Kaip valyti orkaitę?

kaip valyti orkaitę

Būna, kad kartais svarstai, kaip sumažinti orkaitės pažeidimo riziką arba išvengti pridegusio maisto kvapo? Pirmas ir dažniausiai paskutinis punktas – nuodugnus įrenginio valymas. Varle.lt buitinės technikos specialistai parengė keletą patarimų, kaip paprastai ir efektyviai išvalyti orkaitę.

Dažnai orkaitės valymo reikalas atidedamas neribotam laikui ir taip lieka užmarštyje. Tai klaida. Kuo ilgiau delsiama, tuo sunkiau būna vėliau įrenginį išvalyti. Ne visi orkaičių modeliai yra aprūpinti savaiminio išsivalymo funkcija. Būtent todėl pirmiausia rekomenduojama išsiugdyti įprotį valyti orkaitę – priklausomai nuo naudojimosi dažnumo, tai atlikti siūloma ne rečiau nei kartą per dvi savaites.

Kaip pasiruošti orkaitės valymui?

Tam, kad orkaitė būtų išvalyta sklandžiai ir efektyviai nedaug tereikia. Pradžiai užteks trijų paprastų žingsnių:

  1. Įsitikink, kad orkaitės vidus yra šaltas.
  2. Po orkaite padėk senus laikraščius ar skudurus. Tirpdami riebalai gali ištekėti netinkamiausiu momentu, todėl siūloma iškart tam pasiruošti.
  3. Pamirkyk lentynėles į karštą vandenį su muilu. Daryk tai kriauklėje arba vonioje.
  4. Paruošk tirpalą iš vandens ir acto. Labai stiprių nešvarumų atvejais pasitelk valymo priemones.

Paprasti orkaitės valymo namų sąlygomis būdai

Tam, kad orkaitė būtų efektyviai išvalyta visai nebūtinos cheminės priemonės. Įprastai pakanka to, kas virtuvėje visada yra po ranka.

Vanduo + actas

Tavo orkaitei reikia tik švelnaus valymo? Tokiu atveju sumaišyk vandenį su actu santykiu 1:1, perpilk tirpalą į purškiklį ir apipuršk orkaitės sieneles. Palauk keletą minučių ir nusausink skudurėliu (geriausia – mikropluošto audinio šluoste).

Senesnių dujinių orkaičių modelių atvejais šią procedūrą rekomenduojama kartoti po kiekvieno naudojimo, naujesnių įrenginių atvejais – kartą per savaitę.

Vanduo + indų plovimo skystis + soda

Labai prisvilusi ir nešvari orkaitė? Tokiu atveju reikėtų naudoti stipresnį tirpalą, kurį sudarytų ½ stiklinės vandens, ¼ stiklinės sodos ir šaukštelis indų plovimo skysčio. Ištepk tokiu mišiniu visą orkaitės sienelių paviršių arba labiausiai purvinas vietas ir palik maždaug 15 minučių. Vėliau viską nuplauk šlapia kempinėle ir sausai nuvalyk.

Į ką būtinai atkreipti dėmesį valant orkaitę?

Durelės

Orkaitės durelių valymui naudok švelnią kempinėlę, actą, sodą arba indų plovimo skystį. Atsisakyk chemijos priemonių, nes galima jomis subraižyti stiklą.

Rankenėlės

Išvalyk jas dantų šepetėliu, suvilgytu indų plovimo skysčiu. Tačiau prisimink, kad rankėnėlių nereikėtų nuiminėti.

Vyriai

Čia pakaks drėgno skudurėlio.

Ventiliatorius

Kartą per mėnesį navalyk jį suvilgyta vandeniu su actu arba soda šluoste.

Orkaitės su valymo funkcija – patogus ir efektyvus sprendimas

Buitinės technikos gamintojų pasiūloje atsiranda vis saugiau orkaičių su valymo funkcija. Tai milžiniška pagalba palaikant vidinę įrenginio švarą. Jei svarstai rinktis automatinio valymo sistema aprūpintą orkaitę, susipažink su valymo tipais, kokius gali rinktis: garinis valymas, katalitinis valymas ir pirolitinis valymas.

Garinis valymas

Tokios orkaitės siūlo mažesnės invazijos orkaitės valymo metodą. Reikia, kad į specialią talpyklą įpiltum vandens ir nustatytum atitinkamą programą. Garai padės lengvai pašalinti nešvarumus.

Katalitinis valymas

Tokiu valymu pasižyminčios orkaitės turi specialias porėtos struktūros katalitines sieneles, kurios įjungus programą sudegina maisto likučius. Tau tereikia nepamiršti apie vėlesnį orkaitės valymą nuo pelenų.  Katalitines sieneles galima plauti (pvz. indaplovėje). Katalitiniam valymui reikalinga temperatūra 220 –350°C.

Pirolitinis valymas

Veikia panašiu principu kaip ir katalitinis valymas, tačiau čia vietoj sienelių yra būtina aukšta temperatūra – apie 500°C. Pirolitinio orkaitės valymo procesas trunka nuo valandos iki dviejų. Per šį laiką nešvarumai paverčiami pelenais.