Laidinės, o gal belaidės? Patarimai, padėsiantys išsirinkti tinkamiausias ausines

Kaip išsirinkti ausines

Ausinės jau seniai tapo neatsiejama kasdienio gyvenimo, laisvalaikio ir net darbo dalimi. Be jų dažnas iš mūsų neįsivaizduoja muzikos, įvairaus garsinio turinio klausymo, kitiems jos neatsiejamos nuo sporto. Tad, nenuostabu, kad ieškodami naujų ausinių, žmonės paieškoms skiria tikrai daug laiko. Na, o skirti laiko tikrai yra kam ir dėl ko. Šiandien rinkoje galima rasti daugybę skirtingų ausinių gamintojų, ausinių stilių, modelių iš kurių galima rinktis. Tačiau, neretai, pasirinkti vien tik patinkantį ausinių stilių ar gamintoją tikrai nepakanka. Renkantis rekomenduojama atsižvelgti ir daugybę kitų kriterijų, jei norite jaustis visapusiškai patenkinti savo sprendimu ir pirkiniu. Dėl šios priežasties, šiame straipsnyje pateiksime kelis patarimus, kurie padės išsirinkti tinkamiausias ausines.

Ausinių stilius

Pradėti visada reikėtų nuo pagrindų. Tad, pirmiausia, turėtumėte nuspręsti, kokio stiliaus ausinės jums yra reikalingos ir tinkamiausios. Iš esmės, ausines šiandien galime skirstyti į du, pagrindinius stilius: į ausis įkišamas arba ausines su lankeliu. Į ausis įkišamos ausinės pasižymi nedideliu, kompaktišku dydžiu, silikoniniais kištukais ir išskirtiniu patogumu. Dėka jų dizaino ir sandaraus kontakto tarp ausies ir ausinių, į ausis įkišamos ausinės kur kas efektyviau blokuoja pašalinius garsus. Tai, neretai, reiškia, kad muzika skambės geriau, o ir triukšmo slopinimo funkcija veiks efektyviau. Tiesa, nereikėtų manyti, kad maži, šių mažų ausinių, garsiakalbiai savo veikimu neprilygsta didelėms ausinėms su lankeliu ir jų garsiakalbių suteikiamam veikimui. Šiandien tikrai galima rasti išskirtinę garso kokybę suteikiančių ir net tam tikras ant ausų dedamas ausines savo garso kokybe pralenkiančių į ausis įkišamų ausinių.

Tuo tarpu, ausinės su lankeliu arba ant ausų dedamos ausinės pasižymi didesniu dydžiu, didesniu svoriu ir neretai geresne garso kokybe. Tiesa, jos gali būti kelių rūšių: atviros, uždaros arba pusiau atviros. Skirtinga konstrukcija suteikia skirtinga ausinių pagalvėlių prigludimą prie ausų. Jas, dažniausiai, renkasi tie, kuriems nepatogios į ausis įkišamos ausinės. Tiesa, atviro tipo ausinės su lankeliu, dažnai, yra pigesnės, o uždaro tipo modeliai suteikia įtraukiančias klausymo patirtis. Šios ausinės pilnai uždengia visą ausį, taip sukurdamos puikią garso izoliaciją. Neretai, jose integruojami ir kur kas didesni garsiakalbiai. Tačiau, tokios ausinės ne visada yra patogiausias pasirinkimas. Jos gana sunkios, užima nemažai vietos.

Laidinės ar belaidės?

Išsirinkus norimą ausinių stilių, kaip mat iškils ir dar vienas klausimas: laidinės ar belaidės ausinės? Tenka pripažinti, tai, ko gero, dažniausias klausimas, kuris kyla naudotojams, besirenkantiems ausines šiomis dienomis. Tiek vieno, tiek kito tipo ausinės pasižymi savais privalumais ir trūkumais.

Belaidės ausinės – šiomis dienomis itin populiarus ir dažnas pasirinkimas. Jos puikiai vertinamos dėl savo suteikiamo patogumo, laisvės judėti. Naudodamos belaidį Bluetooth ryšį, belaidės ausinės geba perduoti garsą iš įrenginio į ausines, be jokių laidų. Tokios ausinės gali būti naudojamos su įvairiausiais įrenginiais, kurie palaiko Bluetooth ryšio funkciją. Taip pat, tai, ko gero, vienas iš geriausių pasirinkimų tiems, kurių išmanusis telefonas ar kitas įrenginys neturi ausinėms skirtos, 3,5 mm jungties. Belaidės ausinės gali būti tiek įkišamos į ausis, tiek su lankeliu, o praktiškai visi modeliai leidžia ne tik mėgautis muzikos ar turinio klausymu, bet ir palaikyti skambučius, dėl integruoto mikrofono. Taip pat, didžioji dauguma tokio tipo ausinių suteikia tikrai aukštą garso kokybę, veikia su triukšmo slopinimo funkcija, o tai garantuoja tikrai įtraukiančias ir geras naudojimosi patirtis. Tiesa, naudinga paminėti ir belaidžių ausinių baterijos veikimo laiką. Šios ausinės yra įkraunamos, o priklausomai nuo pasirinkto modelio, priklausys ir jų veikimo laikas. Didžioji dalis belaidžių ausinių, parduodamų rinkoje, suteikia nuo kelių iki keliasdešimt veikimo valandų, vienų įkrovimu. Jos talpinamos į patogius krovimo dėklus, o kuo talpesne baterija ausinės yra aprūpintos, tuo ilgiau klausytis muzikos galės naudotojas.

Tuo tarpu, laidinės ausinės – klasikinis pasirinkimas. Nors daugeliui, o ypač jaunosios kartos atstovams, gali atrodyti, kad laidinės ausinės jau paseno ir yra nebeaktualios – taip manyti tikrai nereikėtų. Laidinės ausinės yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori užtikrintos garso kokybės, sklandaus veikimo be trukdžių. Dažniausiai, laidinės ausinės suteikia kur kas geresnę garso kokybę, o veikimo laidas garantuoja tikslų, sklandų garso perdavimą. Jos nesusiduria su Bluetooth ryšio problemomis, jų nereikia įkrauti, o ir žemesnė kaina tikrai vilioja. Žinoma, žvelgiant iš patogumo pusės, laidinės ausinės neretai nėra pats patogiausias pasirinkimas, ypač aktyviems, daug sportuojantiems žmonėms. Veikimo laidas riboja judesių laisvę, priverčia šalia savęs visada laikyti ir įrenginį, iš kurio muzika ar turinys yra leidžiamas. Tačiau, suteikiama garso kokybė, patikimas veikimas tikrai atsveria patogumo trūkumą.

Iš esmės, tinkamo tipo ausinių pasirinkimas – kiekvieno žmogaus asmeninis sprendimas. Tiek laidinės, tiek belaidės ausinės yra puikios, o geriausiu pasirinkimu taps tos, kurios geriausiai atspindės turimus poreikius, norus ir naudojimo paskirtis.

Svarbiausios specifikacijos

Ieškant naujų ausinių, labai svarbu ne tik pasirinkti tinkamą jų stilių ar tipą. Efektyvus, kokybiškas ir geras ausinių veikimas visiškai priklauso nuo specifikacijų, kuriomis jos yra aprūpintos. Tai garso kokybei, jo perdavimui ir klausymosi patirtims daugiausiai įtakos turintys veiksniai. Štai svarbiausios specifikacijos, kurių nereikėtų praleisti pro pirštus:

Garsiakalbiai

Vienas iš svarbiausių techninių aspektų, į kurį pravartu atsižvelgti renkantis naujas ausines – garsiakalbiai. Kuo jie didesni, tuo didesnes garso bangas jie gali sukurti. Dažniausiai, ausinės su lankeliu yra aprūpinamos 40 mm ar didesniais garsiakalbiais, o kompaktiškos, nedidelės, į ausis įkišamos ausinės turi 6-8 mm garsiakalbius. Trumpai tariant, didesni garsiakalbiai suteiks daugiau garso, o pats garsas bus galingesnis. Tačiau, tai nėra vienintelis rodiklis, nurodantis garso našumą. Anaiptol, dalis kompaktiškų į ausis kišamų ausinių, turinčių mažesnius garsiakalbius, geba suteikti kur kas geresnį garsą nei didelės ausinės su lankeliu.

Dažnių diapazonas

Graso kokybei ir našumui įtakos turi ir dažnių diapazonas, matuojamas hercais. Dažnių diapazonas susideda iš žemų, vidutinių ir aukštų dažnių, o žmonės gali girdėti tuos dažnius, kurie vyrauja 20-20000 Hz diapazone. Tiesa, užkietėjusiems melomanams ir muzikos profesionalams gaminamos ausinės gali pasižymėti ir platesniu dažnių diapazonu. Tokiose ausinėse žemi dažniai yra labiau jaučiami nei girdimi, o ir klausymosi patirtys tampa kur kas labiau išskirtinės.

„High-res“ garsas

Jei norite mėgautis aukščiausios kokybės garsu ir išskirtinėmis klausymosi patirtimis, rekomenduojama rinktis ausines, kurios palaiko „high-res“ garsą. Tai terminas, kuris apibūdina ausinių galimybę groti garso įrašus kur kas aukštesne nei CD formato kokybe. Tokiu būdu, muzika skamba taip kaip ji skambėjo būtent įrašymo metu. Gerai ir aiškiai girdimi yra visi įrašo niuansai, detalės, o tai leidžia dar labiau pasinerti į klausymą.

Norite ausinių su triukšmo slopinimu?

Viena iš dažniausių ir populiariausių ausinių funkcijų, šiomis dienomis, tikrai galime laikyti triukšmo slopinimą. Šia funkcija yra aprūpinamos skirtingų stilių ir tipų ausinės, o ji garantuoja dar geresnes ir dar labiau įtraukiančias klausymosi patirtis. Nors daugelis ausinių natūraliai geba blokuoti dalį triukšmo sklindančio iš aplinkos, aktyvaus triukšmo slopinimo funkcija žengia dar vienu žingsniu į priekį ir visiškai jį nutildo. Jei norite ausinių, kurios leistų patogiai dirbti šurmulio pilname biure ar ieškote įrenginio, kuris garantuotų geriausias muzikos klausymo patirtis be jokių trukdžių – ausinės su triukšmo slopinimo funkcija yra būtent tai ko jums reikia. Tiesa, būtina pabrėžti, kad šia funkciją naudojantys įrenginiai dažniausiai būna šiek tiek brangesni. Tačiau, šių ausinių praktiškumas ir patogumas tikrai yra vertas savo kainos.

Dizainas, spalva ir papildomos ypatybės

Išsirinkus stilių, tipą ir atsižvelgus į svarbiausias specifikacijas, labai svarbu dėmesio skirti ir ausinių dizainui, spalvai bei papildomoms ypatybėms. Visa tai susideda į puikią visumą, kuri garantuoja, kad ausinėmis bus malonu, patogu ir lengva naudotis.

Renkantis dizainą, naudinga pagalvoti apie tai, kam ausines planuojate naudoti dažniausiai. Jei daug sportuojate, tinkamiausiu pasirinkimu tikrai taps ausinės turinčios IPX įvertinimą arba atsparumą drėgmei. Tai leis saugiai jomis naudotis ne tik lyjant, bet ir intensyviai sportuojant bei prakaituojant. Tuo tarpu, norintiems būtent į ausis įkišamų ausinių, būtina įsitikinti, kad jų komplekte yra skirtingų dydžių keičiamų ausų kištukų. Tokiu būdu, ausines lengvai pritaikysite prie savo ausies dydžio. Tiems, kurie nori ausinių su lankeliu, dėmesį reikėtų skirti ausų pagalvėlėms ir pačiam lankeliui. Geriausia, jei šios ausinių dalys turi paminkštinimą, kadangi, tai garantuos jų naudojimo patogumą, net muzikos klausant ilgas valandas. Naudojimo patogumui daug įtakos turi ir ausinių svoris. Kuo ausinės bus lengvesnės, tuo didesnį komfortą jos suteiks.

Nors dalis žmonių tai laiko nereikšmingu aspektu, ausinių spalva taip pat yra svarbus rodiklis. Nors dalis ausinių pasižymi klasikinėmis, standartinėms spalvomis: juoda arba balta, tikrai galima rasti prekės ženklų, kurie naudotojus džiugina platesniu ir įvairesniu spalvų pasirinkimo spektru. Tai leidžia kur kas lengviau pritaikyti ausines prie savo asmeninio stiliaus, poreikių ar net suderinti jas su turimo išmanaus telefono spalva. Jei norite išsiskirti iš minios – įvairiaspalvės ausinės taps puikiu pasirinkimu.

Biudžetas

Galiausiai, renkantis naujas ausines nereikėtų pamiršti atsižvelgti ir į savo turimą biudžetą. Ausinių kainai įtakos turi daugybė veiksnių. Graso kokybė, dizaino modernumas. Didesnę kainą lemia ne tik prekės ženklo žinomumas, bet ir naudojamos funkcijos, kaip pavyzdžiui, aktyvus triukšmo slopinimas. Tiesa, nereikėtų manyti, kad tik brangios ausinės garantuos aukščiausios kokybės garsą, patogiausią dizainą ar moderniausias funkcijas. Daugybė prekės ženklų gamina tikrai pažangias, kokybiškas ir ne ką prastesnę garso kokybę suteikiančias ausines, už piniginei tikrai draugišką kainą. Tad, poreikiams ir biudžetui tinkamą modelį rinkoje tikrai ras kiekvienas.

Geros, kokybiškos ausinės – išskirtinių, įtraukiančių ir patogių klausymosi patirčių garantas. Tikime, kad šie keli patarimai tikrai padės lengviau ir greičiau pasirinkti naujas ausines. O jei kaip tik šiuo metu esate jų paieškose, rekomenduojame užsukti į Varlė.lt internetinį prekybos centrą. Čia rasite platų ir įvairų ausinių pasirinkimą, o svarbiausia – žemas kainas!

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *