Nauja Sony garso ir vaizdo technologijų karta

Berlyne vykusiame renginyje Sony Roadshow plačiau atskleistos CES parodoje debiutavusios Sony naujovės.

Daugiausia dėmesio skirta naujoms televizorių technologijoms. Pirmąjį savo naujo standarto 4K televizorių kompanija pristatė dar pernai IFA parodoje, o dabar buvo galima nuodugniau susipažinti su šia potencialia ateitimi. Milžiniškas 25 000 eurų kainuojantis debiutinis televizorius pasitelktas siekiant pademonstruoti Sony vaizdo variklis 4K X-Reality PRO efektyvumą ir palyginti su analogišku tokios pat 84 colių įstrižainės LG 4K televizoriumi. Sony dviejų branduolių variklis pritaikytas 4K raiškos apdorojimui, tad stebint nuotraukas ar iki 3840×2160 raiškos padidintus standartinius Full HD vaizdo klipus, akivaizdžiai matomas didesnis detalumas, natūralesnės spalvos, bendrai vaizdas atrodo ne dirbtinis kaip žiūrint kai kuriuose didelio dažnio Full HD televizoriuose. Akivaizdžiai skirtumas matėsi laikraščio nuotraukoje – Sony televizoriuje įmanoma įskaityti visas net ir smulkaus teksto raides (didesnę nuotrauką galima pamatyti paspaudus).

Toks pat vaizdo procesorius, tik pritaikytas standartinei 1080p raiškai naudojamas ir daugelyje kitų Sony televizorių. Šiuo atveju skirtumai lyginant su konkurentų modeliais nėra tokie akivaizdūs, bet išryškėja subtilios detalės, atkuriama kiek platesnė spalvų gama, bendras vaizdas šiek tiek aiškesnis ir natūralesnis.

Triluminos

Kur kas didesnę įtaką vaizdui padaro naujoji išskirtinai Sony naudojama technologija Triluminos. Įmantri sistema, kurioje naudojamas LED filtras, subalansuojantis baltos šviesos sudedamąsias žalią mėlyną ir raudoną dalis ir taip atkuriantis platesnę spalvų gamą. Ypač lyginant su kitais televizoriais akivaizdūs raudonos spalvos tonų skirtumai, o žalios ir mėlynos spalvos padeda išgauti didesnį detalumą ir gilesnį vaizdo pojūtį. Tokia pati technologija pradėta taikyti ir kai kuriose Sony kamerose bei ruošiant Blu-ray filmus, kurie perkeliami iš kino teatrams skirto 4K formato. Tad nepaisant to, kad jų raiška yra Full HD, tokie vaizdai 4K televizoriuose atrodo detaliau nei įprastuose.

Visas šias technologijas turi nauja labiau žemiškesnė Sony 4K televizorių serija X9000A. Bus galima rinktis 65 ir 55 colių įstrižainės modelius, kurie turėtų kainuoti apie 10 000 eurų.

NASA technologija

Šiame televizoriuje panaudota ir dar viena nauja Sony technologija, skirta geresniam garsui atkurti. Siekiant sumažinti garsiakalbių dydį ir išgauti kuo didesnį skambesio diapazoną ir švarumą, garsiakalbiuose panaudota septintajame dešimtmetyje NASA sukurta magnetinio skysčio technologija. Magnetinis skystis geriau sulaiko judančią garsiakalbio ritę ir užima kur kas mažiau vietos nei įprastas slopintuvas. Be to, tokie garsiakalbiai sunaudoja 35 proc. mažiau energijos. Šie magnetinio skysčio garsiakalbiai pritaikyti ne tik naujuose televizoriuose, bet ir nešiojamosiose ar stacionariose garso sistemose, tokiose kaip X Series.  

Protingi ryšiai

Daugelyje naujų Sony gaminių naudojama vieno prisilietimo NFC technologija. Tereikia NFC lustą turinčiu telefonu priliesti televizoriaus, garsiakalbio, Blu-ray grotuvo, ausinių ar kito suderinamo įtaiso NFC lustą ir bus perduotos atitinkamos instrukcijos suporuoti įrenginius Bluetooth ryšiu bei paleisti atitinkamas muzikos, vaizdo peržiūros ar kitas programėles.

Sony taip pat turi aplikaciją, skirtą valdyti televizorius planšetiniu kompiuteriu ar telefonu. Kitaip nei daugelis konkurentų, Sony nekuria programėlių ekosistemos pačiuose televizoriuose, o suteikia galimybes panaudoti mobiliuosius įrenginius, kurie kur kas dažniau atnaujinami ir keičiami, nei patys televizoriai. Galima dubliuoti mobilųjį ekraną ir matyti vaizdą bei leisti aplikacijas televizoriuje ar atlikti kitas funkcijas, pavyzdžiui, nurodyti televizoriui paleisti vaizdo klipą, o toliau naršyti mobiliajame įrenginyje. Šias ir kitas galimybes, pavyzdžiui, paiešką balsu, suteikia nemokama programėlė TV SideView.

Rodančios kameros

Sony išlieka viena iš kelių didžiųjų kompanijų, toliau tobulinančių tradicines vaizdo kameras. 4K raiška filmuojantys prototipai dar tik ruošiami, bet ir dabartiniai naujausi modeliai turi kuo nustebinti. Neįprastas sprendimas – į kameras, pavyzdžiui, serijos flagmaną HDX-PJ780V, įmontuotas projektorius, kuris tamsoje gali ryškiai atkurti iki 2,5 metro įstrižainės vaizdą. Be to, naujuose modeliuose taip galima žiūrėti ne tik pačia kamera nufilmuotą vaizdą, bet ir prijungti išorinį įrenginį Micro HDMI laidu. Daugelyje kamerų taip pat naudojama efektyvesnė judančio objektyvo bei jutiklio vaizdo stabilizavimo sistema, galima prijungti profesionalius mikrofonus ir kitus aksesuarus ar perkelti nufilmuotus vaizdus belaidžiu ryšiu. Be tradicinio AVCHD formato dabar galima naudoti ir internetui draugišką MP4 standartą.