Mozilla pristato pirmuosius Firefox OS telefonus

Mozilla pristato pirmuosius du telefonus, skirtus aplikacijų kūrėjams susipažinti su mobiliąja Firefox operacine sistema. Keon ir Peak modeliai, kurie buvo sukurti bendradarbiaujant su Geeksphone (Ispanija), pasitarnaus tarsi platforma naujoms aplikacijoms kurti ir testuoti.

Keon modelis, kurio viduje veikia 1 GHz Qualcomm Snapdragon S1 procesorius, turi 3,5 colio ekraną, 3 MP galinę kamerą bei 1580 mAh bateriją. Kiek geresnės specifikacijos Peak gali pasigirti1,2 GHz dažniu veikiančiu dviejų branduolių Qualcomm Snapdragon S4 procesoriumi, 8 MP galine bei 2 MP priekine kameromis, kiek didesniu 4,3 colio ekranu bei 1800 mAh baterija. Abu telefonai turi 512 MB RAM ir 4 GB vartotojui skirtos atminties, kurią galima praplėsti su microSD kortele, bei kitas standartines savybes – t. y. Wi-Fi ar GPS.

Primename, jog Firefox OS naudoja HTML5 kalba parašytas aplikacijas. Kiek anksčiau Mozilla pademonstravo pirmąsias telefono aplikacijas, leidžiančias paskambinti ir išsiųsti pranešimą, tačiau jau netrukus aplikacijų kūrėjai turėtų pristatyti įvairias telefono savybes naudojančias programėles.

Keon ir Peak telefonai debiutuos Brazilijoje ir pasirodys prekyboje vasario mėnesį. Tolesniuose planuose Mozilla yra pasiryžusi kartu su Alcatel bei ZTE pristatyti naujus telefonus.