Kompiuterių kolonėlės

Nors visi kompiuteriai turi integruotą kolonėlę (arba dvi), tačiau jos nėra skirtos užtikrinti aukštos kokybės garsą. Jos tinka garsinių signalų ir kitų įspėjamųjų signalų siuntimui, tačiau jeigu norite mėgautis muzikos įrašais, filmų ir žaidimų takeliais, tada jums reikės geresnės įrangos. Paprasčiausias sprendimas – kompiuterio kolonėlių rinkinys. Tai atskira sistema, kurią reikia paprasčiausiai prijungti prie savo kompiuterio garso išvesties jungties, ir jau galite mėgautis aukštos kokybės garsu.

Šiandien siūlomų kompiuterio kolonėlių, jų kainų ir kokybės savybių įvairovė yra labai plati, tačiau galimybių išbandyti kolonėles prieš perkant yra žymiai mažiau. Toliau pateikiami patarimai, kurie padės jums įsigyti savo kompiuteriui tinkamiausią kolonėlių rinkinį. (Šiuo atveju didžiausią dėmesį skiriame garso – kairės/dešinės pusės – kolonėlių sistemoms, o ne erdvinio („Surround“ tipo) garso sistemoms).

Pirkimo patarimai

„2.0“ ir „2.1“ sistemų palyginimai: „2.0“ sistema (dviejų kanalų, be žemų garsiakalbio) yra labai kompaktiška, apimanti du kairės ir dešinės pusės garsiakalbiai, su vieno iš jų viduje įtaisytas garso stiprintuvas. „2.1“ sistemoje (du kanalų ir garsiakalbio) paprastai naudojami dar mažesni kairės ir dešinės pusės garsiakalbiai, vadinami satelitiniais, skirti aukštesnio dažnio garsams, bei didesnis garsiakalbis / stiprintuvas, kuris statomas ant stalo ir skirtas žemų dažnio garsui. „2.1“ sistema dažnai vadinama žemų dažnių / satelitine arba „sub/sat“ sistema.

Didžiausi šių dviejų sistemų skirtumai yra susiję su dydžiu ir žemo dažnio garsų kokybe. Apskritai, „2.0“ užima mažiau vietos – ant jūsų stalo reikės tik dviejų, sąlyginai mažų vietų. „2.1“ sistemoje žemesnio dažno garsus skleidžia žemų dažnių garsiakalbis, todėl satelitinės kolonėlės yra dar mažesnės. Tačiau žemų dažnių / stiprintuvo blokas dažnai po stalu užima daug vietos.  žemesniais dažniais rūpinasi garsiakalbis,kuris sau leidžia būti mažesniam už stiprintuvo bloką, tačiau tai užimai nemažai vietos po jūsų stalu.

Reikšmingas šio didelio garsiakalbio privalumas yra tai, kad „2.1“ sistema gali atkurti žemesnio dažnio garsus – tai vadinama žemo dažnio prailginimu – ir leidžia mėgautis galingesniu žemo dažnio garsu, nei sistemoje be žemų dažnių kolonėlės. (Atitinkamai, tai reiškia, kad didesnis žemų dažnių garsiakalbis kolonėlių sistemoje užtikrina geresnį – ar bent jau galingesnį – žemų dažnių garsą).

Muzikos studijos įranga: vienas iš „2.0“ sistemų variantų yra muzikos studijos įranga (monitorius), kuri apima ant lentynos statomus garsiakalbius, skirtus naudojimui įrašų ir gamybos studijose. Muzikos studijos įranga dažniausiai yra žymiai didesnė nei įprastos „2.0“ kompiuterių kolonėlės ir kompaktiški satelitiniai garsiakalbiai, naudojami daugumoje „2.1“ sistemų. Tačiau dėl savo dydžio ši įranga naudoja didesnius žemų dažnių garsiakalbius, užtikrinančius gerą žemo dažnio garsą, ir tam nereikia naudoti papildomo žemų dažnio garsiakalbio.

Specifikacijos ir garso kokybė: nekreipkite dėmesio į gamintojų specifikacijas – ypač į dažnio atsako duomenis. Kolonėlėms nėra numatyti jokie standartiniai testavimo būdai ir daugelis pardavėjų nurodo netikslias, „išpūstas“ specifikacijas, todėl jos tampa paprasčiausiai bevertėmis. Egzistuoja tik kelios išimtys, kai galite pasitikėti pateiktais specifikacijų duomenimis ir galite būti tikri, kad jie iš tiesų susiję su sistemos garso kokybę. Geriausia šiuo atveju pasitikėti savo ausimis. Jeigu negalite asmeniškai išbandyti sistemos, perskaitykite šaltinių, kuriais pasitikite, pateikiamus atsiliepimus ir įvertinimus. Gera garsiakalbių sistema užtikrina tinkamą diskanto (viršutinio), diapazono vidurio ir žemų dažnių (apatinių) balansą, tokiu būdu skleidžiant gerą ir sodrų garsą, drauge užtikrinant garso perteikimo tikslumą.

Surasti kolonėlių, kurios užtikrintų malonų garso tikslumą ir diapazono vidurio dažnius, nėra sunku, šiuo atveju daug didesnis iššūkis yra žemų dažnių kokybė. Kolonėlės (su mažais papildomais žemo dažnio garsiakalbiais) paprasčiausiai negali atkurti žemiausių natų. Dauguma pardavėjų, siekdami sudaryti įspūdį, kad jų kolonėlės skleidžia geros kokybės žemų dažnių garsą, patobulina kolonėlės ir jos užtikrina gerą aukštesnių žemo natų garsą. Šios pastangos šiek tiek pagerina situaciją, tačiau drauge kolonėlių skleidžiamas garsas gali būti panašus į dundėjimą ar tuksėjimą. Tai savybė, kuri vėliau pradės erzinti ir nuo šio garso pavargsite. Jeigu jums svarbus gilus, valdomas žemų dažnių garsas, tada jums reikės kolonėlių su palyginti dideliais žemų dažnių garsiakalbiais. Kitais atvejais apsvarstykite galimybę įsigyti kolonėles, kurios užtikrina tiek žemiausių dažnių garso kokybę, tiek tikslų garso atkūrimą likusiame garso diapazone.

Įvesties jungtys: kai kurios kolonėlės turi tik vieną garso jungtį, todėl jas galite naudoti tik įrašų klausymuisi kompiuteriu. Jei norėsite kolonėles naudoti ir kitiems garso šaltiniams, ieškokite sistemos su papildomomis įvesčių jungtimis. Šiandien daugelis kolonėlių turi bent dvi garso jungtis (dažniausiai lengvai pasiekiamas, todėl nereikia lįsti po stalu). Prie papildomos antros jungties galima prijungti „iPod“, „iPhone“ ar kitą šaltinį.

Valdymas: dauguma pagrindinių sistemų neturi savo atskirų valdymo mygtukų. Iš pradžių turite prijungti kolonėles prie savo kompiuterio, o tada galite nustatyti norimą kolonėlių garsumo lygį naudodami kompiuterio garso valdymo įtaisus. Mes pirmenybę teikiame garso sistemomis su savo atskiru garsumo valdymu. Dar geriau, kai garso sistemos leidžia jums reguliuoti žemų dažnių ir diskanto tonų lygius, kad galėtumėte tiksliai pritaikyti kolonėlių skleidžiamą garsą pagal konkrečią klausymo aplinką. Jeigu kolonėlės, kurias ketinate įsigyti, turi šiuos valdymo įtaisus, būtinai įsitikinkite, kad galėsite juos lengvai pasiekti. Pavyzdžiui, jie gali būti ant kairės arba dešinės kolonėlės arba satelitinio garsiakalbio, arba valdymo ar nuotolinio valdymo skydelyje, o ne kitoje papildomo žemų dažnių garsiakalbio, stovinčio ant jūsų stalo, pusėje.

Išvaizda: nors kolonėlių išvaizda nėra svarbi visiems pirkėjams, tačiau nepamirškite, kad ieškote kolonėlių, kurias matysite kiekvieną kartą, kai sėdėsite prie savo kompiuterio, todėl kolonėlės turi jums patikti. Kita vertus kolonėlės, kurios reklamose atrodo spindinčios ir stilingos, realybėje gali atrodyti, lyg pagamintos iš plastiko, pritraukti dulkes, ant jų gali likti pirštų antspaudai ir pan. Tai, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo įspūdingai, po kelių savaičių gali pradėti rėžti akį arba atrodyti neskoningai (arba po metų ar dvejų, kai įmantrus dizainas nebebus madingas).

Kaina: iš esmės, kolonėlių kaina sąlyginai atitinka ir garso kokybę – kuo daugiau sumoki už kolonėles, tuo geresnė garso kokybė ir/arba tuo daugiau funkcijų jos siūlo. Laimei, kolonėlės yra vienas tų kompiuterių priedų, kuriems dažniausiai pritaikomos didžiausios nuolaidos. Todėl prieš įsigydami kolonėlės, iš pradžių gerai paieškokite. Galbūt už numatytą pinigų sumą galėsite gauti daugiau, nei jums atrodė.

4 comments

Comments are closed.