Microsoft investicijos Europos jaunimo organizacijoms

Bendrovė padės trims Europos organizacijoms – „Europos jaunimo forumui“, Telecentre Europe ir Junior Achievent – Youth Enterprises – mokyti jaunimą naujų technologijų įgūdžių, verslumo ir rengti stažuotes. 27-ioms ne pelno siekiančioms jaunimo organizacijoms 25-iose Europos šalyse Microsoft taip pat suteiks lėšų projektams, skirtiems jaunimo nedarbui spręsti.

Microsoft drauge su socialiniais partneriais sprendžia vieną opiausių pastarojo meto Europos Sąjungos problemų. 15-24 metų jaunimo nedarbas nuo krizės pradžios ES išaugo 50 procentų, o 13-oje ES šalių jaunimo nedarbo lygis jau pasiekė 25 procentus. Tarp šių šalių tik per plauką nepatenka Lietuva, kurioje darbo neturi 24,2 proc. jaunimo. Nors fiksuojamas aukštas nedarbo lygis, ES yra 4 mln. laisvų darbo vietų, nes jaunimo išsilavinimas neatitinka darbo rinkos poreikių.

Pasirašytas memorandumas yra pasaulinės Microsoft jaunimo programos YouthSpark dalis. Ši programa kuria galimybes įgyti išsilavinimą daugiau nei 300 milijonų jaunų žmonių. Lietuvoje šios iniciatyvos vykdomos drauge su asociacija „Langas į ateitį“. Pernai rudenį asociacija ir Microsoft surengė  jaunimui skirtą forumą „IT – tavo rytdienai“. Šiame forume savo patirtimi dalijosi verslo profesionalai, aukštųjų mokyklų dėstytojai, Lietuvos darbo biržos darbuotojai ir vietinių bendruomenių nariai. 2012 metais penkiuose miestuose vykę forumai pritraukė daugiau kaip 1,5 tūkst. dalyvių, todėl šiemet nuo balandžio mėnesio iniciatyvą planuojama tęsti toliau.