Modemai

Šiandien, kai galioja nustatyti „V.90“ standartai, įsigyti modemą daug lengviau ir kartais manoma, kad ši užduotis yra paprasta. Prieš įsigydami modemą, iš pradžių atsižvelkite į toliau aprašytus aspektus.
Mūsų dienomis, dėl interneto ir multimedijos pateikimo internete populiarumo, vis plačiai prieinama plačiajuostė radijo signalų sistema. Jeigu ši sistema pasiekiama jūsų atveju, galbūt vertėtų apsvarstyti galimybę įsigyti plačiajuostės radijo signalų sistemos sprendimą, pavyzdžiui, DSL (skaitmeninės vartotojo linijos) paslaugas, kurias teikia telefono ryšio arba trečios šalies bendrovės, kabelinio ryšio paslaugas, kurias teikia vietinis kabelinių paslaugų teikėjas, satelitinio ryšio paslaugas, kurias teikia trečiosios šalies bendrovė arba didelė interneto paslaugų teikimo bendrovė, pavyzdžiui, MSN arba AOL. Jeigu plačiajuostis radijo signalų tinklas jūsų vietovėje yra neprieinamas, toliau pateikiami patarimai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti įsigyjant kompiuterio modemą.

Standartai
Iš pradžių, kai buvo pristatytas „56k“ ryšys, tarp dviejų pagrindinių modemų gamintojų nebuvo nustatytas bendras standartas, todėl atsirado dvi skirtingos technologijos: „X2“ ir „KFlex“. Abi šios technologijos užtikrino modemo prisijungimą didesniu greičiu, tačiau tik tuo atveju, jeigu technologiją palaikė interneto teikėjas. Dėl šių dviejų skirtingų technologijų sudėtingumo ir kitų probleminių aspektų, iš jų buvo sukurta viena bendra technologija, pavadinta „V.90“. Šios technologijos dėka bet kokio prekės ženklo modemo naudotojai gali prisijungti prie tinklo didesniu greičiu.
Šiandien visi (nauji įsigyti) modemai yra „V.90“ technologijos prietaisai ir tai nebėra problema. Papildoma informacija apie šias technologijas ir jų raidą galite rasite mūsų puslapyje apie modemų standartą.

Sąsaja
Kai svarstote, kokį modemą norite įsigyti, sąsaja gali būti svarbus aspektas. Įsigyjant modemą svarbu užtikrinti, kad jūsų kompiuteris turi reikiamas jungtis ir išteklius.
PCI/ISA modemas (vidinis) – PCI/ISA modemai yra dažniausiai naudojami šiandieniniuose kompiuteriuose. Jie integruojami į kompiuterio vidų ir gale turi telefono linijai skirtą jungtį. Prieš įsigydami vidinį modemą, iš pradžių įsitikinkite, kad kompiuteris turi tam reikiamą angą. Be to, patikrinkite, ar pakaks jūsų kompiuterio išteklių. Jeigu prie kompiuterio yra prijungtas serijinis prietaisas, pavyzdžiui, serijinė pelė arba serijinis PDA (asmeninis skaitmeninis asistentas), kartais modemą įdiegti gali būti sudėtinga.
Serijinis modemas (išorinis) – serijinis modemas prijungiamas prie serijinės jungties, esančios kompiuterio gale. Šiuos modemus lengva įdiegti, tačiau jie kainuoja daugiau nei vidiniai modemai, nes papildomai sumokate už plastikinį dangtį. Prieš įsigydami serijinį modemą, iš pradžių įsitikinkite, kad kompiuterio gale yra laisva serijinė jungtis. Serijinę jungtį jau gali naudoti tokie prietaisai, kaip serijinė pelė. Kai kurie kompiuteriai gali turėti dvi serijines jungtis – tokiu atveju, jeigu esamu metu naudojama tik viena serijinė jungtis, iš pradžių patikrinkite, ar antrąją jungtį galima įjungti arba ar ji jau įjungta CMOS (papildomo metalo oksido puslaidininkio) režime.
PC kortelė (PCMCIA) – tai sprendimas, naudojamas nešiojamiesiems kompiuteriams. PC kortelės modemai yra pakankamai pigūs ir juos gana lengva įdiegti kompiuteryje. Jeigu jūsų nešiojamasis kompiuteris jau turi modemą, tačiau jeigu norite jį patobulinti arba jeigu vidinis modemas sugedo, tada prieš diegiant naująjį modemą, iš pradžių reikia įsitikinti, kad galėsite atjungti esamą modemą.
USB – tai naujas sprendimas. USB dėka naudotojas gali kompiuteryje įdiegti iki 127 prietaisų. Šį sprendimą galite rinktis tiek asmeniniam kompiuteriui, tiek „Mac“ kompiuteriui. Prieš įsigydami šį sprendimą, iš pradžių patikrinkite, ar jūsų kompiuteryje yra USB jungtis. Jeigu USB jungties nėra, kompiuteryje reikės įdiegti papildomą kortelę.

Jungtis
Vidinis, išorinis arba USB modemas – šiandien visi modemai turi RJ-11 jungtį. Tai standartinė telefoninė jungtis. Jeigu tai jums aktualu, patikrinkite, ar modemas turi dvi laisvas RJ-11 jungtis. Vieną iš šių jungčių panaudosite modemo prijungimui prie telefono, o kitą galima naudoti biuro telefono prijungimui. Tai gali būti labai naudinga namų ar biuro kompiuteriui, kai greta norite naudoti ir telefoną.
PC kortelės modemas – PC kortelės modemai naudojami su nešiojamuoju kompiuteriu ar kitu kompiuteriu, yra prijungiami prie telefono linijos skirtingais būdais. Du populiariausi jungčių tipai, naudojamai PC kortelės modemams, yra „X-Jack“ ir „Dongle“ jungtys. Jeigu įsigyja naują PC kortelės modemą, įsitikinkite, kad kompiuteryje yra reikiama jungtis.

Interneto prieinamumas
Deja net ir šiandien, prie interneto prisijungti galėsite ne visose pasaulio vietose. Jeigu gyvenate kaimo vietovėje, prieš įsigydami modemą, iš pradžių patikrinkite, ar galėsite prisijungti prie interneto tinklo.