Moteriškos striukės

Striukė – rūbas, be kurio sunkiai įsivaizduojamas mūsų vėsesnio oro garderobas. Tai itin praktiškas rūbas, kurio paskirtis apsaugoti nuo šalčio ir darganos. Iš kitos pusės, striukė gali tapti esminiu mūsų stiliaus akcentu. Tuo labiau, kad kiekvienais metais garsiausi pasaulio dizaineriai siūlo originalius ir stilingus jų modelius. Tiesa, gal ne visada galima įsigyti dizainerio kurtą apdarą, tačiau pasiskolinti idėją ir ją pritaikyti savo aprangoje tikrai galima.

Stilius ir paskirtis

Striukės pasirinkimą nulemia bendras jūsų aprangos stilius bei gyvenimo būdas. Tiesa, reikia atminti, kad keisti striukę kiekvienais metais yra gana brangus malonumas, todėl svarbi ne tik į striukės estetinė išvaizda, bet ir kokybė.

Klasikinio kirpimo striukės primena švarkus. Paprastai jos būna įliemenuotos,  susegamos viena arba dviejų eilių saga priekyje, turi diržą ir klasikinę trikampę apykaklę. Priklausomai  nuo jūsų stiliaus galite rinktis švarko ilgio striukę arba ilgesnę, kuri primena paltą. Paprastai šios striukės turi ploną, šiltą sinteponinį sluoksnį, todėl tai yra pasirinkimas pavasarį bei rudenį. Tiesa, galite rasti striukų be pašiltinimo,  jos puikiai tiks vėsiam vasaros vakarui.

Sportines striukės skirtos sportui arba aktyviam laisvalaikiui, todėl yra siuvamos iš specialaus drėgmei ir šalčiui nepralaidaus audinio, kuris leidžia odai kvėpuoti ir apsaugo nuo prakaitavimo. Sportinės striukės pasižymi savo patogumu, su jomis lengva judėti, jos nevaržo judesių ir visiškai neįpareigoja. Tinka ir sportui, ir kasdienai, jei jūsų stilius sportinis.

Žieminės striukės. Žiemines striukes galima skirtyti į dvi pagrindines kategorijas: striukes su natūraliu pašiltinimu arba su sinteponu. Narūraliam pašiltinimui dažniausiai naudojamas žąsies pūkų ir plunksnų mišinys, kuris puikiai sulaiko šilumą. Kita vertus, striukę su natūraliu užpildu rinkitės labai atidžiai, nes  jei striukės viršutinis sluoksnis nėra kokybiškas, natūralus užpildas gali pradėti lįsti lauk. Tad, nenustebkite jei aplinkiniai paklaus, kodėl jums dygsta sparnai.  Tuo tarpu, žieminės striukės su sinteponu yra plonesnės, šiek tiek prasčiau išlaiko šilumą, tačiau yra ekonomiškesnis variantas, kuris puikiai tinka standartinei lietuviškai žiemai. Beje, jei norite nesušalti, rinkitės striukes iki kelių ar bent jau tas, kurios dengia užpakalį.

Rudeninės striukės dažniausiai gaminamos iš poliesterio ir eslastano, šios medžiagos puikiai apsaugo nuo šalčio ir nuo žvarbaus vėjo. Idealu, jei rudeninė striukė turi kapišoną, tada galėsite apsisaugoti nuo netikėtai užklupusio lietaus.

Odinės striukės. Oda ir įvairios odinės detalės visada buvo populiarios. Odinės striukės ne tik gražios ir kokybiškos, bet ir praktiškos, natūrali oda leidžia kūnui kvėpuoti, sulaiko šilumą ir apsaugo nuo vėjo. Odinę striukę galima dėvėti praktiškai visus metus, išskyrus žiemą, natūrali oda nemėgsta šalčio. Tiesa, jei norite odinę striukę pasipuošti vėlyvą rudenį, įsitikinkite, kad ji turi pašiltinimą. Beje, jau keli metai iš eilės labai populiarios baikerio tipo odinės striukės.

Derinimas

Norint sukurti nepriekaištingą stilių rūbus reikia derinti prie striukės arba striukę prie rūbų. Pastarasis variantas kiek paprastesnis, todėl atminkite, kad 1850 m. vokiečio Levi Strauss‘o pasauliui pristatytas  nuostabus išradimas, pavadinimu „Džinsai“ yra išties tai puikus kūrinys, prie kurio tinka bet kokio stiliaus striukė. Tuo tarpu klasikinės kelnės savaime reikalauja oficialumo, todėl puikiai tiks klasikinio kirpimo striukė. Tiesa, jei norite sukurti šiuolaikišką stilių, nebijokite prie klasikinių rūbų vilkėti odinės striukės. Visgi, oda irgi nemirštanti ir niekada iš mados neišeinanti klasika.

Sportinė striukė reikalauja ir sportinio stiliaus – džinsų, sportinių kelnių, lygiapadžių batelių ar „inkariukų“. O štai rudeninė ir žieminė striukė turėtų būti neutrali, per viduriuką tark klasikinės ir sportinės, kad galėtumėte ją laisvai priderinti ir prie oficialių darbo rūbų, ir prie laisvalaikio aprangos.

Paprastai striukės būna tamsių arba natūralių, gamtoje randamų, spalvų. Pilka ir juoda – tai dvi spalvos, kurios besąlygiškai dera prie visko, todėl jei nenorite sukti galvos prie ko priderinti striukę, rinkitės šias spalvas. O jei siekiate išskirtinumo, ryškiai oranžinė žieminė striukė atrodys išties originaliai. Svarbu, kad su ryškia apranga jaustumėtės patogiai.

Pirkdami striukę internetu atkreipkite dėmesį ir į tris dydžius – pečių ir krūtinės  plotį bei rankovių ilgį.