir vienas įmontuotas ventiliatorius užtikrins vienodesnį karščio paskirstymą. Jeigu orkaitėje yra keli ventiliatoriai, pavyzdžiui, kepimo ventiliatoriai arba atskiri ventiliatoriai galiniams ir apatiniams kaitinimo elementai – yra tikrai svarbus privalumas.
 • Jeigu renkatės elektrinę orkaitę, ieškokite „greito įkaitimo“ funkcijos.
 • „Atšildymo“ funkcija patogi, jeigu dažnai ruošiate šaldytą maistą.
 • Prekyboje siūlomi du „savaiminio išsivalymo“ orkaičių tipai. Katalitinė danga sugeria riebalus, o pirolitiniai valymo elementai įkaitina orkaitę ir sudegina riebalų likučius ir paverčia juos pelenais. Pirolitinio automatinio valymo funkciją turinčios orkaitės yra daug brangesnės nei orkaitės su katalitine danga, tačiau manoma, kad jos yra efektyvesnės.
 • Elektroniniai valdymo elementai palengvina maisto ruošimą, tačiau visų šių brangių papildomų priedų reikia tikrai ne visiems. Tačiau automatinis laikmatis, kuris išjungs orkaitę po tam tikro nustatyto laiką, yra tikrai patogi funkcija. Tai papildoma saugumo funkciją, kurią verta apsvarstyti.

Montuojamos nišoje, po stalviršiu ar atskirai statomos orkaitės?

Dažniausiai atskirai statomų orkaičių, integruotų, po stalviršiu montuojamų orkaičių ir mažų, nišose montuojamų orkaičių pasirinkimą lemia mūsų norai. Nišoje montuojamos orkaitės užims mažiau vietos ir tiks mažesnėms virtuvėms, tačiau daug namų savininkų renkasi šio tipo orkaitės dėl saugumo, nes orkaitė įtaisoma pakeltoje padėtyje.


Žinoma, kaina visada išlieka svarbus aspektas. Tačiau nepamirškite, kad orkaitę naudosite daug metų. Galbūt šiandien verta išleisti papildomi 50 ar 100 litų reikalingoms funkcijoms ir savybėms, kuriomis naudosite ilgą laiką? Kita vertus, apsvarstykite, kiek dažnai naudosite brangias papildomas funkcijas, kurių „galbūt“ norite ir kurias galbūt išbandysite kada nors ateityje.

Taip pat nepamirškite dujų prijungimo specialisto ar elektriko paslaugų kainos. Jeigu naują integruotą orkaitę norite įmontuoti esamoje virtuvėje, tada įsitinkite, kad ji tikrai tiks numatytai vietai. Jeigu atnaujinate virtuvės zoną arba planuojate įrengti naują virtuvę, prieš baigdami darbus, iš pradžių išsirinkite orkaitę.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *