Logitech z553 – tiesiog dailios kolonėlės

Bene kiekvieno šiuolaikinio kompiuterio neatskiriama dalis yra garso kolonėlės. Na, žinoma, daugėjant nešiojamųjų įrenginių šis poreikis nuolat mažėja. Kad ir prie planšetės nešiotis papildomas kolonėles tiesiog nepatogu. Tačiau tiems, kuriems reikia puikios kokybės garso, be kolonėlių nė iš vietos.

Šį kartą į rankas pakliuvo 2.1 garso sistema Logitech z553, kurios, drįsiu teigti, labiau skirtos stacionariam kompiuteriui nei nešiojamajam įrenginiui. Pastarajam labiau tinkamos iš karto krovimo galimybę turinčios kolonėlės. Bet tai visiškai nereiškia, kad prie šių Logitech grožybių negalėsite prijungti savo telefono ar MP3 grotuvo. Bet apie viską nuo pradžių.

Kaip jau tapo įprasta, brangesni Logitech įrenginiai išsiskiria ir puikia įpakavimo kokybe. Dėžė daili, viduje viskas supakuota tvarkingai ir išpakuodamas Logitech z553 jautiesi tikrai puikiai. Traukdamas vieną po kitos kolonėlę, vėliau laidus, jautiesi pakylėtas. Beje, kalbant apie laidus, jie atrodo tvirti ir kokybiški, ne šiaip kokie vario siūliukai. Pakuotėje radau tiek mums tinkamą, tiek UK skirtą maitinimo kabelį. Gerai tai, kad maitinimo blokas įmontuotas bosinėje kolonėlėje ir dėl to nereikia sukti galvos kur jį numetus ant grindų.

Garsiakalbių dizainas, žinoma, skonio reikalas, bet mažosios kolonėlės neatrodo itin dailios. Surinktos kokybiškai ir ant stalo stovi gana tvirtai. Beje, stovai sumontuoti taip, kad mažąsias kolonėles galima kraipyti aukštyn ar žemyn, todėl kiekvienas garsą gali susireguliuoti taip, kaip jam patinka. Bosinė kolonėlė atrodo kur kas dailiau, tarsi cilindras su galinėje dalyje įmontuota visa valdymo plokšte. Viskas užslapstyta, todėl net jei turite mažų vaikų ar gyvūnų, galite būti tikri, kad bosinė kolonėlė nebus suplėšyta.

Kalbant apie dizainą, reikėtų paminėti dar vieną esminį faktą. Šioje garso sistemoje figūruoja tik dvi tarpusavyje itin derančios spalvos – juoda ir raudona. Kolonėlės iš principo visos juodos, paraudoninti tik tam tikri jų elementai, o laidai tiesiog spinduliuoja raudonumu. Šis derinys atrodo itin dailiai ir primena prabangų sportinį automobilį. Dar viena smagi smulkmenėlė – kolonėlių valdymas. Ant pačių kolonėlių nerasi jokių mygtukų ar garso reguliavimo ratukų. Viskas valdoma atskiru pultu, prijungtu laidu prie bosinės kolonėlės. Kolonėlės įjungiamos pasukus šį ratuką, vėliau juo reguliuojamas garso stiprumas. Šaunu tai, kad į šį pultą įmontuoti Line in ir ausinių lizdai. Todėl jei muzikos nori pasiklausyti ne iš kompiuterio, o, tarkime, iš MP3 grotuvo, nereikės lįsti po stalu ir sujunginėti laidų, užtenka jį tiesiog prijungti prie valdymo pulto. Boso stiprumo reguliavimo ratukas taip pat dailiai paslėptas galinėje jo dalyje.

Pabaigoje apie garsą. Kaip būtų galima tikėtis, kolonėlės skamba puikiai. Garsas skaidrus ir skamba be jokio triukšmo. Tinkamai susireguliavus boso stiprumą be abejonės galima mėgautis puikiu skambesiu. Žinoma, jei tik užtenka 2.1 garso sistemos. Tiesa, šis skambesys šiek tiek kainuoja, tad kad ir kokios jos dailios, man atrodo šiek tiek per daug. Bijau jog didžioji dalis šių pinigų skirta labiau išvaizdai nei garsui. Bet kuriuo atveju puiku, kai gali rinktis ir ant stalo turėti ne tik gerai skambančias bet ir gražias kolonėles.