Nešiojamo kompiuterio „Lenovo Ideapad Y700-15ISK“ apžvalga

Žaidimas skirti nešiojami kompiuteriai – vienas tų įrenginių segmentų, kurie vystosi labai aktyviai. Daug gamintojų šiai kompiuterių kategorijai skiria vis daugiau dėmesio. Potencialiems šių įrenginių pirkėjams nuo to tik geriau, nes asortimentas dideja, o kaina mažėja. „Lenovo“ kompanija jau turi pakankamai nemažą patirtį žaidėjams skirtų modelių kūrime. Ne per seniausiai gamintojas pristatė atnaujintą „Ideapad Y700“ seriją. Varle.lt nešiojamų kompiuterių specialistai parengė 15,6 colio „Lenovo Ideapad Y700-15ISK“ modelio apžvalgą.

Dizainas

Išoriškai nešiojamo kompiuterio apdaila daro visai malonų įspūdį. Apatinis ir viršutinis dangteliai metaliniai, o tai iškart suteikia tam tikro vizualinio tono.

Optinio įrenginio nebuvimas leido reikšmingai sumažinti nešiojamo kompiuterio storį. Korpuso su nuožulniais kraštais forma papildomai sumažina bendrą ir taip pakankamai plono (26 mm) kompiuterio storį. Tačiau paėmus įrenginį į rankas supranti, kad išorė iš tiesų gali būti apgaulinga. Taip, nešiojamas kompiuteris plonas, tačiau pakankamai sunkus: sveria 2,6 kg. Tačiau turint omenyje tai, kad tai žaidimams skirtas nešiojamas kompiuteris, toks svoris tikrai nėra nusikaltimas.

Visos sąsajos jungtys išdėstytos šoninėse kraštinėse. Iš kairės yra patentuota maitinimo blokui skirta jungtis, viena USB 2.0 jungtis, keturi viename kortelių skaitytuvas ir kombinuota jungtis ausinių/laisvų rankų įrangos prijungimui. Dešinėje pusėje yra USB 3.0 pora, HDMI vaizdo išvestis, Ethernet ir jungtis skirta prijungti Kensington užraktą. Jungtys išdėstytos ganėtinai tankiai. Šitą dalyką reikia turėti omeny renkantis išorinę saugyklą, nes stambesnio korpuso atmintinukas gali užkirsti prieigos prie kaimyninių jungčių kelią.

Kaip jau minėjome, apatinė korpuso dalis pagaminta iš metalo. Dalį apatinės dalies užima grotelės, dengtos tinkleliu, apsaugančiu nuo dulkių, pro kurį patenka oras į aušinimo sistemą. Būtent šioje srityje yra ventiliatorių pora. Arčiau priekino skydelio yra dekoratyvinės žiaunos, kurios atlieka panašią funkciją. Ant apatinės plokštumos taip pat yra numatyta trimis grotelėmis atskirta terpė, kuri turėtų pagerinti sukibimą su darbiniu paviršiumi.

Centrinėje dalyje yra gerai matomas apskritimas su dekoratyviniu raudonu tinkleliu – tai miniatiūrinio garsiakalbio išdėstymo vieta.

Priekinėje bloko dalyje išdėstyti keturi sisteminiai indikatoriai: veikimas nuo tinklo, baterijos įkrovimas, jutiklinio kilimėlio būsena ir saugyklų aktyvumas. Naudojami neryškūs baltos spalvos šviesos diodai, kurie atlieka savo funkcijas per daug neatkreipdamos dėmesio.

Ekranas

Ekrano įstrižainė yra 15,6 colio. Panaudota 1920×1080 pikselių raiškos IPS matrica. Ekranas pasižymi plačiais žiūrėjimo kampais.

Iš pirmo žvilgsnio spalvinis sodrumas kiek žemesnis nei turi geriausi tokio tipo ekranai. Spalvų perteikimas artimas natūralioms, todėl „šaukiančių“ ryškių spalvų mėgėjai gali būti nelabai patenkinti. Rejestruojama ne itin plati spalvų gama. Temperatūra artima etaloniniam 6500K skaičiui, tačiau pastebimas nedidelis polinkis į šaltus pustonius.

Apšvietimo ryškumas reguliuojamas plačiame diapazone: 2–234 cd/m², tačiau pats valdymas nelabai vienodas. Septynios iš dešimties reguliatoriaus padėčių leidžia ryškumą padidinti nuo 2 iki 82 cd/m², kai tuo tarpu maksimalus lygis pasiekiamas paskutinių trijų žingsnių sąskaita. Kontrastingumas, kaip nešiojamo kompiuterio ekranui, pakankamai neblogas ir siekia 615:1.

Pats ekranas yra blizgus ir turi neatspindinčią dangą. Nors paviršiuje ir matomi atspindžiai, tos dangos dėka jie reikšmingai silpnesni. Ekrano bloko atidarymo kampas yra 140 laipsnių. Ekrano padėtį galima nustatyti pagal savo pageidavimus. Bet kokiu atveju vaizdas atrodo pakankamai gerai.

Formaliai ekrano rėmas pakankamai platus: 20 mm iš kiekvienos pusės. Viršutinėje ekrano dalyje yra 720p raiškos interneto kamera, šalia išdėstyti du integruoti mikrofonai.

Klaviatūra ir jutiklinis kilimėlis

Vidinė sisteminio bloko dalis yra plastmasinė su matine danga. Atrodo įspūdingai, tačiau aktyviai renka ir pirštų atspaudus. Naudojama „chiclet“ tipo klaviatūra su papildomu skaitiniu bloku.

Gamintojas pakankamai racionaliai išnaudojo prieinamus gabaritus. Kursoriaus klavišai – pilnaformačiai, nors ir kažkiek plotyje sumažinti. Klasikinio stiliaus WASD blokas išskirtas raudona apdaila, tad kaip ir neturėtų kilti abejonių dėl šio įrenginio modelio pozicionavimo.

Klaviatūra turi raudonos šviesos pašvietimą su 2 šviesos intensyvumo režimais ir galimybe atjungti  pagalbinį apšvietimą. „CapsLock“ ir „NumLoсk“ mygtukams yra numatyti papildomi indikatoriai. Klavišų eiga, kaip tokio tipo klaviatūrai, yra palyginus nedidelė. Rinkti tekstą labai patogu. Žaidimų kontekste galbūt ir norėtųsi turėti didesnę klavišų eigą, tačiau tai ko gero labiau įpročio dalykas.

Jutiklinis kilimėlis palaiko „multitouch“ daugiajutiminę funkciją ir siūlo įvairias kombinacijas patogiam valdymui. Jutiklinis paviršius yra 105×70 mm matmenų ir yra minimaliai integruotas korpuse.

Garsas

Dešinės ir kairės pusės darbinio skydelio kraštuose išskirtos dengtos raudonu dekoratyviniu tinkleliu zonos skirtos akustinei sistemai. Šiuo atveju garsinę posistimę „Lenovo“ kūrėjams padėjo sukurti „JBL“ specialistai, kurie turi milžinišką dėmesio vertą patirtį kuriant kompaktiškus garso sistemų sprendimus.

Šį „Lenovo“ ir „JBL“ bendradarbiavimą galima laikyti gana sėkmingu. Nors apie žemus dažnius čia galima pasvajoti, turint omenyje formatą, garsas yra labai padorus ir esant net maksimaliems garso nustatymams, triukšmo nėra.

Platforma

„Ideapad Y700-15“ modelių galimybės gali skirtis. Čia apžvelgiamas modelis, kuris yra aprūpintas  „Intel Core i7-6700HQ“ procesoriumi. Tai naujas keturių branduolių „Skylake-H“ serijos modelis, pagamintas pagal 14-nanometrų technologiją. Lustas pasižymi baziniu 3,4 GHz taktiniu dažniu. „Turbo Boost“ režime CPU gali pasiekti iki 4 GHz priklausomai nuo apkrovos.

„Ideapad Y700“ yra aprūpintas diskrečiosiomis vaizdo plokštėmis „GeForce GTX 960M“ su 2 GB arba 4 GB GDDR5 atminties. Mūsų testuojamas variantas yras su 4 GB. „GTX 960M“ vaizdo plokštė yra paremta GM107 lustu, kurio bazinis taktinis dažnis siekia 1097 MHz. Mobilioms sistemos tai galingas vidutiniokas, kuris leidžia pasiekti gerus našumo rezultatus. Desktopinės grafikos interpretacijos požiūriu tai būtų „GeForce GTX 750 Ti“ lygio sprendimas. Be diskrečiosios vaizdo plokštės naudojami ir integruoto grafikos branduolio „Intel HD Graphics 530“ galimybės.

Nešiojamas kompiuteris yra aprūpintas 8 GB DDR4-2133 atmintimi. Sistema siūlo du lizdus „So-DIMM“ moduliams, todėl esant norui, RAM dydį galima padinti. Kai kurios „Y700“ kompiuterio modifikacijos turi 16 GB operatyviosios atminties, tačiau ir 8 GB tokio lygio sistemai pakankamai priimtinas dydis. Prisiminkim tai, kad „DDR4“ standarto atmintis pasižymi mažesnėmis energijos sąnaudomis nei „DDR3“ moduliai. Didesnis ekonomiškumas be abejonės turi įtakos ir autonominio kompiuterio veikimo laikui.

Testuojamas herojus turi hibridinę disko posistemę, kuri apima 128 GB talpos SSD diską, kuriame nustatyta operacinė sistema ir 1 TB talpos kietasis diskas. Našumo požiūriu SSD didelio įspūdžio nedaro – tipinis tokios klasės įrenginiams greitis. Tačiau kaip bebūtų, pats SSD buvimo faktas – akivaizdus šio nešiojamo kompiuterio privalumas. 2,5‘‘ formato terabaito talpos diskas – WD10SPCX. Tai plona 7 mm korpuso storio „WD Blue“ serijos saugykla, turinti 16 MB spartinančiosios (cache) atminties ir 5400 aps./min sukimosi greitį.

„Core i7-6700HQ“ + „GeForce GTX 960M“ – gana gerai subalansuotas derinys. Tiems, kuriems reikia silpnesnio procesoriaus, „Lenovo“ siūlo modifikacijas su „Core i5-6300HQ“

Našumas

Keturių branduolių „Core i7-6700HQ“ kartu su 8 GB operatyviosios atminties ir SSD garantuoja nešiojamam kompiuteriui gerą bendrą sistemos našumą. Savo ruožtu „GeForce GTX 960M“ apsprendžia nešiojamo kompiuterio žaidimų našumo galimybes.

„Core i5-6700HQ“ ir „GTX 960M“ puikiai dera tarpusavyje. Mano rankose – labai subalansuota konfigūracija su procesoriumi.

Faktiškas fps žaidimuose kiekis, kokio galima laukti, priklauso nuo konkretaus projekto ir grafikos kokybės nustatymų. Pavyzdžiui, „Battlefield 4“ atveju su aukštais kokybės nustatymais galima gauti 50 kadrų/sek., o „Ultra“ režime – 32 kadrų/sek.

Įkaitimas ir triukšmas

Budėjimo režime GPU temperatūra siekia 40–45 С, centrinis procesorius įkaista iki 35–37 laipsnių. Esant didesnei žaidimų apkrovai, grafinio procesoriaus temperatūra pakyla iki 68 laipsnių. Pažymėkim tai, kad dinamiškai GPU spartėjo iki 1200 MHz. Žaidimuose CPU pasiekia faktiškai tokias pat temperatūras kaip ir GPU. Aušinimo sistema pakankamai efektyvi, o skleidžiamas triukšmas nedidelis.

Įkaitusio oro išmetimas iš sisteminio bloko numatytas per ventiliacines angas galinėje korpuso dalyje – beje, ko gero tai patogiausias variantas. Darbinis skydelis esant apkrovoms įkaista pakankamai silpnai. Didelė šilumos kaupimosi zona yra dešinės pusės viršutinėje dalyje, kur išdėstyti du pagrindiniai šilumos generatoriai: CPU ir GPU. Kairėje pusėje temperatūra praktiškai nesikeičia, todėl valandų valandas galima stuksenti WASD klavišais be kokio nors didelio diskomforto.

Autonomiškumas ir energijos efektyvumas

„Lenovo Ideapad Y700-15ISK“ yra aprūpintas 4 elementų 60 Wh 4050 mAh baterija. Nešiojamo kompiuterio autonominio veikimo laikas maloniai nustebino. Nepaisant to, kad tai žaidimams skirtas modelis, aktyvuoto Wi-Fi modulio skaitymo režime ir esant  118 cd/m² ryškumo nustatymui, baterija veikė beveik 8 valandas vartant puslapius su tekstu. Žaidžiant žaidimus baterijos užtenka maždaug iki 1 val. 45 min., todėl nutolti nuo maitinimo šaltinio nereikėtų.

Didelė baterijos talpa su ekonomišku „Skylake“ serijos procesoriumi duoda puikių rezultatų. Faktinės sistemos energijos sąnaudos esant žaidimų apkrovai siekia 90-110 W.

Apibendrinimas

„Lenovo Ideapad Y700-15ISK“ – tikrai neblogas žaidimams skirtas nešiojamas kompiuteris su gerai subalansuota aparatine platforma ir 1920×1080 pikselių raiškos IPS ekranu. Keturių branduolių „Intel Skylake-H“ serijos procesorius ir „GeForce GTX 960M“ vaizdo plokšte leis pasiekti patogų našumo lygį žaidimuose esant vidutiniams ir aukštiems kokybės nustatymams. Savo ruožtu SSD diskas reikšmingai padidina įkrovimo greitį ir pagerina sistemos reagavimą. Atsižvelgiant į aštrėjančią konkurenciją žaidimams skirtų nešiojamų kompiuterių segmente, savo kainos kategorijoje „Lenovo Ideapad Y700-15“ yra vienas iš įdomiausių pasirinkimų.