Nokia Lumia 920 – Windows Phone 8 kartos lyderis

Lumia 920 pradeda naują telefonų kartą, kuriuose veikia mobili Windows Phone 8 operacinė sistema. Nokia jau džiaugiasi pirmaisiais teigiamais bendradarbiavimo su Microsoft rezultatais po to, kai atsisakė savo operacinių sistemų išmaniesiems telefonams ir pasirinko Windows.

Windows Phone 8 nuo ankstesnės Windows Phone 7, kuri taip pat buvo atnaujinta ir toliau naudojama pigesniuose Nokia modeliuose, skiriasi didesniu dinamiškumu ir dar geresniu suderinamumu su kompiuteriais, ypač – turinčiais naujausią Windows 8 operacinę sistemą. Be to, tik WP8 gali veikti dviejų branduolių procesoriai, didesnės raiškos ekranai, taip pat galima suderinti su artimojo ryšio technologija NFC, microSD atminties kortelėmis ir kitais privalumais.

Nokia Lumia 920 išnaudoja visas naujas WP8 galimybes. Jame veikia 1,5 GHz dviejų branduolių procesorius, 1 GB RAM, yra 32 GB vidinės atminties (papildomai galima naudotis 7 GB Skydrive saugykla internete). Telefono ekranas yra 4,5 colio 1 280 x 768 raiškos, apsaugotas gorilla stiklu. Daug dėmesio skirta fotokamerai. 8,7 megapikselio kamera yra pirmoji telefonuose, kuri turi optinį stabilizavimą. Naudojamas šviesus f/2.0 jutiklis, dviguba LED blykstė, galima filmuoti 1080p raiška.

Nokia ir kiti Windows Phone 8 telefonų gamintojai siūlo modelius rinktis su ryškių spalvų korpusais, kuriuos galima suderinti parinkus atitinkamos spalvos vartotojo sąsają. Ateityje planuojama pasiūlyti ir galimybę pačiam susikurti vientisą Nokia telefono korpusą ir jį užsisakyti pas gamintoją.

Dar viena įdomi naujovė – belaidis telefono įkrovimas naudojant vadinamąją Qi sistemą. Specialus padėkliukas jungiamas į elektros lizdą, o ant jo tiesiog padedi telefoną ir jis pradeda krautis. Nokia ketina įvairiai išnaudoti šią NFC technologijos galimybę ir pasiūlyti ne tik paprastą kroviklį, bet, pavyzdžiui, garso sistemą, kuri leistų klausytis muzikos iš telefono ir kartu jį įkrauti.