„Kindle“: viskas, ką reikia žinoti apie populiarią knygų skaityklę

Nors popierinės knygos turi savito žavesio, skaitmeninių knygų skaityklės turi daug savo privalumų. Svarstote apie „Kindle“ įsigijimą? Šiame tekste Varle.lt el.knygų skaityklių specialistai išaiškina viską, ką reikia žinoti apie „Kindle“.

Kas yra „Kindle“?

„Kindle“ yra ko gero populiariausia skaitmeninių knygų skaityklė tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje. Tai mobilus „Amazon“ gamintojo įrenginys, kuris pirmą kartą rinkoje pasirodė 2007 m. Skaitmeninių knygų skaityklė „Kindle“ pasižymi elektroninio rašalo „E-Ink“ technologija, kuri nevargina akių. Šiuo metu prekyboje yra keletą šio kultinio įrenginio versijų.

Kokius formatus palaiko „Kindle“?

„Kindle“ labai paprasta naudotis: tereikia knygas ir kitus tekstinius failus perkelti į įrenginį ir jie jau atsiras virtualioje „lentynoje“. Tam, kad skaitmeninė knyga teisingai atsidarytų įrenginyje, ji turėtų pasižymėti atitinkama raiška ir formatu. Pagrindiniai palaikomi „Kindle“ teksto formatai yra tokie:

MOBI – pagrindinis skaitmeninių knygų formatas, kurį palaiko visos „Kindle“ skaityklės. Šiame standarte įrašyti failai leidžia laisvai pritaikyti teksto dydį ir šriftą, taip pat žymėti ir įrašyti įdomias ištraukas, žymėtis pastabas.

HTML – praverčia, kai norima į skaityklę įrašyti dalį internetinio puslapio tam, kad galima būtų turėti prie jo prieigą tinkle.

DOC, DOCX – populiariausas tekstinis formatas. Jo dėka galima įrašyti ir atvaizduoti „Kindle“ įrenginyje savarankiškai sukurtus dokumentus, pvz. „Microsoft Word“ programoje.

PDF. „Kindle“ leidžia skaityti ir PDF formato failus, tačiau vertėtų atkreipti dėmesį, kad tokios knygos ir dokumentai neleidžia padidinti šrifto dydį, tik priartinti vaizdą, todėl PDF formato skaitymas „Kindle“ skaityklėje yra mažiau patogus.

JPG. „Kindle“ skaityklė taip pat moka perteikti paveiksliukus, tačiau atsižvelgiant į elekroninio rašalo technologija paremtą ekraną, jie bus nespalvoti. Jeigu jums reikalingas mobilus įrenginys nuotraukų, diagramų, prezentacijų ar spalvotų skenuotų kopijų peržiūrai, Varle.lt specialistai rekomenduoja rinktis planšetinį kompiuterį, o ne skaityklę.

Kaip issirinkti skaitykle

„Kindle“ su reklamomis ar be? Kokį rinktis?

Nagrinėjant „Kindle“ modelių pasiūlą galima pastebėti kad prekyboje yra versijos su reklamomis ir be jų. Kuo skiriasi šie variantai ir kurį vertėtų rinktis? Naudotojui pagrindinis skirtumas turėtų būti kaina. „Kindle“ versijos su reklamomis kainuoja žymiai mažiau nei modeliai be komercinio turinio. Tokiuose modeliuose specialūs „Amazon“ pasiūlymai (reklamos) yra atvaizduojami užgesintame ekrane, kai skaityklės įrenginys yra miego būsenoje ir apatinėje pagrindinio ekrano dalyje. Reklamos visiškai netrukdo patogiam įrenginio naudojimuisi, o kas svarbiausia – netrukdo skaitymo procesui. Dėl šitos priežasties, jei už naują skaityklę norite mokėti mažiau, rinkitės versiją su reklamomis.

Kindle palyginimo lentele

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *