Kaip supakuoti lagaminą?

Retas keliautojas mėgsta pakuotis, tačiau net ir šiuolaikiškiausias lagaminas nesusidės pats. Sumesti kojines, dantų šepetėlį ir keletą drabužių visai nereiškia supakuoti bagažą. Laimei, yra gudrybių, kurios palengvina šį procesą. Varle.lt specialistai turi keletą patarimų, kurie padės teisingai (racionaliai ir gražiai) supakuoti lagaminą ilgesnei ar trumpesnei kelionei.

Prieš lagamino pakavimą reikėtų sudaryti išsamų visų reikalingų daiktų sąrašą. Jis padės eliminuoti nereikalingus daiktus ir nepamiršti apie būtinus. Kaip kompaktiškai supakuoti lagaminą?

  • Kojines ir apatinį trikotažą susukite į vamzdelius ir dėkite į avalynę. Taip sutaupysite vietos ir apsaugosite avalynę nuo deformacijos. Be to avalynė gali pasitarnauti kaip puikus dėklas laikrodžiui ir kaklaraiščiui. Sudėkite daiktus glaustai, nes taip jie nejudės transportavimo metu ir geriau atlaikys kelionę.
  • Marškinėlius, megztinius ir visus kitus daiktus, kurie užima mažiau vietos ir ne taip glamžosi taip pat galima susukti į ritinėlį, o ne dėti įprastais sluoksniais. Jei tokių ritinėlių daug, o lagaminas yra pakankamai gilus, iš jų galima sudėti pirmąjį sluoksnį.
  • Sudėkite tarp daiktų polietileninius maišelius arba popieriaus lapus. Šis sprendimas lems, kad kelionės metu drabužiai slys, o nesitrins tarpusavyje.
  • Marškinius sudėkite pasitelkdami žurnalą. Užsekite sagas, o vėliau darykite viską taip, kaip parodyta žemiau esančioje iliustracijoje. Nepamirškite išimti žurnalą. Marškinius galima dėti antrajame sluoksnyje ant visų ritinėlių.

pakuojam lagaminą

  • Nedėkite buteliukų su šampūnu, kremais ir pan. į vieną maišelį. Patikrinę sandarumą, paskirstykite juos po įvairius lagaminus kampelius ir plyšius.
  • Nedėkite avalynės poromis. Kiekvieną batą reikėtų sudėti į atskirą maišelį ir sudėti skirtingose vietose. Įsiminkite: praktiškai nėra tokios kelionės, kurios metu gali prireikti daugiau nei trijų batų porų.
  • Diržus ir laidus rekomenduojama sudėti palei lagamino sieneles, nes susukti jie užima daugiau vietos.
  • Tam, kad kelnės mažiau glamžytųsi, guldykite jas lagamino dugne taip, kad klešnės būtų išorėje. Ant jų sudėkite marškinėlių, megztukų ir t.t. ritinėlius ir užklokite likusia kelnių dalimi. Jei imate su savimi kelias poras kelnių, sudėkite jas taip, kad klešnės būtų priešingose pusėse. Ir nepamirškite išimti iš kišenių visus smulkius ir aštrius daiktus (raktus, monetas), nes jie gali pažeisti medžiagą.
  • Jei važiuojate ten, kur turite pasiimti savo rankšluoščius, guldykite juos lagamino dugne.
  • Buteliukus ir kitus daiktus, kurie gali sudūžti, siūloma apvynioti drabužiais arba burbuline plėvele. Pavyzdžiui, kvepalų buteliukus galima sudėti į kojines.

Kaip apskaičiuoti, kiek tiksliai prireiks drabužių kelionėje? Labai paprastai.

Apatinis trikotažas. Kiek dienų keliausite? Būtent tiek pat ir apatinio trikotažo jums reikia, ne daugiau.

Marškiniai, suknelės, megztiniai. Bendras jų skaičius turėtų būti lygus kelionės dienų skaičiui minus vieną. Atvykimo ir išvykimo dieną galima apsirengti taip pat.

Kelnės ir džinsai. Vidutiniškai jų reikia perpus mažiau nei marškinių ir megztinių.

Avalynė. Dvi poros patogių batų.

Kosmetikos priemonės. Pasiimkite minimaliai, geriausiai jau pradėtas pakuotes, nes pasibaigus jų turiniui paprasčiausiai išmesite.

lagaminai-infografikas

Dažnai keliaujantys greitai išmoksta, kaip apriboti bagažo turinį. Papildoma batų pora ar įvairūs daiktai dėl viso pikto arba maža kas paprasčiausiai būna nereikalingi. Idealiai supakuotas lagaminas turėtų būti kuo įmanoma lengvesnis. Taip pat rekomenduojama, kad jame liktų laisvos vietos, ypač jei planuojate atsivežti lauktuvių.