Netikros atnaujinimo dažnių konversijos: Samsung aiškaus judesio dažnis (Samsung Clear Motion Rate) vs. Sony atnaujimo dažnis (Sony MotionFlow) vs. LG skleistinės dažnis (LG Motion Clarity Index)

Kiekvienas atskiras televizoriaus gamintojas sudarė savo vaizdo atnaujinimo dažnius nurodančius numerius ir tokiu būdu pateikia ne visai tikrovę atspindintį televizoriaus atnaujimo dažnio parametrą. „Samsung“ atveju tai yra aiškaus judesio dažnis Clear Motion Rate (CMR), „Sony“ – atnaujinimo dažnis MotionFlow, „LG“ skleistinės dažnis TruMotion arba Motion Clarity Index, „Vizio“ – SPS, „Toshiba“ – ClearScan, „Panasonic“ –  Backlight Scan. Žemiau pateiktoje lentelėje pateikti realūs atnaujinimo dažnių indeksai atitinkantys skirtingų gamintojų pateikiamus parametrus.

Tokia situacija klaidina naudotojus, nes gamintojai savo įrenginių specifikacijose nurodo savo asmeninį numerį vietoj to, kad nurodytų tikrą vaizdo atnaujinimo dažnį. Tokie išpūsti skaičiai apsunkina skirtingų prekės ženklų televizorių reprezentatyvų palyginimą.

„Samsung“ aiškaus judesio dažnis (Samsung Clear Motion Rate)

„Samsung“ aiškaus judesio dažnis (Samsung Clear Motion Rate) neprilygsta faktiniam ekrano atnaujinimo dažniui. Šis gamintojas apgaulingai padidino šį skaičių pridėdamas prie jo foninio apšvietimo dažnį ir procesoriaus spartą. Žemiau pateiktoje lentelėje matyti, kad šie skaičiai pakankami skiriasi.

Padidinimas nuo 240 iki 480 CMR neturi reikšmės, nes tai tas pats faktinis vaizdo atnaujinimo dažnis lygus  120 Hz. 720, 840 ir 960 aiškaus judesio dažnis turi tą patį realų 240 Hz atnaujinimo dažnį, todėl raiškos judėjimo kontekste nepastebėsite tarp jų skirtumų.

„Sony“ atnaujinimo dažnis (Sony MotionFlow)

Panašiai kaip ir „Samsung“, „Sony“ kompanija taip pat išpučia savo televizorių atnaujinimo dažnius taikydama MotionFlow nomenklatūrą. Tačiau kaip parodyta lentelėje, „Sony“ atveju jie yra pastovesni.  MotionFlow yra pavadinimas, kuri kompanija naudoja savo tam tikram „burbulo“ efekto  parametrų kontekste sukėlimui.

LG skleistinės dažnis (LG TruMotion ir Motion Clarity Index)

2014 metais kompanija „LG“ siekdama, kad atnaujinimo dažnio parametras atitiktų naudojamą šalyse už JAV ribų indeksą, pakeitė jo nomenklatūrą. Anksčiau TruMotion indeksas buvo naudojamas JAV, o Motion Clarity Index – kitose pasaulio šalyse. Dabar visur naudojamas Motion Clarity Index (MCI). TruMotion yra „LG“ kompanijos atnaujinimo dažnių „burbulo“ efekto indikatorius.

„Toshiba“ ClearScan

Kompanija „Toshiba“ taip pat turi savo vaizdo atnaujinimo dažnio nomenklatūrą, tačiau skirtingai nei „Samsung“ ir „LG“ atvejais skaičiai labiau kontroliuojami. ClearScan 60 ar 120 Hz reiškia 60 Hz atnaujinimo dažnį, o 240 Hz ClearScan atitinka 120Hz.

„Vizio“ kompanijos atnaujinimo dažniai Effective Refresh Rate (SPS) ir Clear Action

„Vizio“ naudoja kelias nomenklatūras. Smooth Motion implikuoja į judesio interpoliacijos/„burbulo“ efekto savybę. Clear Action yra tiesiog rinkodarinis triukas, kuriuo siekiama konkuruoti su „Samsung“ kompanijos aiškaus judesio dažniu Clear Motion Rate (šiame konktekste jie tiesiog bando turėti didžiausią įmanomą skaičių). Efektyvus atnaujinimo dažnis Effective refresh rate tai atnaujinimo dažnis + foninio apšvietimo dažnis.

Šaltinis: