„Lenovo Legion Y720“ apžvalga [VIDEO]

enovo Legion Y720 apzvalga

Pasak Varle.lt eSporto ir žaidimų įrangos specialistų, dar visai neseniai žaidimams skirti nešiojami kompiuteriai buvo nišiniais įrenginiais, kurie buvo išleidžiami orientuojantis į entuziastus ir pasiturinčius žaidėjus. Tačiau sumažėjus vidinės konstrukcijos elementams ir išaugus našumui, žaidimų nešiojami kompiuteriai tapo labiau masiniais įrenginiais ir naudotojai pradėjo juos svarstyti kaip universalius darbui ir žaidimams skirtus sprendimus. Todėl nieko keisto, kad dauguma nešiojamų kompiuterių gamintojų pradėjo siūlyti savo žaidimams skirtus modelius arba net atskirus prekės ženklus. „Lenovo“ kompanija jau ir anksčiau siūlydavo nešiojamų kompiuterių modelius, kuriuos galima vadinti skirtais žaidimams, tačiau šiais metais ji dar pristatė atskirą prekės ženklą „Legion“. Pažiūrėkime, koks yra „Lenovo Legion Y720“.

Dizainas ir medžiagos

Faster in-game loading with PCI-Express SSD storage.

Nepaisant to, kad „Lenovo Legion Y720“ yra naujo prekės ženklo atstovas, jis praktiškai atkartoja praeitų metų nešiojamo kompiuterio „IdeaPad Y900“ dizainą. Atrodo įrenginys ne taip agresyviai, kaip to tikimasi iš žaidimams skirto nešiojamo kompiuterio. Varle.lt žaidimų kompiuterių specialistų manymu, iš tikrųjų, jei ne raudonas logotipas ant dangtelio ir ne raudonas klaviatūros apšvietimas su išskirtais WASD klavišais, modelis atrodytų kaip įprastas darbui skirtas nešiojamas kompiuteris.

Šis įrenginys yra pakankamai didelis ir pasižymi 380x277x29 mm matmenimis. Nešiojamas kompiuteris sveria 3,2 kg ir turint omenyje tai, kad jis turi ne patį kompaktiškiausią maitinimo bloką, ji sunkiai, bet vis dėlto galima pavadinti portabiliu.

Žaidimams skirto kompiuterio dangtelis ir apatinė korpuso dalis yra pagaminti iš aliuminio su imituojančiu anglies pluoštą raštu. Panaudotų medžiagų kokybė čia tikrai verta aplodismestų.

Ekranas yra dengtas matiniu stiklu. Reikėtų pažymėti tai, kad toks sprendimas vis dar yra retai sutinkamas net brangiuose nešiojamuose kompiuteriuose. Paviršius aplink klaviatūrą yra pagamintas iš plastiko su soft-touch danga.

Jungtys

Visos žaidimų įrenginio jungtys yra ant šoninių kraštinių. Iš dešinės pusės yra C tipo USB, Mini DisplayPort, dvi USB 3.0 jungtys ir HDMI. Iš kairės pusės rasime „Kensington“ užraktą, maitinimo jungtį, RJ-45 (LAN), dar vieną USB 3.0 jungtį ir 3,5 mm ausinių jungtį. Reikėtų pažymėti tai, kad visos jungtys šiame kompiuteryje yra išdėstytos patogiai ir netrukdo vienos kitoms naudojimosi jomis metu.

Thunderbolt™ 3 delivers the best USB-C has to offer.

Reikėtų pažymėti tai, kad „Legion Y720“ pasižymi „Thunderbolt 3“ jungtimi. „Thunderbolt 3“ persiųsti failus leidžia greičiau ir be to, sumažina reikalingų jungčių skaičių. Iš tikrųjų ši jungtis panaudojimo prasme praktiškai neturi konkurentų. Ji leidžia persiųsti duomenis su iki 40 Gbps sparta.

Ekranas

Labai džiugina tai, kad gamintojai jau praktiškai nenaudoja TN matricų žaidimams skirtuose nešiojamuose kompiuteriuose, kaip tai būdavo dažnai anksčiau. Žaidimams skirtas nešiojamas kompiuteris turi 15,6 col. įstrižainės ekraną su IPS matrica ir 1920х1080 pikselių raiška. Matricos kokybė čia  nėra pati geriausia, kokią yra tekę matyti, nes kartais spalvos atrodo gana blankiai. Žinoma, tai gali būti labai subjektyvus vertinimas. Didelis šio nešiojamo kompiuterio ekrano privalumas – jau minėtas matinis stiklas, kuris sumažina astspindžių kiekį.

Ryškumo reguliavimo diapazonas pakankamai platus ir siekia nuo 3 iki 310 cd/m². Ryškumo koeficientas vidutiniškai siekia 830:1.

Amazing performance and graphics.

Platforma ir našumas

„Lenovo Legion Y720“ priklausomai nuo konfigūracijos gali turėti nuo „Intel Core i5-7300HQ“ iki 4 branduolių „Intel Core i7-7700HQ“ „Intel Kaby Lake“ architektūros procesorių. Nešiojamas kompiuteris gali būti aprūpintas iki 16 GB RAM atmintimi. Tai reiškia, kad rinkoje yra modelių ir su mažesne operatyviosios atminties talpa. Saugyklos variantų irgi labai daug. Galima rasti šio modelio konfigūracijų su 2 TB HDD, su 1 TB SSD arba su HHD ir SSD disku. Taigi variacijų ir galimybių daug, o svarbiausia yra tai, kad nesvarbu, kokios saugyklos konfigūracijos modelį pasirinksite, galite būti tikri, kad turėsite pakankamai atminties visiems savo failams.

Dual metal fans and rear air vents dissipate heat.

Ši žaidimų mašina turi integruotą „Intel HD Graphics 630“ vaizdo plokštę, ir diskrečiąją vaizdo plokštę „NVIDIA GeForce GTX 1060“ su 6 GB vaizdo atminties. Tiek sintetinių testų, tiek žaidimų metu įrenginys demonstruoja aukštą našumo lygį.

Aušinimo sistema čia yra pakankamai triukšminga. Didelių apkrovų metu aušintuvas pasiekia aukštus dažnius todėl žaisti be ausinių gali būti ne itin patogu. O štai karšto oro išeigos sprendimas įgyvendintas teisingai. Ventiliacijos angos yra ant galinės korpuso dalies, todėl oras nepučia tiesiai į naudotoją.

Varle.lt žaidimų nešiojamų kompiuterių specialistai pabrėžia tai, kad „Lenovo Legion Y720“ yra „VR Ready“, t.y. virtualios realybės pramogoms pritaikytas nešiojamas kompiuteris. Galinga „GTX1060“ vaizdo plokštė ir visos reikiamos jungtys lemia, kad prie jo drąsiai galima jungti virtualios realybės akinius.

Customize your settings with Lenovo Nerve Center.

Kalbat apie programinę įrangą, verta paminėti „Lenovo Nerve Sense“ programą, kuri siūlo plačias nešiojamo kompiuterio pritaikymo savo poreikiams galimybes. Ką su šia programa galima padaryti? Tikrai nemažai, pavyzdžiui, nustatyti ir sureguliuoti klaviatūros apšvietimą naktinei žaidimų sesijai, pritaikyti  savo poreikiams klavišus, garsą ar aušinimą.

Garsas

Varle.lt apžvalgos herojus yra aprūpintas dviem 2W garsiakalbiais ir „JBL“ sukurtu 3W žemų dažnių garsiakalbiu bei palaiko „Dolby Atmos“ technologiją. Teigiama, kad tai yra pirmasis pasaulyje nešiojamas kompiuteris, kuris pasižymi šia technologija. Teoriškai „Dolby Atmos“ technologija leidžia gauti erdvinį garsą su tikrovišku šaltinių išdėstymu. Iš tikrųjų garsas tikrai neblogas, tačiau tikėtis visiško panardinimo efekto neverta.

Klaviatūra ir jutiklinis kilimėlis

Features a multicolor backlit keyboard.

Nešiojamas kompiuteris turi salos tipo apšviečiamą klaviatūrą su skaitiniu bloku. Klavišų išdėstymas yra standartinis, iškart į akis krenta išskirti WASD klavišai. Klaviatūros klavišai spaudinėjasi lengvai ir minkštai. Jie yra išdėstyti su pakankamais vienas nuo kito tarpais, todėl tekstą rinkti nežiūrint į klaviatūrą tikrai patogu. Reikėtų pažymėti tai, kad priklausomai nuo konfigūracijos, šiame „Lenovo“ žaidimų kompiuteryje gali būti klaviatūra su vienos – raudonos spalvos arba RGB apšvietimu.

Jutiklinis kilimėlis yra išdėstytas labiau kairėje nuo klaviatūros centro. Jis puikiai identifikuoja pirštų judesius ir pasižymi gestų palaikymu.

Kalbant apie įvesties įrenginius, reikėtų akcentuoti ir tai, kad šis žaidimų nešiojamas kompiuteris pasižymi integruotu „Xbox“ nuotolinio valdymo pulto palaikymu. Vieni žmonės pirmenybę teikia klaviatūrai ir pelei. Kiti – bevieliam žaidimų valdikliui. Nesvarbu, kokiai grupei priskiriate save, nes su šiuo žaidimų nešiojamu kompiuteriu pultelį prijungti galėsite lengvai ir paprastai bevieliu būdu.

Autonominis veikimas

Apžvalgos herojus pasižymi 60 WHr ličio-polimerų baterija. Be maitimo jis pažaisti ilgai neleis, tačiau kokį filmą kelionėje pažiūrėti tikrai galima. Gamintojo teigimu, autonomis baterijos veikimo laikas siekia iki 5 val. Praktikoje tie rezultatai yra tikrai kuklesni.

Apibendrinimas

Pristatydama žaidimų nešiojamų kompiuterių seriją „Legion“ „Lenovo“ kompanija nusprendė žengti patikrintu keliu ir pradėti nuo subalansuotų vidutinės klasės modelių. „Lenovo Legion Y720“ – tai 15,6 col. įstrižainės nešiojamas kompiuteris, kuris pasižymi puikiu našumu, pakankamu žaisti visus šiuolaikiškus žaidimus. Jo matmenys ir svoris leidžia jį patogiai nešiotis su savimi kuprinėje. Įrenginys gavo labai kokybišką IPS ekraną, labai spartų SSD diską (konfigūracijose su šia laikmena), puikią garso sistemą ir tikrai neblogą patogumo prasme klaviatūrą su apšvietimu.

 

Informacija apie nešiojamą kompiuterį oficialiame gamintojo puslapyje čia: