Maisto atliekų smulkintuvai

Maisto atliekų smulkintuvai (InSink Erator ISE65, InSink Erator ISE100 Evoliution, TEKA TR50.2) gali būti montuojami į bet kurią virtuvinę plautuvę, turinčią ventilio skersmenį didesnį nei 114 mm. Šie smulkintuvai gali būti įrengiami bet kokiame name, turinčiame kanalizacijos sistemą. Jie reikalingi organinių atliekų (likusių po daržovių bei vaisių valymo, vaisių atliekų, riešutų lukštų, sėklų, žuvies, smulkių mėsos bei vištienos kaulų, makaronų, kruopų, daržovių gabalėlių, duonos likučių ir kt.) pašalinimui kartu su kanalizacijos vandeniu. Tai labai patogu šiuolaikinėse virtuvėse, nes nelieka buitinių atliekų, sukeliančių nemalonų kvapą ir viliojančių parazitus.

  • Plaunant indus nebereikia jų papildomai išvalyti, visas organines atliekas galima pilti į plautuvę.
  • Smulkintuvas gali būti montuojamas kartu su plienine ar granitine plautuve.
  • Maisto atliekų smulkintuvai gali būti mechaniniai ar elektriniai. Tačiau šiuo metu rinkoje galime sutikti tik elektrinius modelius.

Besisukančio diskelio ir išcentrinės jėgos pagalba visos atliekos, patekę į smulkintuvo indą yra prispaudžiamos prie kameros sienelių ir tokiu būdu visiškai susmulkinamos (įprastai lieka ne didesnės nei 3 mm dydžio) ir kartu su vandeniu pro angeles nuplaunamos į kanalizaciją. Jokių peiliukų elektriniame smulkintuve nėra, todėl jis labai saugus.

Renkantis maisto atliekų smulkintuvą reikėtų atkreipti dėmesį į elektros variklio galingumą: kuo jis galingesnis, tuo diskelis greičiau sukasi diskas (Pyramis – Classic – 2600aps/min, Pyramis – Super – 3000aps/min,  galingumas 0,50 AJ; 400W, 70 dB triukšmingumas, gamintojas –  Graikija), esantis smulkintuvo dugne, tuo greičiau apdorojamos atliekos. Kuo jis galingesnis, tuo didesnė kamera. Paprastai smulkintuvo kameros tūris būna nuo 0,7 iki 1,5 litro, svoris – ~ 3,8kg,  galingumas svyruoja nuo 300 iki 800 vatų.

Smukintuvų minusai: užima papildomą vietą po plautuve, yra galimybė susižeisti, o didžiausias minusas – kaina. Ji svyruoja nuo 1000 lt ir daugiau. Tačiau tai nėra galutinė įrenginio kaina, kadangi be kameros dar reikalingas pneumatinis įrenginio valdymo mygtukas su valdymo įranga. Jis kainuoja nuo 70 iki 300 lt.

Kad smulkintuvas tarnautų kuo ilgiau, jis turėtų būti pagamintas iš nerūdijančio plieno. Prie pigesniųjų smulkintuvų gali būti priskiriamas Plados TBG05 (Italija)  –  ~ 800 Lt.