Kaip teisingai pasirinkti kondicionierių ir jo galią pagal patalpos dydį?

Kiekvienais metais vos atėjus pirmoms karštoms dienoms, grįžta susidomėjimas kondicionieriais. Renkantis kondicionierių verta atkreipti dėmesį į keletą aspektų, tačiau svarbiausia atsižvelgti į patalpos, kurį turėtų būti vėsinama, dydį. Pasak Varlė.lt oro reguliavimo technikos specialistų, net ir geriausias įrenginys tinkamai neatliks savo funkcijos, jei jo galia nebus parinkta atsižvelgiant į rekomenduojamą patalpos dydį. Ir svarbu tai, kad problema gali būti ne tik per silpnas konkrečiai patalpai kondicionierius, bet ir toks, kurio veikimas bus pernelyg stiprus.

Kaip apskaičiuoti reikalingą kondicionieriaus galingumą?

Pirmas būdas – pagal patalpos plotą

Orientaciniam reikalingo kondicionieriaus galingumo nustatymui dažniausiai naudojama tokia paprasta formulė: m² x 100 = W (šaldymo galia). Naudodamiesi šiuo metodu, pirmiausia turėtumėte apskaičiuoti kambario/patalpos dydį ir tada padauginti jį iš koeficiento 100. Gautas rezultatas – vatais išreikšta šaldymo galia, kuri yra reikalinga konkrečios patalpos vėsinimui. Tam, kad nereikėtų kiekvieną kartą naudoti šios formulės, galima įsiminti iš jos išplaukiančią paprastą taisyklę, kad kiekvienam 10 m² patalpos plotui reikia 1 kW šaldymo galios.

Antras būdas – atsižvelgiant į kubatūrą

Kondicionieriaus galios skaičiavimai pagal m² išreikštą paviršių galioja tik tų patalpų atvejais, kurios pasižymi standartiniu 2,5 – 2,8 m aukščiu. Jeigu turime reikalų su aukštesne patalpa, rekomenduojama naudoti formulę, kurioje atsižvelgiama į kubatūrą (t.y. kambario ploto padauginimo iš aukščio, m³ išreikštą rezultatą): m³ x 40 = W (šaldymo galia).

Taisyklių išimtys arba kada reikia didesnės kondicionieriaus galios nei gaunamas formulės rezultatas?

Rekomenduojamos oro kondicionieriaus galios nustatymui naudojamos formulės yra orientacinio pobūdžio. Pasak Varlė.lt specialistų, yra daugybė veiksnių, verčiančių naudojamų standartinių formulių skaičiavimuose atlikti tam tikras modifikacijas – t.y. dažniausiai padidinti gaunamą rezultatą.

Kada reikėtų didesnės kondicionieriaus galios nei nurodo formulės rezultatas? Varlė.lt specialistai atkreipia dėmesį, kad didesnio galingumo kondicionieriaus reikia tokiais atvejais:

  • Kai vėsinama patalpa yra palėpė (30%−50% daugiau galios);
  • Kai patalpa yra saulėtoje pusėje, kur langai nukreipti į pietus ir vakarus (20%−30% daugiau galios);
  • Patalpoms, kurie pasižymi silpnos izoliacijos sienomis ir nesandariais langais (10%−20% daugiau galios);
  • Sujungtoms su virtuve patalpoms (10%−20% daugiau galios).

Taip pat didesnio šaldymo pajėgumo poreikis konkrečioje patalpoje priklauso ir nuo tokių veiksnių, kaip nuolat toje vietoje esančių žmonių bei papildomą šilumą generuojančių elektronikos įrenginių (televizoriai, kompiuteriai ir pan.) skaičius.

Kodėl taip svarbu parinkti tinkamą kondicionieriaus šaldymo galią?

Tinkamai parinkti kondicionieriaus parametrai užtikrina optimalius šaldymo rezultatus. Kitas svarbus dalykas yra sąnaudos. Investavę  į brangų ir didesnės nei reikia galios kondicionierių – paprasčiausiai permokame. Tuo tarpu kondicionierius, kurio galia bus per maža konkrečiai patalpai, gali greitai perkaisti. Perkaitusio kompresoriaus pakeitimas ir apskritai remontas yra brangus ir kartais neatsiperkantis dalykas. Dėl šitų priežasčių, siekiant išvengti nereikalingų išlaidų ne tik pirkimo, bet ir tolimesnio naudojimo etapuose, svarbu pasirinkti tinkamą savo patalpai kondicionieriaus galią.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *