Koks yra naujasis „HTC 10“ išmanusis telefonas?

HTC 10 išmanusis telefonas

„HTC“ kompanija pristatė naują flagmaną – „HTC 10“ išmanųjį telefoną. Taigi jau žinome, kaip atrodo naujausias „Samsung Galaxy S7“, „LG G5“ ir kitų populiariausių mobiliųjų įrenginių konkurentas.

Po trijų labai panašių „HTC One“ šeimos modelių gamintojas nusprendė vizualiai atnaujinti savo populiarųjį išmanųjį telefoną. Nors čia vis dar matome būdingą „HTC“ stilių, telefonas atrodo kur kas šiuolaikiškiau ir kartu labai solidžiai.

Konkurentų fone „HTC 10“ neturi ko gėdytis

Naujasis „HTC“ telefonas turi metalinį korpusą ir atrodo tikrai patraukliai. Savo stiliumi jis primena ankstesnius populiariausius kompanijos modelius, tačiau šiame telefone jau įžvelgiamas šviežumas. Labai dailiai atrodo kraštinės, tačiau kyla įtarimų dėl ganėtinai daug išsikišusio objektyvo centrinėje galinio korpuso dalyje.

Naujasis „HTC“ įrenginys sveria 161 gramą ir pasižymi labai išmintingais išmatavimais: 145,9x71x9 mm. Telefonas turi 5,2 colio įstrižainės ekraną. Šiais metais „HTC“ nusprendė pritaikyti QHD raiškos, t.y. 2560 x 1440 pikselių skydelį ir pasivijo konkurentus. 564 ppi pikselių tankio dėka matysime labai ryškų vaizdą.

Tik kyla klausimas, ar tiek pikselių reikia kasdien. Didesnis tankis dažnai yra susijęs su didesniu energijos poreikiu, o 5 colių išmaniųjų telefonų atvejais Full HD atrodo pakankamas raiškos sprendimas. Tačiau didesnė raiška čia pasirinkta galbūt todėl, kad „HTC“ kompanija, kuri neseniai pradėjo prekiauti virtualios realybės akiniais „HTC Vive“, planuoja pasiūlyti priedą, panašų į „Samsung Gear VR“.

Atnaujintas „HTC 10“ dizainas primena „HTC One“ serijos telefonus

„HTC“ kompanija pristatė telefoną, kuris atrodo kaip dviejų praeitų metų įrenginių, „HTC One M9“ ir „HTC One A9“, santuoka. Viršutinėje kraštinėje yra minijack jungtis, o apatinėje – įkrovimo ir USB-C standarto duomenų perdavimo jungtys. Šalia jų atsirado vienas garsiakalbių, sudarančių „Boomsound“ sistemą.

„HTC 10“ turi 12 Mix kamerą su optiniu vaizdo stabilizavimu ir autoriniu „HTC“ sprendimu – „Ultrapixel 2“. Šalia objektyvo yra lazerinis automatinis fokusavimas ir dviguba blykstė. Įdomu tai, kad priekinė 5 Mpix kamera taip pat pasižymi optiniu vaizdo stabilizavimu.

Priekinyje įrenginio korpuso dalyje virš ekrano yra garsiakalbis, o kitas, žemų dažnių, yra apačioje. Po ekranu atsirado integruotas „Home“ mygtuke pirštų atspaudų skaitytuvas. Lizdas SIM kortelei, garso reguliavimo ir užrakto mygtukai yra ant dešinės korpuso kraštinės.

„HTC 10“ telefono specifikacija atrodo puikiai

„HTC 10“ širdis – keturių branduolių 64-bitų „Qualcomm Snapdragon 820“ procesorius su 2,2 GHz taktiniu dažniu. Telefonas turi 4 GB RAM ir priklausomai nuo versijos, 32 GB arba 64 GB vidinės atminties. Be to, naujasis „HTC“ flagmanas palaiko iki 2 TB talpos microSD korteles.

Šių metų „HTC“ flagmanas tra aprūpintas visais būtinais jungiamumo moduliais: WiFi ac, LTE, GPS su GLONASS, Bluetooth 4.2, NFC ir t.t. Išmanusis telefonas palaiko tokias technologijas, kaip „DLNA“, „Miracast“, „Google Cast“, „HTC Connect“ ir net „AirPlay“. Iš tikrųjų „HTC 10“ flagmanas tapo pirmuoju „Android“ įrenginiu su „AirPlay“ funkcija srautinėms daugialypės terpės turinio transliacijoms. Anksčiau „AirPlay“ funkcija „Android“ įrenginiuose buvo prieinama tik trečiųjų šalių kūrėjų skaitmeninių programėlių dėka. Įdomu tai, kad „AirPlay“ funkcijų realizavimui kompanijai teko nusipirkti iš „Apple“ licenciją, o tai reiškia, kad „AirPlay“ palaikymas „HTC 10“ įrenginyje yra oficialus ir turėtų veikti geriau nei trečiųjų šalių sprendimai.

Įrenginyje atsirado vietos 3000 mAh talpos baterijai.

„HTC 10“ – išmanusis nuotraukų ir muzikos mėgėjams

Jau keletą metų gamintojas akcentuoja fotografavimą išmaniaisiais telefonais ir muzikos klausymąsi naudojantis mobiliaisis įrenginiais. Varle.lt telefonų specialistų manymu, šiais metais „HTC“ eilinį kartą nori mus įtikinti tuo, kad muzikos ir nuotraukos mėgėjai turėtų rintktis šio gamintojo standartinį telefoną. Toks gamintojo pareiškimas nėra iš kelmo spirtas, mat „DxOMark“ specialistai šio telefono kamerą įvertino net 88 punktais. Tai yra tiek pat, kiek gavo „Samsung Galaxy S7“ kamera.