Kondicionieriai

Komfortą užtikrinanti temperatūra yra svarbi kiekvienuose namuose. Jeigu vasarą jūsų namuose yra per karšta ir nebegalite suvaldyti sąskaitų už vėsinimą, jums vertėtų įsigyti oro kondicionierių ir ventiliatorių. Oro kondicionieriai ir ventiliatoriai ne tik užtikrins komfortą namų aplinkoje – šie prietaisai gali padėti sutaupyti pinigų ir drauge tausoti aplinką. Šiame ventiliatorių ir oro kondicionierių pirkimo vadove, kurį parengė „Overstock.com“, rasite informacija apie galimus variantus ir įvairias savybes, kurias privalo turėti nauji  ventiliatoriai ir oro kondicionieriai.

Pirkdami kondicionierių atkreipkite dėmesį į:

  1. Kodėl verta įsigyti oro kondicionierių: portatyvinis oro kondicionierius tobulai tinka mažesnių kambarių vėsinimui. Kai kurie šiuolaikiniai, energiją taupantys modeliai taip pat lengvai atvėsina ir didesnius plotus. Dabar oro kondicionieriai pasižymi įvairiomis funkcijomis, dėl kurių šie prietaisai yra dar patogesni. Portatyviniai oro kondicionieriai leidžia jums išjungti centrinę oro kondicionavimo sistemą ir vėsinti tik tą kambarį, kuriuo naudojatės – taigi jūs taupote pinigus ir energiją.
  2. Paprastas įrengimas: kai galvojate apie portatyvinius oro kondicionierius, greičiausiai įsivaizduojate didelius, kvadrato formos oro kondicionierių blokus, kurie nesaugiai kyšo lange. Šie oro kondicionieriai yra parduodami ir puikiai veikia, tačiau naujesnius modelius įtaisyti dar lengviau. Naujieji oro kondicionieriai statomi ant grindų, po langu, o pro langą išvedama tik išmetamoji žarna. Įsitikinkite, kad netoli lango, prie kurio norite įtaisyti savo oro kondicionierių, yra elektros lizdas.
  3. Programuojami laikmačiai: daugelis šiuolaikinių kondicionierių dabar turi programuojamus laikmačius ir kitas energijos taupymo funkcijas, kurios užtikrina jūsų patogumą. Galite nustatyti, kad kondicionierius įsijungtų prieš grįžtant namo iš darbo arba nustatyti, kad prietaisas veiktų tam tikrą nustatytą laiką.
  4. Oro filtravimas: visi kondicionieriai turi filtrą, tačiau apsvarstykite, galbūt jums reikalingas toks filtras, kuris taip pat valytų orą. Dauguma portatyvinių oro kondicionierių dabar turi integruotus oro valymo ir drėgmės surinkimo įtaisus. Taigi viename prietaise gaunate tris prietaisus, kurie vienu metu ir vėsina, ir valo orą.
  5. Valdymas nuotoliniu būdu: ieškokite portatyvinių oro kondicionierių, kurie turi nuotolinio valdymo pultus – taip užtikrinsite ypatingą patogumą.
  6. Reguliuojamas oro srautas: oro kondicionieriai su reguliuojamais oro srauto nustatymais leis jums pasirinkti tinkamiausią oro srautą, kuris garantuos jūsų komfortą. Dauguma oro kondicionierių turi du arba tris oro srauto greičius.
  7. BTU (britų šilumos kiekio vienetų) skaičiavimas: renkantis oro kondicionierių svarbu įsitikinti, kad oro kondicionieriaus galingumas yra pakankamas plotui, kurį reikės vėsinti. Ieškokite oro kondicionieriaus su tinkamu BTU (britų šilumos kiekio vienetų) kiekiu patalpos plotui kvadratinėmis pėdomis. Prieš įsigydami oro kondicionierių, iš pradžių būtinai išmatuokite kambario, kurį norėsite vėsinti, plotą. Tada naudokite toliau pateiktą formulę ir nustatykite, kokio galingumo oro kondicionieriaus jums reikia. Vienai vėsinamai ploto kvadratinei pėdai reikia 35 BTU vienetų oro kondicionieriaus galios. Taigi, pavyzdžiui, jeigu kambario ilgis yra 10 metrų, o plotis – 12 metrų, tada plotas siekia 120 kvadratinių metrų. Šiai patalpai reikės oro kondicionieriaus, kurio BTU galingumas lygus apie 4200 BTU. Patalpai, kurios plotas – 225 kvadratinių metrų, reikės oro kondicionieriaus su apytiksliai 8000 BTU vienetų.

BTU (britų šilumos kiekio vienetų) kintamieji

  • Jeigu patalpose bus daugiau nei vienas asmuo, reikėtų įsigyti galingesnį oro kondicionierių. Kiekvienam papildomam asmeniui, kuris nuolat bus kambaryje, papildomai pridėkite po 600  BTU vienetų.
  • Langai, į kuriuos atsisuka karšta popietinė saulė, įleis daugiau šilumos. Jeigu kambario langai yra vakaruose, ieškokite oro kondicionierių, kurių BTU lygis yra apie 10 procentų didesnis. Tačiau jeigu už lango yra šešėlį suformuojantys medžiai arba jeigu kambario langai nukreipti į šiaurę, tada tokio prietaiso galingumo neprireiks.
  • Jeigu norite vėsinti patalpas, kuriose susidaro arba išlaikomas intensyvi šiluma, pavyzdžiui, virtuvėje arba namų sporto salėje, tada reikės oro kondicionieriaus su didesniu BTU lygiu.

Ventiliatorių įsigijimo patarimai:

 

1 . Kodėl verta įsigyti oro kondicionierių: ventiliatorių įsigyti verta dėl tos pačios priežasties, kodėl mėgstate sėdėti pavėsyje arba mėgaujatės švelniu vasaros vėjeliu. Ventiliatoriai  gali padėti iškęsti dusinanti vasaros dienų karštį. Jeigu nepaisant centrinės oro kondicionavimo sistemos jūsų namuose yra kelios vietos, kuriose labai karšta, ventiliatorius gali padėti paskirstyti vėsesnį orą nepadidinant jūsų sąskaitos už oro kondicionavimą – taip sutaupysite tiek pinigų, tiek energijos. Taip pat ventiliatorių naudinga naudoti pavasarį ir rudenį, kai namuose yra šilta, tačiau ne tiek, kad reikėtų įjungti oro kondicionierių.

2. Rankiniai ventiliatoriai: baterija maitinamus rankinius ventiliatorius galite pasiimti praktiškai bet kur – nuo balkono iki lėktuvo. Dauguma šių ventiliatorių tilps į jūsų kišenę arba rankinę.

3. Staliniai ventiliatoriai: jeigu visą dieną sėdite prie kompiuterio, greičiausiai norėtumėte, kad toje konkrečioje vietoje būtų galima mėgautis švelniu vėjeliu. Kai kuriuos stalinius ventiliatorius net galima prijungti prie kompiuterio USB jungties.

4. Pastatomi ventiliatoriai: siauras pastatomų ventiliatorių pagrindas puikiai tinka siauroms zonoms ir drauge jiems nereikia daug vietos. Pastatomi ventiliatoriai dažnai veikia labai tyliai, todėl tobulai tinka miegamiesiems.

5. Besisukiojantys, ant grindų statomi ventiliatoriai: kadangi šie ventiliatoriai veikimo metu sukinėjasi, švelnus vėjelis jaučiamas net ir dideliame kambaryje. Dauguma šio tipo ventiliatorių yra pakankamai galingi, kad atvėsintų du gretimai esančius kambarius arba svetainę.