Mikrobangų krosnelė

Dabar kiekvienas svajoja apie tai, kaip per kelias akimirkas paruošti maistą. Žmonės neturi laiko ilgai stovėti prie puodų. Taigi mikrobangų krosnelė palengvina buitį. Nebereikia jau kelias valandas atšildyti šaldyto maisto. Ji pašildo pieną ir nepridegina puodo.

Mikrobangų krosnelėje maistą šildo mikrobangos. Šildomo kūno dalelės pradeda virpėti ir trintis viena į kitą, dėl to gaminama šiluma, kuri išsisklaido po visą gaminamą maistą. Dėl metalinės angos bei tinklo stiklinėje durų dalyje, mikrobangos nesklinda į išorę. Durų užrakte yra išjungiklis, kuris išjungtų mikrobangų krosnelę tuo atveju, jeigu durys atsidarytų.

Prieš perkant mikrobangų krosnelę reikia atsiminti, kad ne visus indus galima bus naudoti. Negalima naudoti metalinių indų, nei tokių, kurie turi metalinių dalių, nebent bus pasirinkta virimo garuose funkcija. Maisto produktai negali būti įvynioti į foliją. Siūloma, kad šildymui būtų naudojami storo stiklo indai arba specialūs plastikiniai konteineriai.

Prieš perkant mikrobangų krosnelę reikia gerai pagalvoti, kokios įrangos reikia: ar kilnojamos, ar įmontuotos į baldus. Negalima pamiršti, kad mikrobangų krosnelių parametrai skirtingi. Išsirinkite tokią, kuri atitiks Jūsų reikalavimus. Jeigu svarbus mikrobangų krosnelės dydis, būtinai išmatuokite, kiek vietos ji gali užimti virtuvėje, kad vėliau nebūtų nemalonios staigmenos. Kitas svarbus aspektas yra tas, kiek galite skirti mikrobangų krosnelei pinigų. Pasirinkta įranga turi būti patraukli kokybės atžvilgiu, antroje vietoje lieka jos išvaizda. Mikrobangų krosnelių gamintojai stengiasi, kad jų įranga turėtų daug gudrybių, bet reikia pagalvoti, ar jos visos Jums reikalingos.

Mikrobangų krosnelių rūšys:

 • kilnojamos mikrobangų krosnelės;
 • mikrobangų krosnelės, įmontuotos į baldus.

Kilnojamos mikrobangų krosnelės

Šią įrangą  galima statyti bet kurioje vietoje ir tai visai neturi būti virtuvė.

Privalumai:

 • galima perstatyti į kitą vietą;
 • jos kaina nedidelė;
 • funkcionalumas;
 • didelė talpa;
 • lengva priežiūra;
 • lengva valyti.

Trūkumai:

 • gali skleisti garsą;
 • gali užimti daug vietos.

Mikrobangų krosnelės, įmontuotos į baldus

Ši įranga skirta įmontuoti į baldus. Prieš ją perkant reikia atkreipti dėmesį į gamintojo patarimus ir į tai, kaip krosnelėje juda oras.

Privalumai:

 • atrodo estetiškai;
 • neužima daug vietos;
 • didelis funkcionalumas;
 • didelė talpa;
 • nesudėtinga priežiūra.

Trūkumai:

 • didelė kaina;
 • negalima pastatyti bet kurioje vietoje.

Pirkdami mokrobangų krosnelę atkreipkite dėmesį į:

Talpa

Tai pagrindinis mikrobangų krosnelės parametras, kuris išreiškiamas litrais. Gali būti nuo 17 iki 40 litrų. Kuo didesnė talpa, tuo daugiau galima bus į ją įdėti, tuo daugiau vietos ji užims. Todėl pamatuokite vietą, kurioje norite pastatyti naują įrangą.  Nuo mikrobangų krosnelės talpos priklauso sukamosios lėkštės dydis. Tai ant jo teks dėti produktus. Kuo didesnė mikrobangų krosnelės talpa, tuo lengvesnis atšildymas keliais lygiais. Reikia turėti omenyje, kad didelė įranga turi daugiau funkcijų, todėl reikia gerai permąstyti, kam bus reikalinga mikrobangų krosnelė. Jeigu ji bus naudojama tik atšildyti, tai didelė mikrobangų krosnelė nereikalinga. Jeigu planuojama kepti pyragą, visą viščiuką ar atšildyti iš karto kelis patiekalus, tai mikrobangų krosnelė turėtų būti didesnės talpos. Naujesnių mikrobangų krosnelių modelių galinės sienelės anga yra pusiau apvali, todėl mikrobangos geriau išsiskiria ir dėl to patiekalas įšyla tolygiai. O vienas iš svarbiausių argumentų, dėl ko geriau pirkti mikrobangų krosnelę su pusiau apvalia anga, todėl, kad ją lengviau valyti.

Mikrobangų krosnelės galia

Galia yra labai svarbus parametras, į kurį reikia atkreipti dėmesį perkant mikrobangų krosnelę. Ji matuojama vatais (W). Mikrobangų krosnelių galia gali būti nuo 700 iki 1000 W , grilio galia – apie 1300 W. Kuo didesnė galia, tuo greičiau pavyks atšildyti patiekalą. Kuo didesnė galia, tuo pigesnis mikrobangų krosnelių naudojimas. Naudojantis mikrobangų krosnele reikia stebėti, kaip naudojama galia, nes naudojant visą galią galima sudeginti patiekalą. Tačiau didelė galia labai gerai šildant skysčius.

Valdymas

Pagrindinės valdymo rūšys:

 • mechaninis valdymas – dažniausiai yra senesniuose modeliuose. Laikas ir galia nustatomi dviem mygtukais. Tokiu atveju virimo rezultatai nėra geri.
 • elektroninis valdymas – geriau negu mechaninis. Mygtukai skirti įvairioms funkcijoms. Ekrane galima patikrinti, kokia nustatyta galia, kiek liko šildyti ar net kokios funkcijos buvo nustatytos. Kai mikrobangų krosnele nesinaudojama, tai dažniausiai matome laikrodį. Iš pradžių naudotis tokia krosnele gali būti sudėtinga.
 • automatinis valdymas – pati naujausia sistema. Įrangoje yra jutiklių, kurie nustato produkto svorį ir patys parenka darbo parametrus. Žmogus turi tik įdėti patiekalą ir pasirinkti funkciją, viską padarys pati krosnelė.

Logiškiausia būtų pasirinkti mikrobangų krosnelę su elektroniniu valdymu, ji yra geresnė negu mechaninė ir nebus tokia brangi kaip automatinio valdymo krosnelė.

Mikrobangų krosnelės funkcijos

 • Atšildymas yra pagrindinė funkcija, kurią turi visos mikrobangų krosnelės. Atšildyti galima ne tik mėsą, bet ir šaldytus vaisius. Reikia tik nustatyti atitinkamą galią.
 • Pašildymas tai viena pagrindinių mikrobangų krosnelės funkcijų, kuri leidžia per kelias minutes galima pašildyti pietus. Vienintelė užduotis – išimti maistą, įdėti į mikrobangų krosnelę ir tinkamai ją nustatyti.
 • Grilis – tai papildoma funkcija, kuri yra įmontuota viršutinėje angos dalyje. Ją naudojant patiekalas bus traškus ir gražiai apskrudęs. Perkant mikrobangų krosnelę reikia atkreipti dėmesį, ar jyra ši funkcija, ypač jei norite ruošti picas ar apkepus.
 • Termocirkuliacija – tai orkaitės funkcija. Priklauso ji nuo to, kaip dera šildyklė ir ventiliatorius. Šiltas oras tolygiai pasiskirsto mikrobangų krosnelėje. Ši funkcija yra reikalinga, jeigu planuojate kepti pyragus, džiovinti grybus, taip pat galima šildyti patiekalus keliuose lygiuose tuo pat metu.

Papildomos funkcijos

 • Pizza ir crips – dažniausiai šios funkcijos yra brangesnėse mikrobangų krosnelėse. dėkojas naudojant galima ne tik šildyti picas, bet ir kepti savo tešlos picas. Kartais įrangoje būna speciali lėkštė picoms. ji leidžia iškepti traškius maisto produktus (reikia turėti omenyje, kad ši funkcija gali vadintis ir kitaip; tai priklauso nuo gamintojo). Ši funkcija ypač reikalinga, kai planuojama kepti bulvytes.
 • Virimas ant garų –mikrobangų krosnelė, kuri turi šią funkciją, leidžia paruošti sveiką ir lengvą maistą. Tokiu būdu paruoštas maistas išsaugo visus maisto komponentus ir idealiai tiks žmonėms, kurie laikosi neriebios dietos. Tačiau tokios mikrobangų krosnelės yra gerokai brangesnės.
 • Combi – mikrobangų darbas yra kombinuotas su griliumi. Jos pranašumas tas, kad maistas ne tik greitai sušils, bet ir gražiai apskrus. Šiuo atveju pavadinimas irgi priklauso nuo gamintojo.
 • Apsaugos – kiekviena mikrobangų krosnelė automatiškai išsijungia, kai atsidaro. Krosnelę uždarius ji vėl įsijungia. Kiekvienoje krosnelėje yra garsinis signalas, kuris signalizuoja darbo pabaigą.

Ką verta turėti naudojantis mikrobangų krosnele

Perkant mikrobangų krosnelę svarbu atkreipti dėmesį į aksesuarus, kurie gali būti reikalingi. Dažnai jie turi įtakos saugiam naudojimui ir komfortui. Visų pirma reikia nupirkti apvalkalą indams, kuriuose bus šildomi maisto produktai. Dėl to mikrobangų krosnelė liks švari, o ją sudėtinga plauti. Apvalkalai yra gaminami iš plastiko, yra įvairių dydžių. Jų kaina nėra didelė.  Antra, virtuvėje reikalingi indai, kuriuose galima gaminti maistą mikrobangų krosnelėse. Jie negali būti metaliniai ar su metalinėmis detalėmis. Geriau tinka iplastikiniai, kurie turi angas, per kurias patenka garai ir maistas nepraranda drėgmės.  Trečias dalykas: reikia nupirkti specialių servetėlių, skirtų mikrobangų krosnelėms valyti. Jos yra vienkartinės, įmirkytos specialiu skysčiu. Reikia turėti omenyje, kad valant mikrobangų krosnelę reikia labai gerai išvalyti dureles, tada jos gerai užsidarys.

Santrauka

Perkant  mikrobangų krosnelę svarbu atkreipti dėmesį į jos techninius parametrus ir gerai pagalvoti, kam ji bus naudojama, nes nuo to priklausys jos dydis. Kuo didesnė krosnelė, tuo daugiau vietos ji užims. Tačiau ne tik dydis svarbus, bet ir tai, kiek ruošiatės jai skirti pinigų. Gerai pamąstykite, kam ji bus skirta. Talpa pasirenkama  pagal tai, ar maistas bus tik atšildomas, kokios bus porcijos, gal reikia kokių  papildomų  funkcijų, pvz., šildymas keliuose lygiuose. Svarbi yra ir galia: kuo ji didesnė, tuo maistas greičiau  bus paruoštas, o ir mokėti teks mažiau, nes sunaudojama mažiau elektros energijos. Taip pat  reikia parinkti mikrobangų krosnelę pagal atitinkamą valdymo sistemą. Atsiminkite, kad kiekvienoje  mikrobangų krosnelėje atšildysite ar pašildysite maistą, tačiau ne kiekviena turi grilio funkciją, kuri dažnai yra naudojama ir reikalinga, ar termocirkuliacijos funkciją, jeigu nori, kad mikrobangų  krosnelė pakeistų orkaitę. Svarbu  taip pat tai, iš ko pagaminta mikrobangų krosnelės anga. Dažniausiai pasirenkama iš keramikos arba nerūdijančio plieno. Toks paviršius yra tvirtas, jį sunku apdaužyti.

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI:

Ar atšildytas maistas mikrobangų krosnelėje kenkia sveikatai?

Radiacija, kurią išskiria mikrobangų krosnelė, yra kenksminga organizmo ląstelėms ir žmogaus imuninei sistemai, tačiau tik tuo atveju, jeigu mikrobangos tiesiogiai veikia maistą. Mokslininkai jau seniai kalba apie mikrobangų krosnelės poveikį žmogaus sveikatai, tačiau jau seniai prieita prie vieningos nuomonės, kad maisto ruošimas mikrobangų krosnelėje yra saugus.

Ką vadiname energetine klase?

Energetinė klasė susijusi su Europos Sąjungos sprendimu Nr. 94/2/E, kuriuo mikrobangų krosnelės priskiriamos tam tikrai energetinei klasei. Yra septynios klasės, kurios žymimos raidėmis nuo A (aukščiausias) iki G (žemiausias). Ši skalė parodo, kiek sunaudojama elektros energijos. Perkant mikrobangų krosnelę svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad kuo aukštesnė klasė, tuo mažiau elektros energijos mikrobangų krosnelė sunaudos.

Kokio gamintojo krosnelės geriausios?

Į šį klausimą negalima atsakyti vienareikšmiškai. Svarbiausia įsigilinti į parametrus, kainas, o tik vėliau pamąstyti apie gamintoją. Kiekvienas turi savo mėgstamas ir nemėgstamas įmones. Viskas nuolat keičiasi, gyvenimas juda į priekį, techninės galimybės vis tobulėja.

Kiek verta sumokėti už mikrobangų krosnelę?

Iš pradžių reikia įdėmiai peržvelgti savo biudžetą, nuspręsti, kiek galite skirti įrangai bei kam ji bus reikalinga. Ar tik atliks pagrindines funkcijas? Jos kaina neturi atsiliepti biudžetui . Tačiau jei reikės daugiau funkcijų, o piniginė leis, tai už įrangą galima būtų sumokėti apie 1000 litų. Svarbu atsiminti, kad įmontuojamos mikrobangų krosnelės kainuoja žymiai brangiau nei kilnojamosios.

Kokią mikrobangų krosnelę geriau pasirinkti: kilnojamą ar įmontuojamą?

Apie tai reikia gerai pamąstyti. Kilnojama mikrobangų krosnelė tinka tiems, kurie nori pastatyti ją bet kurioje vietoje. Įmontuojamos mikrobangų krosnelės tuo atžvilgiu yra ribotos. Tačiau jeigu domina estetika ir funkcionalumas, tai įmontuojamos mikrobangų krosnelės yra pačios tinkamiausios. Viskas priklauso nuo poreikių ir pinigų, kuriuos galite skirti pirkiniui.

Žodynėlis

Mikrobangų krosnelių techniniai parametrai:

Energetinė klasė – tai energetinio efektyvumo klasė, kurią įvedė Europos Sąjunga. Žymima nuo A iki Z (mažėjimo tvarka) ir parodo elektros energijos sunaudojimą.

Litras – talpos vienetas.

Magnetronas – elektrinė lempa, kuri reguliuoja mikrobangas.

Mikrobangos – spinduliavimo, kuris susidaro dėl elektrinių ir magnetinių virpesių, rūšis. Tai pačios trumpiausios bangos.

Mikrobangų krosnelės galia – rodo, kaip greitai mikrobangų krosnelė sugeba paruošti maistą (kuo didesnė, tuo greičiau). Išreiškiama W.

Mikrobangų krosnelės talpa – rodo, kokio didumo indą galima įdėti į mikrobangų krosnelę. Išreiškiama litrais.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *