Kaip išsirinkti vitriną?

Ko gero nemažai žmonių išgirdę žodį „vitrina“ įsivaizduoja parduotuvės langą, kuriame išstatomos prekės. Tačiau šis žodis turi ir kitą reikšmę – tai namų baldai, su parduotuvės vitrina turintys tik vieną bendrą požymį – čia taip pat rodymui išstatomi įvairios paskirties daiktai.

Šiuolaikinės svetainės vitrinos išsiskiria tiksliu visų detalių apmąstymu. Lentynėlės, durelės, stiklas –viskas čia jungiasi į vientisą sistemą ir virsta nuostabiu aplinką papildančiu elementu.

Kas yra svetainės vitrina ir kaip ją integruoti į interjerą

Vitrina – funkcionalūs baldai. Kaip ir spintos, jos paskirtis yra įvairių daiktų laikymas, tiesa, vietos jį užima mažiau ir daiktai negali būti gremėzdiški.

Vitrina – tai ne tik praktiški baldai, nes estetinė pusė čia yra didesnės svarbos. Ji yra tarsi pjedestalas, ant kurio išdėstomi įdomūs daiktai, kuriuos namų savininkai nori demonstruoti namų svečiams. Dažniausiai svetainės vitrina – tai indų spinta. Dauguma daro klaidą, bandydami vitrinoje sutalpinti visą namie turimą krištolą. Rekomenduojama iš visos savo krištolo namų kolekcijos išsirinkti tik pačius gražiausius daiktus ir vitrinos turinį suformuoti kaip muziejinę ekspoziciją. Šie daiktai neturėtų būti patys brangiausi; svarbiausia, kad jie harmoningai atrodytų kambario interjere.

Stiklinė svetainės vitrina kaip kolekcijos pristatymo būdas

Dauguma keliaujančių žmonių iš išvykų ir kelionių atsiveža nemažai suvenyrų, kuriuos tikrai galima išstatyti vitrinoje.

Tačiau tam, kad svetainė pavirstų į paslaptingai jaukų ir romantišką kambarį, panašus suvenyrus išdėstymas reikaluja ypatingo dėmesio ir gero skonio.

Jei vitrinoje išsatysite daiktą, susijusį su Jūsų šeimos istorija, Jūs demonstruodami jį kitiems tam tikru būdu ir papasakosite tą istoriją. Stiklinė svetainės vitrina dažnai turi muziejaus funkciją.

Tiesios ir kampinės svetainės vitrinos

Pagal išmatavimus vitrinų aukštis gali būti tiek pusė metro, tiek siekiantis lubų; plotis įprastai būna nedidelis. Dažniausiai pasitaikančios yra standartinės stačiakampio formos vitrinos. Jeigu vitrinos gaminamos pagal užsakymą, jų forma ir dydis gali būti labai įvairūs.

Vitrinos medžiaga taip pat būna labai įvairi. Pigios vitrinos gali būti pagamintos panaudojant plastmasę, kokybiškiau žiūrisi medžio drožlių plokštės (MDP) ir medienos dulkių plokštės (MDF) gaminiai – šie baldai praktiški ir nebrangūs. Brangiausi variantai būna pagaminti iš medžio masyvo.

Vitrinos lentynos gali būti tiesiog stiklinės, tačiau kartais naudojama stiklo plokštė. Klasikinio stiliaus interjeruose tokie baldai ypač gerai atrodo, tačiau vitrinų dizainas šiandien gali būti nesunkiai parenkamas ir šiuolaikinio stiliaus svetainei.

Pastaba. Vitrina, pagaminta iš sunkios medienos, savo forma primena spintą, todėl norint suteikti jai erdvumo, būtina padidinti veidrodinių ir stiklinių paviršių skaičių.

Jeigu planuojama naudoti kampinę svetainės vitriną, galines sieneles taip pat galima padaryti veidrodines. Toks sprendimas lems, kad susidarys įspūdis, jog daiktų vitrinoje yra žymiai daugiau nei iš tikrųjų. Tokį efektą taip pat sustiprintų vidinio minkštos išsklaidytos šviesos apšvietimo įrengimas.

Reikėtų pažymėti, kad vitrina gali būti ir visiškai stiklinė, tačiau tokius baldus saugumo sumetimais reikėtų įrengti tik tokioje vietoje, kur nebūna vaikų.

Vitrinos privalumai:

 • Estetika – tokie baldai idealiai atrodo svetainėje.
 • Tvirtumas ir patvarumas – pasiekiamas naudojant patikimą durų tvirtinimo sistemą.
 • Papildomų dekoratyvinių elementų prieinamumas, pavyzdžiui, galima įsigyti vitriną su apšvietimu.

Vitrinų įvairovė ir ypatumai

Galima išskirti tokius pagrindinius parametrus, pagal kuriuos varijuoja vitrinos:

1)      Išmatavimai. Egzistuoja kompaktiškos vitrinos, skirtos mažoms svetainėms ir klasikinės – dideliems kambariams.

2)      Funkcinis aspektas. Prieš įsigydami vitriną pagalvokite apie tai, kokius daiktus ten laikysite.

3)      Dermė. Rinkitės baldus, kurie tiks Jūsų interjerui ir harmoningai čia atrodys.

Be to vitrinos, kaip ir kitų tipų baldai, skiriasi pagal spalvą, faktūrą, medžiagas, iš kurių yra pagamintos ir t.t. Svarbu, kad vitrina ne tik atkreiptų dėmesį, bet taip pat ir būtų praktiška.

Renkantis svetainės vitriną:

 • Patikrinkite lentynų stabilumą. Tai itin svarbus aspektas, jei vitrinoje ketinate laikyti sunkius daiktus.
 • Pažiūrėkite, kiek vitrina turi patogių ir funkcionalių dėžių, į kurias galima būtų susidėti daiktus.
 • Jeigu vitrina yra su kojelėmis, įsitikinkite, kad jos reguliuojamos. Tai ne tik leis Jums patiems nustatyti šių baldų aukštį, bet ir išlygins grindų nelygumus.
 • Atkeipkite dėmesį į vitrinos stiklą: jis turėtų būti patvarus ir pakankamai storas (nuo 4 mm).
 • Jeigu norite, kad Jūsų vitrina atrodytų neįprastai, rinkitės modelius su integruotu apšvietimu arba įsirenkite jį patys.

Svatainės vitrinos pasirinkimui įtakos taip pat turi išoriniai faktoriai:

Svetainės konfigūracija. Renkantis vitriną rekomenduojama atsižvelgti į tai, kokioje vietoje Jūs ją pastatysite, kad šie baldai atrodytų gerai, neperpildytų erdvės ir neprarastų savo funkcionalumo.

Svetainės lubų aukštis. Lubų aukštis tiesiogiai susijęs su vitrinos pasirinkimu ir įrengimu. Jei Jūsų svetainės lubos žemos, reikėtų vengti aukštų vitrinų, o rinktis žemesnius ir kompaktiškesnius variantus.

Vieta atsižvelgiant į kitus baldus. Būtinai pagalvokite, kaip koreliuos vitrinos ir kitų baldų pastatymo vietos. Nesugrūskite visų baldų viename kampe ar prie vienos sienos – pasistenkite juos tolygiai išdėstyti kambaryje. Taip pat nepamirškite, kad vitrina yra Jūsų svetainės veidas, todėl nereikėtų jos užstatyti kitais baldais.

Pasirinkimo ypatumai

Įsigyjant vitriną reikėtų atkreipti dėmesį į tokius niuansus:

 • Jei Jūsų patalpos nedidelės arba tamsesnės, rekomenduojama apsvarstyti baltos svetainės vitrinos variantą. Jei kambarys pasižymi geru saulės apšvietimu, galima galvoti apie tamsios spalvos vitriną;
 • Baldų gamyboje panaudotas stiklas turėtų būti patvarus, storas ir grūdintas;
 • Medžiaga, iš kurios pagaminta vitrina turėtų būti tvirta, patvari, atspari smūgiams. Pavyzdžiui, toks yra medžio masyvas;
 • Jeigu galvojate apie vitriną su apšvietimu, iš anksto pasirūpinkite lizdais;
 • Vitrina savo spalvine gama ir dizainu turėtų tikti prie kitų kambario baldų.