Kodėl greitai pamiršite, kad „iPhone“ kada nors turėjo ausinių lizdą?

„iPhone“ neturės garso jungties

Gandai apie, tai, kad „iPhone 7“ išmanusis telefonas neturės ausinių lizdo sklando pakankamai seniai. Nemažai „Apple“ įreninių naudotojų į tai reaguoja gana neigiamai ir net grasina, kad atsisakys „iPhone“, jei jis neturės standartinės garso išvesties. Nutekėjusi informacija ir naujajam „Apple “ flagmanui atsirandantys dėkliukai implikuoja į tai, kad tai iš tikrųjų bus analoginio lizdo pabaiga. Tačiau Varle.lt specialistų teigimu, panikuoti dėl to neverta, nes be ausinių lizdo tikrai galima gyventi ir štai kelios priežastys kodėl:

„Bluetooth“ ausinės tampa prieinamesnės ir kokybiškesnės

Galima pastebėti tokią pastarųjų metų tendenciją, kaip kad tiek naudotojai, tiek gamintojai vis daugiau dėmesio skiria bevieliams įrenginiams. Tyrimų kompanijos „NPD“ duomenimis, per pirmuosius šešis 2016 metų mėnesius „Bluetooth“ ausinių pardavimai JAV pirmą kartą buvo didesni (dolerio išraiškoje) nei laidinių analogų. Belaidės ausinės sudarė 54% visų ausinių pardavimų (dolerio išraiškoje) ir 17% vienetų išraiškoje. Vertėtų pažymėti ir tai, kad sumažėjo bevielių sprendimų kainos.

„NPD“ duomenimis, belaidžių ausinių pardavimų lyderiai yra „Beats“ ir „LG“. Jiem tenka 65% rinkos. Į top penketuką taip pat patenka „Bose“, „Jaybird“ ir „Skullcandy“.

Garso kokybės požiūriu „Bluetooth“ ausinės vis dar neprilygsta laidynėms, tačiau galima pastebėti, kad per pastaruosius metus kokybė reikšmingai patobulėjo. Ne mažiau svarbu ir tai, kad panašūs priedai tampa patikimesni, o jų prijungimas – paprastesnis ir greitesnis. Nėra jokių abejonių, kad ateitis priklauso belaidėms ausinėms.

„Lightning“ taps ausinių jungtimi

Viena pagrindinių „Bluetooth“ ausinių problemų – įkrovimo būtinybė. Dauguma gamintojų reklamuoja greito įkrovimo funkciją, kai 10 įkrovimo minučių užtikrina valandą muzikos klausymosi. Tačiau jei esate kategoriškai prieš „Bluetooth“ ir nenorite atsisakyti laidų, sprendimu gali būti „Lightning“ ausinės. Viskas, ko reikės – nedidelis adapteris („Lightning“ į 3,5 mm jungtį), kuris be to laidą praiilgins dar keliais centimetrais. Reikėtų pažymėti, kad šiuo atžvilgiu „iPhone“ ne bus pirmasis. Naujieji išmanieji telefonai „Moto Z“ ir „Moto Z Force“ neturi garso lizdo ir tiekiami su adapteriais.

Klausimas, ką „Apple“ nusprendė pridėti prie „iPhone 7“ komplektacijos: adapterį, belaidžius „EarPods“ ar „EarPods“ modelius, prijungiamus per „Lightning“. Žinoma, jei kompanija laidinių ausinių prijungimui reikalingus adapterius pardavinės atskirai po 20 – 30 dolerių, tai mažai kam patiks. Be to su „Lightning“ garnitūra nesigaus vienu metu krauti telefoną ir klausytis muzikos.

„Apple“ praeityje ne kartą atsisakė pasenusių technologijų

Daugelis piktinosi, kai „Apple“ atėmė iš „MacBook“ įrenginių DVD diskų optinį įrenginį, kiti verkė dėl „FireWire“ atsisakymo. Labai daug kritikos sulaukė 12 colių „MacBook“ su vienintele USB-C jungtimi. Bet kažkaip visi prie to priprato, todėl ko gero laikui bėgant nestebins ir tai, kad „iPhone“ neturės standartinės garso jungties.

Šaltinis: www.npd.com