Maišytuvai

Turbūt yra tekę užsukti į svečius ir plautis rankas gana nepatogiai atsistojus, kai vanduo bėga ne į kanalizacijos angą, o visur aplink? Tokių nesusipratimų esame patyrę visi. Akivaizdu, kad namų šeimininkai nepagalvojo apie maišytuvus juos pirkdami ir montuodami. Jūs tokie nebūsite ir viską apgalvosite, tiesa?

 

Maišytuvus dabar galima pirkti internetu. Tai pigiau, paprasčiau, tačiau reiktų atminti, kad tai tik viena iš santechnikos detalių, kuri tinkamai funkcionuoja tik su kitomis – reikia kriauklės ar vonios, kanalizacijos sistemos vandeniui nubėgti, vamzdžių ir žarnelių vandeniui atvesti nuo grindų ir t.t.

 

Apie viską pakalbėsime šiame straipsnyje.

Kas svarbiausia renkantis maišytuvą?

Maišytuvas, jis dar vadinamas čiaupu arba „kranu“ liaudiškai yra skirtas sumaišyti karštą ir šaltą vandenį iki priimtinos temperatūros. Labai retai kur šalimais būna du čiaupai – vienas šaltam vandeniui, kitas – karštam. Dažniausiai statomas maišytuvas, kuris vandenį sumaišo viduje. Veikimo principas yra gana nesudėtingas – atveriama sklendė arba užveriama, taip dozuojant vandens kiekį. Kurio vandens, šalto ar karšto, sklendė atverta daugiau, toks vanduo ir bėga – vėsesnis arba šiltesnis. Galima atverti tik vieną iš sklendžių ir taip bėgs tik visiškai šaltas vanduo arba visiškai karštas, kuris ateina vamzdžiais iš boilerio ar šildymo sistemos.

 

Pirmiausiai, į ką reiktų atkreipti dėmesį renkantis maišytuvą, yra jo paskirtis. Ar tai maišytuvas kriauklei, ar voniai? Skirtumas esminis, nes vonios maišytuvai paprastai šalia čiaupo turi dar papildomą jungtį dušo žarnai. Kriauklės maišytuvas tokią taip pat gali turėti, tačiau jau ne išorėje, o pačio čiaupo viduje. Tokia žarna yra neilga ir ją galima ištraukti. Tai naujoviški virtuvės maišytuvai, skirti daržovėms plauti. Maišytuvas gali būti statomas ne tik virtuvėje, bet ir garaže, komercinėse patalpose ir t.t.

 

Kitas svarbus momentas, maišytuvo tvirtinimas. Ar jis tvirtinamas ant sienos, ar ant kriauklės, vonios ar kitos santechninės detalės (pisuaro, bide ir t.t.). Kai tvirtinama ant sienos, reikia atkreipti dėmesį į atstumą, tarp sklendžių, kad būtų galima teisingai išvesti vamzdžius. Tvirtinimui tiesiai į kriauklę nieko papildomo nereikia, nes kriauklių skylės – standartinės.

 

Dar svarbu čiaupo ilgis ir forma. Kai tvirtinama vonioje ant sienos, ieškokite maišytuvo su ilgu čiaupu, kuris vandenį pila vertikaliai 90 laipsnių kampu. Jei pritvirtinsite trumpą čiaupą, vanduo liesis ant vonios krašto, nuolatos laikysis drėgmė, gali atsirasti pelėsis. Kriauklėse panaši situacija – jei maišytuvas per ilgas, vanduo pilamas ne tiesiai į kana;lizacijos skylę, labai taškosi. Tai nėra gerai, ypač turint mažų vaikų. Maišytuvai, kurie vandenį pila ne 90 laipsniu kampo, o apie 60, dažniausiai yra skirti gilioms kriauklėms virtuvėje, kad būtų galima plauti indus kuo arčiau kriauklės krašto. Toks maišytuvas sunkiai tinka į kriauklę, nors vonioje dar yra galimas, jei nukreiptas į jos vidurį.

 

Renkantis maišytuvą yra svarbu ir jo sklendžių valdymo būdas. Šiuolaikiški maišytuvai valdomi svirtele palenkiant į viršų ir apačią (srovės stiprumo reguliavimas) ir į kairę arba dešinę (karštas arba šaltas vanduo). Tačiau vis dar galima įsigyti ir maišytuvų, valdomų ratuku (atsukant daugiau ar mažiau karštą arba šaltą vandenį. Retro stiliaus ratukai tinka prie senoviško interjero. Taip pat tada reiktų atsižvelgti ir į maišytuvo spalvą. Šiuolaikiniai maišytuvai yra nikeliuoti, metalo spalvos, o „senoviniai“ – rusvos vario spalvos. Tiesa, virtuviniai maišytuvai gali būti bet kokios spalvos, bet populiariausi yra kreminiai, raudoni, juodi, priklausomai nuo kriauklės gamintojų (pavyzdžiui, FRANKE produkcija).

 

Šiuolaikiniai maišytuvai dar skiriasi ir aukščiu, bet tai gana reti modeliai, skirti virtuvei ar nedidelėms kriauklėms. Aukštą maišytuvą reiktų derinti prie kriauklės formos, kad krentantis vanduo taškytųsi kuo mažiau.

Maišytuvų kaina priklauso nuo jų kokybės tiesiogiai. Taip pat svarbu ir gamintojo žinomumas. Skandinaviško dizaino maišytuvai bus brangesni, tačiau žymus gamintojas dažniausiai visais atvejais garantuoja ir kokybę bei ilgaamžiškumą, tad taupyti čia nereikėtų.

3 comments

  • Geriau, pasakykite kaip Franke Platino krano kasetę ištraukti išvalymui 🙂

  • Geras straipsnis. Kaip tik ieškau savo voniai maišytuvo ir visi pateikti patarimai ir argumentai atrodo svarūs. Tikrai atsižvelgsiu į juos eidama į parduotuvę rytoj. Ačiū, Varle :))

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *