„Nokia 5“ apžvalga [VIDEO]

Nokia 5 apzvalga

Atgimusi „Nokia“ po truputį išleidžia naujus išmaniųjų modelius ir palaipsniui užpildo įvairius šios rinkos segmentus. Šios Varle.lt mobiliųjų telefonų specialistų apžvalgos herojus – „Nokia 5“ telefonas. Nejaugi „Nokia“ pavyko sukurti puikų išmanųjį telefoną, kuris patiks ne tik šio gamintojo gerbėjams? Pažiūrėkime.

Atrodo kaip flagmanas

Išorinis „Nokia 5“ dizainas visiškai neišduoda to, kad reikalų čia turime su biudžetinės klasės įrenginiu. Varle.lt mobiliųjų telefonų specialistų teigimu, atvirkščiai, paėmus į rankas išmanųjį telefoną susidaro įspūdis tarsi laikytum flagmaną. Priekyje turime užapvalintą 2.5D stiklą, po ekranu pirštų astpaudų skaitytuvą, kuris taip pat atlieka „Home“ mygtuko vaidmenį. Žaibišku atrakinimo greičiu telefonas pasigirti negali, nes šis procesas čia trunka 2–3 sekundes, kas pagal dabartinius vertinimus yra pakankamai ilgai.

 

 

 

Galinis korpuso dangtelis yra pagamintas iš vientiso aliuminio. Telefono surinkimo kokybei sudėtinga rasti kažkokių priekaištų. Panašu, kad gamintojas norėjo grąžinti tą patį kokybės ir patikimumo jausmą, kurį suteikdavo seni „Nokia“ telefonai savo populiarumo piko metu. Pavyko tai pasiekti gamintojui ar ne – spręsti žinoma tik mums visiems.

Elementų išdėstymas čia tradicinis. Garso jungtis yra ant viršutinės kraštinės ir tai galbūt nepatiks visiems. Jungtis microUSB yra apatinės kraštinės viduryje. O štai praleistų įvykių LED indikatoriaus ant korpuso nėra. Džiugina tai, kad yra du lizdai dviem nanoSIM kortelėms ir atminties kortelei, todėl rinktis ar išplėsti atmintį, ar įdėti papildomą SIM kortelę, nereikės.

https://images.contentful.com/wcfotm6rrl7u/6lpN6bb58A8qGsuGuWmMmI/3253cb09bc3beaaabf8d6707e1b05f68/Nokia-5_Back.png?fm=png&h=700

Biudžetinis ekranas su puikiu spalvų perteikimu

„Nokia 5“ turi 5.2 col. įstrižainės IPS matricą su HD (1280×720 pikselių) raiška ir 282 pikselių tankiu.  Nepaisant nedidelės raiškos, visi elementai ekrane yra ryškūs, o atskirus pikselius sudėtinga įžvelgti.

Labai džiugina puikus kontrastingumas praktiškai idealus IPS matricai juodos spalvos gylis ir neblogas spalvų perteikimas. Ryškumo čia irgi pakankamos atsargos. Tik būnant lauke ir šviečiant ryškiai saulei vaizdas sunkiai įžiūrimas.

Ekranas čia yra apsaugotas „Corning Gorilla Glass“ stiklu. Tiesa, kokios jis čia kartos gamintojas nenurodo, tačiau reikėtų pabrėžti tai, kad šis apsauginis stiklas dar retai sutinkamas biudžetinės klasės išmaniuosiuose.

Vidutinio lygio našumas ir nauja „Android“ sistema

„Nokia 5“ turi tik 16 GB vidinės atminties, iš kurios naudotojui yra prieinama apie 10 GB. Toks atminties dydis labai greitai užpildomas, todėl Varle.lt mobiliųjų telefonų specialistai rekomenduoja iškart įstatyti atminties kortelę nuotraukoms, vaizdo įrašams ir muzikai.

Telefono sąsaja veikia sklandžiai, be jokių trikdžių ir vėlavimų, programos įjungiamos akimirksniu. Padėkoti čia reikėtų „švariai“ „Android 7.1.1 Nougat“ operacinei sistemai. Gamintojas šiame išmaniajame atsisakė kitų šalių sąsajų ir nereikalingos programinės įrangos, todėl „Android“ operacinė sistema „Nokia 5“ išmaniajame atrodo tokia, kokią ja mato pats „Google“.

„Nokia 5“ viduje yra „Qualcomm Snapdragon 430“ su 2 GB operatyviosios atminties. Reikėtų pabrėžti tai, kad nepaisant biudžetinio lusto, jo galingumo pakaks net sudėtingiausių vidutinių nustatymų žaidimams.

https://images.contentful.com/wcfotm6rrl7u/6cLGFwdrDqmOUmqOWukyMU/ce052bbce727a376cdae5ce1a8696d56/SmartphonesForLife_Nokia5_2560x1440px.jpg?fm=jpg&w=1980&w=2560

Viena geriausių biudžetinių kamerų

„Nokia 5“ kamerai labai toli iki šiuolaikinių mobiliosios fotografijos kokybės lygio, tačiau lyginant su kitais biudžetiniais telefonais (pavyzdžiui, „Meizu“ ir „Xiaomi“), daro pastebimai kokybiškesnius kadrus.

Pagrindinės kameros raiška čia yra 13 megapikselių, priekinės – 8. Kamera moka užfiksuoti sodrius ir ryškius kadrus dienos metu su minimaliu triukšmu ir plačiu dinaminiu diapazonu. Su fotografavimu naktį yra kiek blogiau, nes dažnai gaunami išsilieję ir blogai sufokusuoti kadrai.

Telefonas puikiai susitvarko su makro kadrų fiksavimo. Iš tikrųjų retai kada panašaus segmento išmanieji telefonai pajėgūs užfiksuoti kokybiškus mažų objektų iš arti kadrus.

Priekinė kamera gavo 8 megapikselių plačiakampį modulį su automatiniu fokusavimu ir tai labai svarbi ypatybė, nes tikrai reta asmenukių kamera gali pasigirti turinti automatinio fokusavimo galimybę. Asmenukės gaunamos tikslios. Labai džiugina ryškumas ir vaizdo detalumas, o plačiakampio objektyvo dėka kadre lengvai telpa keletą žmonių.

https://images.contentful.com/wcfotm6rrl7u/3M3lpQDREQ6gyaOIMO22Wo/96bce9251cb60e68e53ebc907f27ce39/nokia5-photo-dark.png?fm=jpg&w=1024

Baterija ir autonominio veikimo laikas

„Nokia 5“ turi 3000 mAh bateriją, su kuria telefonas lengvai gali išgyventi nuo ankstyvaus ryto iki vėlaus vakaro. Jeigu aktyviai nesinaudoti internetu, galima drąsiai tikėtis dviejų baterijos autonominio veikimo dienų. Naršymui internete telefono baterijos pakanka daugiau nei 12 val., 3G pokalbiams 18 val., o vaizdų įrašų atkūrimui beveik 13 val. Baterija pilnai įkraunama per 2 valandas, t.y. greitojo įkrovimo galimybės čia neturime.

Apibendrinimas

Pagrindiniai „Nokia 5“ telefono trūkumai yra maža operatyviosios atminties talpa, per mažas galingumas sudėtingiems žaidimams, nedidelė HD ekrano raiška. Kalbant apie ryškiausius privalumus reikėtų pažymėti aukštą surinkimo kokybę, NFC, „švarią“ Android sistemą, gerą kamerą ir atskirus lizdus SIM kortelei ir microSD. Žinoma, tam tikrai žmonių grupei galbūt pakaks vien „Nokia“ logotipo ir iki skausmo pažįstamo skambėjimo tono. Tačiau, pasak Varle.lt mobiliųjų telefonų specialistų, „Nokia 5“ ne šiaip žaidimas su naudotojų nostalgijos jausmais. Tai tikrai puikiai subalansuotas biudžetinės klasės išmanusis, kurį galima drąsiai rekomenduoti tiems, kuriems reikia tiesiog patikimo telefono.

 

Daugiau techninės informacijos oficialiame gamintojo puslapyje čia: