Kas svarbu renkantis lygintuvą?

Rytinę „ką apsirengti“ dilemą galima išspręsti paprastai –  pasirinkti tai, kas išlyginta. Tačiau, kai spintoje karaliauja suglamžyti drabužiai, padėtį gelbėja lygintuvas. Tam, kad lyginimo procesas teiktų malonumą, reiktų pasirinkti tokį įrenginį, kuris tą darytų beveik pats, t.y. nereikalaudamas pernelyg daug pastangų.

Kaip drabužius išlyginti greitai ir patogiai?

Lyginimas – tai ko gero viena tų veiklų, kuri turi daugiau priešininkų nei šalininkų. Pagrindinė problema slypi tame, jog tai sunkus darbas, ypač kai neretai lygintuvas nenori paklusti, o audiniai – lygintis. Tačiau verta atkreipti dėmesį į kelis techninius aspektus ir lyginimas taps paprastas ir teikiantis malonumą!

Puikios kokybės lygintuvas

Tam, kad drabužiai būtų idealiai išlyginti, visų pirma, reiktų pasirinkti aukštos kokybės lygintuvą. Šiuolaikiška tokio tipo įranga paprastai būna aprūpinta temperatūros reguliavimo galimybe, garų funkcija ir atspariu įvairiems įbrėžimams padu. Vertėtų pasirinkti tokį lygintuvą, kuris yra patogus, turi didelį padą ir nėra lengvas. Kodėl reiktų rinktis daugiau sveriantį lygintuvą? Sunkesnis modelis stipriau spaus audinį ir atitinkamai geriau lygins.

 

Pagrindiniai parametrai

Lygintuvo padas

Tai lygintuvo dalis, kuri turi tiesioginį sąlytį su lyginamais audiniais. Tam, kad lygintuvo padas galėtų efektyviai atlikti savo funkcijas, jis turėtų būti atsparus įbrėžimams ir užtikrinti lengvą slydimą. Svarbi taip pat jo forma. Rekomenduojama rinktis lygintuvą su smailėjančiu priekyje padu, mat toks variantas idealiai praslys ir išlygins erdves tarp sagų, tiksliai išlygins rankogalius ir puikiai susidoros su mažų vaikų drabužėlių lyginimo procesu.

Didžiausią įtaką lygintuvo pado patvarumui turi medžiaga, iš kurios jis yra pagamintas. Kiekvieno lygintuvo padas yra iš nerūdijančio plieno, tačiau padai skiriasi apdailos medžiagomis: keramika, teflonas, safyras ir pan. Šios medžiagos turi apsaugoti nuo audinių prilipimo prie pado; dažniausiai sutinkamos: teflonas, aliuminis, plienas, emalis, keramika, safyras. Reikėtų nepamiršti, jog lygintuvo padas gali būti pagamintas iš įvairių medžiagų ir jų derinių.

Temperatūros reguliavimas

Temperatūros reguliavimas lygintuvuose įgalinamas dviejų sprendimų dėka: rankenėlės su taškeliais, LCD ekrano su „+“ ir „-“ mygtukais temperatūros (kuri žymima taškeliais) nustatymui arba LED ekrano dėka. Apie tai, ar lygintuvas pasiekė reikiamą temperatūrą informuoja kontrolinė lemputė. Jai užgęsus lygintuvas yra tinkamai įkaitęs.

Generuojamų garų kiekis

Šis parametras apibūdina, kiek pastoviame lygmenyje lygintuvas generuoja garų per vieną minutę (todėl šio parametro matavimo vienetas ir yra g/min.). Lygintuvai gali pasižymėti 15 – 160 g/min. diapazono nepertraukiama garų galia. Mažiausiai garų generuoja bevieliai gariniai ir turistiniai lygintuvai  (15 – 35 g/min.), daugiausiai – gariniai lygintuvai su išoriniu garš generatoriumi (nuo 50 iki 150 g/min).

Reikėtų skirti nuolatinį garų srautą nuo momentinio pliūpsnio.

Generuojamų garų kiekis tiesiogiai susijęs su lygintuvo našumu – kuo didesnė garų galia, tuo efektyvesnis ir lengvesniai labai susiglažiusių drabužių lyginimo procesas.

Galingumas

Kitas labai svarbus parametras – lygintuvo galingumas. Kuo jis didesnis, tuo greičiau įrenginys įkais ir bus pasiruošęs darbui.  Didelis galingumas taip pat turi įtaką vandens garų generavimo efektyvumui. Geros kokybės lygintuvai pasižymi didesniu kaip 2000 W galingumu.

Funkcijos

Tam, kad lyginimo procesas būtų dar lengvesnis ir malonesnis, gamintojai konkuruoja kurdami inovatyvius sprendimus. Kai kurie jų yra labai naudingi, kiti – tiesiog pelno technologinės naujovės prierašą, kuris išryškėje ir didesnėje kainoje. Todėl vertėtų susipažinti su tipiniais sprendimais, o vėliau tiksliai išanalizuoti savo poreikius.

 • Savaiminio išsivalymo funkcija (Self-Clean). Savaimio išsivalymo funkciją vertėtų taikyti kartą per 1 – 2 mėnesius. Tai lems, kad lygintuvas veiks efektyviau ir žymiai ilgiau.
 • Automatinio išsijungimo funkcija (Auto-Shut off). Labai naudinga užmaršiems žmonėms. Nenaudojamas lygintuvas išsijungs automatiškai po tam tikro laiko, pvz. po 30 sek. gulimoje pozicijoje arba po 6 – 15 minučių pastatytoje padėtyje.
 • Garų srovės reguliavimas. Leidžia pritaikyti garų lygį prie drabužių susiglamžymo (nepriklausomai nuo lyginimo temperatūros). Lygintuvai, kuriuose nėra garų srovės reguliavimo funkcijos, pasižymi automatiškai pritaikytu prie pasiekiamos temperatūros generuojamų garų kiekiu.
 • Vertikali garų srovės funkcija. Vienkartinė stipri srovė, kuri gali būti beveik trigubai didesnė nei garų, generuojamų per minutę, kiekis. Idealiai susidoroja su labai suglamžytais audiniais, kurie nebuvo nuimti pvz., nuo pakabų. Nereikėtų padu liesti audinių; lyginti reikėtų ore, nukreipiant garus į suglamžytas vietas. Šia funkcija pasižymi brangesni lygintuvai.
 • Sausas ir drėgnas lyginimas. Galimybė išjungti garus ir lyginti sausai. Drėgnas lyginimas reiškia lyginimą naudojant vandens garus.
 • Šaltas padas. Padas yra minimaliai įkaitęs, lyginimas vyksta išmitinai vandens garų dėka. Šią funkciją galima naudoti lyginant medžiagas, kurios ne geriausiai atlaiko kontaktą su aukšta temperatūrą. Kaip pavyzdį gamintojai nurodo pėdkelnes.

nuotr. is Thinkstockphotos

 Patarimai ir pagrindiniai aspektai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti renkantis lygintuvą:

Karštis

 • Reguliuojamas karščio nustatymas: nuo švelnios medžiagos iki medvilnės / vilnos.
 • Karštis reguliuojamas termostatu.
 • Automatinis lygintuvo išjungimas po iš anksto nustatytos nenaudojimo trukmės.
 • Didesnis karštis ir greitesnis įkaitimas, kad būtų užtikrinama geresnė garų funkcija.
 • Garų pasirinktis arba lygintuvo įkaitimo be garų skleidimo pasirinktis.

Vanduo

 • Garai geriausiai pašalina raukšles. Pasirinkite garų nustatymą pagal lyginamos medžiagos tipą.
 • Garų pliūpsnis arba staigi srovė padės išlyginti raukšles.
 • Purškimo antgalis iš anksto sudrėkins audinį laidynės priekyje.
 • Automatinio išsivalymo funkcijai naudojamas garų pliūpsnis – tokiu būdu išvalomos pado paviršiuje esančios angos.
 • Skaidrus, ant vandens talpyklos esantis matuoklis leis vizualiai stebėti vandens lygį. Ieškokite tokio lygintuvo, kurio vandens talpyklą lengva pripildyti (kai kurių lygintuvų modeliai turi išimamas vandens talpyklas).
 • Jeigu lyginate daug drabužių, rinkitės lygintuvą su didesnio tūrio vandens talpykla. Taip sutaupysite laiko, kurio prireikia vandens talpyklai pripildyti, taip pat lygintuvui nebereikės iš naujo įkaisti.

Paviršius

 • Nelimpantys paviršiai paprastai padengti ta pačia nelimpančia danga, kuri naudojama ir virtuvės reikmenims (puodams, keptuvėms ir pan.).
 • Taip pat efektyvūs yra ir nerūdijančio plieno arba aliuminio pado paviršiai.
 • Privalumas, jeigu pado paviršius yra lengvai valomas.

Laidai

 • Ilgesnis maitinimo laidas leis daugiau judėti.
 • Kryptį keičiantys arba besisukantys laidai užtikrins, kad patogiai lyginti drabužius galės tiek dešiniarankiai, tiek kairiarankiai naudotojai.
 • Belaidžiai, įkaunami lygintuvai užtikrina neprilygstamą judėjimo laisvę.

Svoris

Jaučiatės, lyg kilnotumėte svarmenis? Pilno dydžio lygintuvas sveria apie 1,6 kg. Lengvasvorės laidynės sveria apie 700 g.