Naujoji GeForce RTX 4060 vaizdo plokščių serija: ką naudinga ir svarbu žinoti?

nvidia-geforce-rtx-4060

Vaizdo plokštė, dažnai dar žinoma tiesiog trumpiniu GPU, yra neatsiejama ir labai svarbi kompiuterio veikimo dalis. Šis kompiuterio komponentas yra atsakingas už spartų ir efektyvų vaizdo, grafikos ir panašaus pobūdžio skaičiavimų vykdymą. Kitaip tariant, vaizdo plokštė yra svarbi sklandžiai kraunamo ir atvaizduojamo vaizdo dalis. Nors GPU naudoja visi, visų tipų kompiuteriai, itin svarbų vaidmenį ji atlieka žaidimams skirtuose kompiuteriuose, kur vaizdas ir grafika privalo būti aukščiausio lygio. Dėl šios priežasties, vaizdo plokščių gamintojai siekia rinką nustebinti vis naujesnėmis, pažangesnėmis ir efektyvesnėmis vaizdo plokštėmis. Na, o jei reikėtų išrinkti vieną iš patikimiausių ir įtakingiausių GPU gamintojų rinkoje, tai, be konkurencijos, tikrai būtų Nvidia. Tai vienas iš pirmaujančių GPU gamintojų rinkoje, kuris garsėja savo aukštos kokybės gaminiais bei, žinoma, kompiuteriniams žaidimams skirta „GeForce“ vaizdo plokščių serija. Na, o šią vasarą, Nvidia prekės ženklas kompiuterinės įrangos rinką nudžiugino ir dar viena, naujos kartos „GeForce“ vaizdo plokščių serija. Tai „RTX 4060“ vaizdo plokščių šeima, kurią sudaro dvi naujos „RTX 4060“ bei „RTX 4060 Ti“ vaizdo plokštės. Kokios tai vaizdo plokštės ir kuo jos ypatingos – plačiau šioje apžvalgoje.

Architektūra

Nvidia į rinką išleido puikią, modernią, naują vaizdo plokščių „RTX 4060“ seriją, kuri savo inovatyvumu ir efektyvumu tikrai pralenkia senesnės kartos „RTX 3060“ serijos modelius. Naudinga paminėti ir tai, kad naujausios, „RTX 4060“ serijos vaizdo plokštės naudoja naują Nvidia mikro architektūrą „Ada Lovelace“. Ši architektūra pakeitė senesnės kartos Nvidia „Ampere“ architektūrą ir yra ypatinga tuo, kad naudoja mažesnį tranzistorių. Tai reiškia, kad vienoje vaizdo plokštėje gali tilpti daugiau tranzistorių, nei kada nors anksčiau. Dėl šios priežasties, „RTX 4060“ serijos vaizdo plokštės suteikia našesnį veikimą ir pasižymi kur kas geresniu energiniu efektyvumu. Šią architektūrą naudoja tiek „RTX 4060“, tiek „RTX 4060 Ti“ vaizdo plokštės.

Nvidia „Ada Lovelace“ architektūra

Energinis efetyvumas

Kadangi, naujoji GeForce „RTX 4060“ GPU šeima naudoja Nvidia „Ada Lovelace“ architektūrą, naujos kartos vaizdo plokštės pasižymi kur kas geresniu energiniu efektyvumu, nei anksčiau buvę modeliai. Teigiama, kad „Ada Lovelace“ architektūrą naudojančios „RTX 4060“ serijos vaizdo plokštės yra bemaž du kartus efektyvesnės, energiniu požiūriu, nei tos, kurios naudoja „Ampere“ architektūrą.

Pagrindinės ir svarbiausios specifikacijos

Naudinga pabrėžti, kad „RTX 4060“ serijos vaizdo plokštės tarpusavyje tikrai skiriasi. Pavyzdžiui, „RTX 4060“ modelis naudoja 3,017 „CUDA“ branduolius, kurių maksimalus dažnis siekia 2,46GHZ, o bazinis dažinis yra lygus 1,83GHz. Tuo tarpu, galingesnis yra „RTX 4060 Ti“ modelis. Jis aprūpintas 4,352 „CUDA” branduoliais, maksimaliu 2,54GHz dažniu ir baziniu 2,31GHz dažniu. Skiriasi šios vaizdo plokštės ir savo atminties talpa. Jei „RTX 4060“ modelis yra aprūpintas 8GB GDDR6 VRAM, galingesnis ir našesnis „RTX 4060 Ti“ modelis gali būti aprūpintas 8GB arba 16GB DRR6 VRAM atmintimi. Taip pat, „RTX 4060“ modelis turi 23MB L2 talpyklą, o galingesnis „RTX 4060 Ti“ modelis yra aprūpintas 32MB L2 talpykla.

Vis dėl to, abi šios vaizdo plokštės palaiko 3 kartos „Ray Tracing“ metodą, turi 4 kartos „Tensor Cores DLSS“, „Reflex“, palaiko „Nvidia Broadcast“, „Direct X12“. „Ada Lovelace“ architektūra atskleidžia maksimalias „Ray Tracing“ metodo galimybes. Šis metodas imituoja tai, kaip šviesa atrodo ir yra matoma reliame gyvenime, o šios serijos vaizdo plokštės leidžia mėgautis tokiais detaliais vaizdais, kurie virtualų pasaulį paverčia visiškai kitokiu, nei kada nors anksčiau. Taip pat, „RTX 4060“ serijos vaizdo plokštės naudoja ir 3 kartos „Nvidia DLSS“ grafiką, kuri remiasi dirbtiniu intelektu ir pagerina GPU našumą, kartu su „Tensor Cores“ branduoliais ir „Optical Flow“ akceleratoriumi. „Reflex“ technologija suteikia šioms vaizdo plokštėms mažiausius vėlavimus ir geriausius atsako dažnius. Tai pagerina reakcijos laiką ir yra itin naudinga tikslumo reikalaujantiems kompiuteriniams žaidimams.

Našumas

Lyginat su ankstesnės kartos GPU, naujosios „GeForce“ vaizdo plokštės suteikia tikrai našesnį ir efektyvesnį veikimą. Teigiama, kad „RTX 4060“ serijos vaizdo plokštės veikia net iki 1,7 kartų našiau, nei ankstesnės „RTX 3060“ serijos modeliai.

Vaizdo plokštė GeForce „RTX 4060“

Daugiau „CUDA“ branduolių turintis „RTX 4060 Ti“ vaizdo plokštės modelis gali efektyviau užkrauti daugiau žaidimų, pasižyminčių didesniu nei 100fps ir naudojančių 1080p raišką. Tai reiškia, kad visi moderniausi ir naujausi kompiuteriniai žaidimai, šiai vaizdo plokštei bus lengvai įveikiami, o jos našus veikimas garantuos puikias žaidimo patirtis. Tiesa, būtina pabrėžti, kad šios vaizdo plokštės nepalaiko 4K raiškos žaidimų.

Vaizdo plokštė GeForce „RTX 4060 Ti“

Pasirinkę vieną iš dviejų, naujos kartos „RTX 4060“ serijos vaizdo plokščių, tikrai neapsiriksite. Šios vaizdo plokštės leis viską: žaisti, kurti, programuoti ir net transliuoti. Efektyvus, našus ir greitas jų veikimas tikrai nepaliks abejingų, o žaidimų ir kompiuterio naudojimosi patirtys dar labiau įtrauks! Būtina paminėti ir tai, kad naujausias „RTX 4060“ serijos vaizdo plokštes galite rasti ir Varle.lt internetiniame prekybos centre. Čia visada žemos kainos!

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *